reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży...

Witam wszystkie forumowiczki.Ja jestem w 30 tyg. i zdążyłam już przytyć 16 kg:baffled:, ważę teraz 70 kg i jestem tym faktem lekko zdołowana bo przecież przede mną najgorsze ( w sensie tycia ;-)) 2 miesiące. A tak sobie obiecywałam, że nie będę żarła tych zdradliwych słodyczy!! Coś czuję, że po porodzie trzeba będzie się ostro wsiąść za siebie!
30tydz i 16na + wydaje mi się być jakoś granicach normy jesli wogóle o normie można mówić
Poza tym wszystko zależy tez od organizmu, wzrostu, tego jakie było twoje bmi przed ciążą... wszędzie piszą że osoby bardzo szczupłe na początku mogą przytyć trochę więcej...
do góry głowa ;-)
 
reklama
Moja koleżanka też przybrała w ciąży 30 kg. I niestety nie udało jej się tego potem zrzucić mimo diet i ćwiczeń. Ale ona zawsze miała problem z tyciem.
 
Kasiula, no przecież piszemy ze ja, Klaudzia, Mary mary (już nie pamiętam kto tam jeszcze) też przytyłyśmy po 7-8 kg... :-)A Klaudzia tak swoją drogą ja też mam problem z gadającym jedzeniem:-). Co idę do sklepu to albo bułeczka do mnie szepta, albo lodzik nieśmiało prosi... No nie mam serce,żeby odmówić tym poczciwym produkcikom na pułkach :-):-p
 
dowiedziałam się dokładnie o co chodzi z moim usg....
bo niemogłam wytrzymać....
jak do tej pory byo wszystko ok wg wyliczeń moich a usg i zawsze daty się zgadzały
a wczoraj na usg wyszło mi o tydzień w tył...
ale moje dziecko jest w 20t2d tylko jest po prostu mniejsze i to dlatego....
są dzieci większe wg usg a rodzą się później w tym termmini co mmiały się urodzić a nie tydzień wcześniej..... bo pod koniec dochodzą do swojej wagi...
i moje też powinno do swojej wagi w najbliższym czasie ale termin mam bez zmian i wiek dziecka bez zmian.....:tak:
więc jżuż się tym nie przejmuję....
 
Witam wszystkie przyszłe mamusie i ich maleństwa. Jestem początkującą babyboom-ką ale już zaczyna mi się tutaj podobać :)
Jeżeli chodzi o przyrost wagi w ciąży to u mnie było najpierw tak: na początku zamartwiałam się, iż za mało przytyłam (chociaż brzuszek miałam od samego początku, zastanawiając się czy to wzdęcia czy to już ciąża hehehe) a teraz waga nieźle skoczyła :)Przed ciążą ważyłam 48 kg a teraz jestem w 22 tc i ważę 53 hehehe. Cieszę się niezmiernie!!! Pozdrawiam Was wszystkie w ten cieplutki dzień :) :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry