reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek dla mam karmiących piersią

Poletka nie da sie przekarmic dziecka , ktore jest tylko na piersi. Ja bym lekarza nie sluchala, a raczej cieszyla sie, ze dziecku mleko wystarcza.

Leika ja nie bede wprowadzac tego glutenu. Jak sie da, to po 6 miesiacu wprowadze inne pokarmy, a w ktoryms momencie rozszerzania diety sprobujemy wprowadzic kasze manne tak samo, jak inne posilki.

Rondzia moj tez bardzo czesto jadl w nocy. Mial juz 2 takie kryzysy. Nie wiem od czego to bylo. Trwalo ok tygodnia kazde- maly jadl w nocy co 1,5-2 godziny. Raz podalam kaszke i nic nie pomoglo, wiec czekalam dalej i nic nie wprowadzalam. Od 2 nocy spi normalnie, tzn. budzi sie o 2.30 i 5.30, a o 7 pobudka. Moze to jakis kryzys laktacyjny???? Co do przyrostu wagi to nie mam pojecia ile maly wazy, bo od 8 kwietnia nie byl wazony. Mam nadzieje, ze dobrze przybiera. Skoro Jas slabiej przybiera, to moze rzeczywiscie ta kaszka mu potrzebna?

Poletka ja tez mialam kryzys, ale raczej stresem wywolany :-( Miesiaczki jeszcze nie mialam. Ciekawe, kiedy przyjdzie?
 
reklama
jejku dziewczyny jak macie fajnie że dzidziaki przybieraja odpowiednio.
Moja mała ostatnio przybrała 130g przez ponad miesiąc w związku z czym zaczełam jej rozszerzać dietę jakimiś zupkami, marchewką z ziemniaczkiem itp ze słoiczków :dry: Je tego narazie około 3 łyżeczek dziennie.
Kupy wróciły wreszcie do normy ale ja mam wrażenie że kończy mi się mleko. Mała jest rozkojarzona je z cycka albo zaraz po rannym przebudzeniu albo jak nie może usnąć ale wtedy mam wrażenie że tylko sobie bardziej pocyca i koniec, laktatorem ściągam coraz mniej mleka, piję wody że aż mi uszami wychodzi i herbatek laktacyjnych i nic a nic więcej nie udaje mi się wyprodukować.
Zaczynam doła łapać bo tak bardzo bym chciała karmić ją do końca 6 mies :baffled:

no i moja mała od skończenia 3,5 mies przesypia całe noce bez jedzenia
Nawet jak chcę ją obudzić to niestety nie da się :dry: a o jedzeniu przez sen nie ma mowy tak zaciśnie usteczka że nie wcisnę jej cycka za żadne skarby świata :sorry2:

moja pediatra mówiła że to jakaś niezła ściema z tą celiaklią (tzn z tym podawaniem dzieciom glutenu przez 2 miechy). Mam kumpelę chora ma celiaklię i wiecie co w wieku 26 lat nagle się okazało że ma te przypadłość :shocked2:
 
anik567 - a ty tylko ściągasz mleko, czy podajesz też małej piers? Jeśli podajesz pierś, to przystawiaj małą choć na chwilę za każdym razem jak podajesz jej inne pokarmy - z jednej strony będzie to działać ochronnie na układ pokarmowy (mniejsze ryzyko, że coś ją uczuli i łatwiej brzuszek poradzi sobie ze stałym pokarmem) a dodatkowo pierś będzie pobudzona do dalszej produkcji mleka. No bo niestety, im rzadziej dziecko ssa tym mniej piersi produkują :-(
 
poletka ja na twoim miejscu bym się tym nie przejmowała, mała zacznie raczkować, przemieszczać się i zgubi te kg.

Anik tak jak Leika pisze przystawiaj małą co chwilę. Moja też czasami odstawia cyrki przy cycu. Possie chwilę i już gada albo odwraca łepek i za chwilę znowu parę łyków i tak w kółko, wtedy biorę ją do pionu pochodzimy chwilę i wtedy przystwiam ją od nowa i wtedy już ładnie je.
 
Ostatnia edycja:
+ kolejny powod rozszerzenia diety to powrót do pracy, w przypadku gdy mała nie umie ssać butelki :-:)-:)-(

wiem Kuleczko - Ty masz trochę pod górkę.
ale powiedz - ile posiłków potrzebujecie w czasie Twojej nieobecności ?
jeśli nakarmisz przed wyjściem i zaraz po przyjściu ?
dwa ?
jednym z posiłków może być kleik lub kaszka ryżowa (bezmleczne - przygotowane na wodzie), a drugim jakieś warzywko.
jeśli będziesz ściągała mleko to może być kaszka na Twoim mleku, a może kaszka mleczno-ryżowa jeśli nie będziesz ściągać mleka.

Niuńcia "za dużo" przybiera wg pediatry!

nie prawda. dziecko na piersi nie może przybywać "za dużo".
nie ma górnej granicy dopuszczalnych przyrostów wagi dla dzieci karmionych piersią.

Moja też czasami odstawia cyrki przy cycu. Possie chwilę i już gada albo odwraca łepek i za chwilę znowu parę łyków i tak w kółko, wtedy biorę ją do pionu pochodzimy chwilę i wtedy przystwiam ją od nowa i wtedy już ładnie je.

taaaa. jakiś czas temu mój też zaczął się interesować wszystkim innym oprócz jedzenia. teraz sposób mam taki, że jemy zawsze w sypialni. kładziemy się do wyrka, a Skrzat dostaje pieluszkę - lekko mu przykrywam kawałek główki i daję do łapki do miętoszenia. poza tym ciągnie mnie za stanik lub za koszulkę i je.
 
moja przed nocnym snem zawsze jest dużej przy cycu, ja ją po kąpieli karmię na poduszce-rogalu i czasem szybko mi zaśnie, a czasem to cały film zdążę obejrzeć a ona mamla cycka :baffled: jak idę z nią do łóżka to też przytuli się do piersi, trochę pociągnie, pomamla, ja zdążę usnąć i czasem nie wiem w którym momencie puści cyca...
 
reklama
taaaa. jakiś czas temu mój też zaczął się interesować wszystkim innym oprócz jedzenia. teraz sposób mam taki, że jemy zawsze w sypialni. kładziemy się do wyrka, a Skrzat dostaje pieluszkę - lekko mu przykrywam kawałek główki i daję do łapki do miętoszenia. poza tym ciągnie mnie za stanik lub za koszulkę i je.

my od dawna jemy w pozycji leżącej bo inaczej nie zje a Oliwię wyganiam do drugiego pokoju bo jak tylko Blania ją usłyszy to od razu jest radość. I też podczas jedzenia miętoli mi koszulkę albo chwyta cyca. W nocy za to ładnie, spokojnie je.

perla2212
moja różnie je w dzień czasami chwilkę a czasami ze 40 minut doi.
 
Do góry