reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

asiabeti pisze:
Czesc dziewczyny :) i malutkie fasolki. Ja jestem po pierwszym tescie ktory robilam w środe :) z wyliczeń ksiązkowych termin to 13 marca :) 
a jak obliczacie sobie termin? Bo ja wedlug zasady minus 3 miesiace od terminu ostatniej @ , plus 1 rok i plus 7 dni.
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH DZIEWCZYN!!!!!!!!
A do ginekologa chyba dopiero za kilka tygodni bo za kilka dni wyjezdzam za granice... :-[
 
reklama
Ja tez jestem tu zupelnie nowa, ale przyznaje sie ze zagladam na to forum od miesiaca...strasznie podoba mi sie panujaca tu atmosfera, jest tak milo i rodzinnie.
 
Cześć joasiu! Myślę, że nam będziesz służyć dobrymi radami, bo ty już mamusia z niezłym doświadczeniem!
 
chyba kazda z nas termin ma ustalony wg w\w zasady,roznica moze wyjsc po usg.
dzidzia i tak urodzi sie toche przed lub po. moje pierwsze dziecko urodzilam na poczatku 39tygodnia,
natomiast drugie pod koniec 42 :)
 
felqa jak bedziesz u lekarz,w\g ostatniej miesiaczki bedziesz miala ustalony termin,prawdopodobnie karte ciazy
dostaniesz jak zrobisz pierwsze badania(morfologia,mocz)
;) ;)j.
 
Joasiu, przeczytałam gdzieś w innym wątku, że też jesteś nauczycielką. Czy wiesz może, czy urlop wychowawczy można wziąć na jeden semestr, czy trzeba na cały rok szkolny? Jestem nauczycielem kontraktowym i we wrześniu zaczynam ostatnni, trzeci rok stażu. Dzidzia ma urodzić się 1 marca, więc pewnie już w lutym będę na L-4, planowałam, że macierzyński skończy się przed wakacjami, potem wakacje, potem do lutego chciałabym wziąć wychowawczy, tylko nie wiem, czy tak można. Bo na cały rok szkolny go wziąć nie mogę, bo musiałabym powtarzać cały staż :mad:
A, i jeszcze jedno: czy można przerwać wychowawczy, dokończyć staż i potem znowu wrócić na wychowawczy? Jeśli co ci na ten temat wiadomo, to napisz proszę!
 
wiem,ze urlop wychowawczy przerwac mozna,nie orjentuje sie tylko jak sietaka sytuacja ma w przypadku
odrabiania stazu,nie chcialabym cie wprowadzac w blad.najlepiej skontaktowac sie z kuratorjum,nawet przez
internet lub po prostu porozmawiac z dyrektorem twojej szkoly.
;) j.
 
reklama
Mnie wedlug tej zasady wypada 20 marzec...wiec to dopiero sam poczatek...
Joanno30 dziekuje !!!!
 
Do góry