reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary naszych dzieciaczków :)

Dziewczyny, ja jeszcze wtrącę się z tym Bebilonem:zawstydzona/y: otóż moja Bratanica urodziła się z wagą 2800g i jak miała miesiąc przeszła ciężką operację na brzuszek (wyszły jakieś problemy, wręcz anomalia z żołądkiem, trzustką, jelitami), po miesiącu od operacji wyszła ze szpitala i miała niewiele ponad 3 kg:baffled: wtedy zaczęła pić Bebilon i chyba w jakieś 3 miesiące nadrobiła zaległości wagowe, a później już tylko była grubsza od swoich rówieśników:-D:-D:-D Bratowa mówiła, że pediatra jej powiedziała, że Bebilon jest wysoko kaloryczny i dlatego dzieciaczki tak po nim tyją;-)
 
reklama
Zobaczymy jak u nas będzie z wagą po pierwszym tygodniu na bebilonie. Moja siostrzenica piła bebilon i wagowo jest w normie. To chyba też zależy od uwarunkowań genetycznych w rodzinie.
 
Ja dostałam taką książeczkę hipp i tam jest opisane co i kiedy można wprowadzać także :
soki hipp :sok ze słodkic jabłek,sok jabłkowo-winogronowy,sok jabłkowo-marchwiowy po 4 mies.
Owoce hipp: Jabłka,brzoskwinie,marchewka z jabłkiem,jabłka z gruszkami i gruszki willoamsa po 4 miesiącu
Owoce & zboża hipp Jabłka i winogrona z ryżem po 4 miesiącu
Zupki hipp: zupka marchwiowa z ryżem po 4 miesiącu
Warzywa hipp:mło
da marchew,młoda marchew z ziemniakami,dynia z ziemniakami po 4 miesiącu
Pierwsze dania hipp:potrawka z ziemniakami i królikiem,Puree jarzynowe z indykiem,krem z marchwii i ryżu z cielenciną,dynia z indykiem po 5 mieiącu
Dania junior hipp :Rissotto z brokułami i królikiem,rissotto z marchewką i indykiem ,młode jarzynki z cielenciną,marchewka z dynią i cielenciną po 7 miesiącu
 
Własnie wróciłam z ważenia... jestem załamana! Zuzka waży 5630 czyli niecałe 300 g w 3 tyg! Kurna! Dziecko nie wygląda na zagłodzone ani nie jest głodna bo karmie na każde żądanie. Zdążyłam sie uryczeć i zarejestrować do lekarza na piątek... :-(
 
Julia: ale niedawno czytałam, że taki przyrost po kilogram albo więcej miesięcznie to tylko na początku jest, a potem, mniej więcej od 3 mca, dziecko tyje już mniej......inaczej kończąc roczek ważyłoby około 16 kg:) Może Zuzia wskoczyła już na ten etap wolniejszego przybierania? Nie martw się na zapas, zwłaszcza, jak mała na głodną nie wygląda!
 
A u nas było tak:

waga urodzeniowa:2880g
przy wyjściu ze szpitala:2690g
obwód główki:31cm
obwód klatki:32cm
długość:49cm

A 11.09.08
waga:4350g
obwód główki:36cm
obwód klatki:37cm
długość(mierzona przeze mnie)55cm
 
Julia mój Kuba też tak miał 3 tyg temu w dwa tyg przybrał 100gram lekarka kazała go ważyć codziennie w przychodni , wieć ważyłam przez 3 dni i poszłam na szczepienie, mały codziennie miał 50 gr więcej, lekrka stwierdziła że wszystko ok i poprostu te 2 tygodnie były gorsze a teraz jest dobrze (az za dobrze hehe )bo przybrał w ciągu 3 dni 150gram:tak:trzymam kciuki za Zuzie żeby też jej dobrze poszło przybieranie:tak:
 
Julia nie martw się, dziewczyny mają racje, im`starsze dziecko tym mnij przybywa.
Na przykład mój pięciolatek w dwa lata przybrał jakieś 2 kg (teraz ma jakieś 18 kg)- jest coraz dłuższy i chudszy- po tatusiu. 3-letnia kuzynka go przegoniła. Gdybym się martwiła to bym pewnie już siedziała w psychiatryku.
 
reklama
my wczoraj bylismy na wazeniu ,Macius wazy 6350g.W sumie to tez jakos mniej przybral niz oststnio,ale nie jest zle:-)
Co do Bebilonu,to ja dawalam malemu taki angielski odpowiednik Aptamil,w sumie nie wiem czemu sie inaczej nazywa,ale opakowanie identyczne.Wszystko bylo dobrze i faktycznie waga malego duzo skoczyla odkad zaczelam mu je pdawac,ale mysle,ze to ogolnie przez to ,ze z cyca przeszlismy wtedy na sztuczne.Mielismy troche provlemow z brzuszkiem,ale mysle,ze to taki wiek wtedy byl i zmienilam na Hipp,a teraz sie znow zastanawiam nad zmiana,bo jednak ten nasz Hipp nie ma prebiotykow,a Bebilon ma.
 
Do góry