reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary naszych dzieciaczków :)

dziewczyny podoba mi sie ten wątek bo sie tak nie stresuje moim Kubulkiem:-D lekarka stwierdziła (nie moja prowadząca) że mały za mało przybiera na wadze a tu widze że niektóre dzieciaczki mniej przybrały i też jest wszystko ok także wrzucam na luz:-D
 
reklama
kicrym Ty się nie stresuj bo ja to mam chudzielca dopiero i też staram się nie stresować. Trzymam się wersji z tej strony BabyBoom: W jaki sposób można zwiększyć ilość mleka?

co prawda to bardziej na wątek laktacyjny ale jest tu też coś o wadze

cyt
"Po pierwsze, wyeliminuj "fałszywe alarmy". Twoje dziecko NA PEWNO otrzymuje wystarczającą ilość mleka, jeśli:

  • od trzeciego dnia po porodzie oddaje przynajmniej 2-5 stolców dziennie (w wieku powyżej 6 tygodni zdarzają się nieregularne wypróżnienia - często znacznie rzadsze, nawet raz na tydzień),
  • od trzeciego-czwartego dnia po porodzie dziecko moczy 6-8 pieluszek tetrowych dziennie (5-6 pieluszek jednorazowych),
  • dziecko przybywa na wadze co najmniej 110-220 gramów tygodniowo (450 gramów miesięcznie), licząc od najniższej wagi, nie od wagi urodzeniowej,
  • ssie często, co 1-3 godziny, czyli 8-12 razy na dobę,
  • wygląda zdrowo, jego skóra ma różowy odcień i jest napięta, dziecko prawidłowo rośnie, jest aktywne w okresie czuwania, spokojnie śpi."
 
Moja Zuza ważyła w zeszłym tygodniu 5350 g a mierzyła 65cm :confused: wasze dzieciaczki już ponad 6 a mała jakiś taki mały pulpecik tylko... choć nie wygląda na zagłodzoną... hmm...
 
Moja Zuza ważyła w zeszłym tygodniu 5350 g a mierzyła 65cm :confused: wasze dzieciaczki już ponad 6 a mała jakiś taki mały pulpecik tylko... choć nie wygląda na zagłodzoną... hmm...
Taka uroda: widzę na zdjęciach,że Zuzia pyzata jak słoneczko, więc z pewnością nie głoduje:-) Florcia też w warstwach niższych, jeśli o parametry chodzi, ale przybiera po 1 kg miesięcznie, a wałki na nóżkach takie, że nie mam siły do przewijania podnieść, więc raczej anoreksja jej nie grozi...:-D
 
wątek świetny:-):-):-)
Antek po urodzeniu ważył 3100g a mierzył 54 cm:-) dziś pani doktor Go zważyła i waży 5200g (przez 2 tyg przytył 400g) a mierzy 57cm - pewnie będzie liliput po Tacie
:sorry2:
 
A jednak Blanka cięższa od Adasia :-) a już myślałam że tylko ja mam takiego klocka:happy: A wszystkie dzieciaki ładnie rosną :happy:
 
reklama
Do góry