reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątek kulinarny

BlackWizard

Fanka BB :)
Miasto
Pruszcz Gdański
Rozwiązania
0
Jako że lubię pichcić zakładam nam wątek na którym będziemy mogły się dzielić przepisami kulinarnymi, zarówno tymi dla naszych pociech jak i dla nas samych :-)

reklama

Dominika81

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Fajny wątek :-)

To ja podam przepis bardzo prosty na zrobienie kisielku.
Mój Jasiek bardzo lubi :-)

można dawać od około 9 m-ca życia

200ml zimny Sok dowolny - ja używam zazwyczaj domowego wiśniowego lub malinowego
2 małe łyżeczki mąki ziemniaczanej

rozmieszać sok z mąką i ciągle mieszając zagotować

mozna dodać owoce, np. zmiksowaną brzoskwinię z puszki, uduszone jabłko (lub starte na tarce) lub inne dowolne

janadam

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
emilia proszę oto przepis na racuchy z jabłkiem/bananami bo też są dobre.
2 szkl mąki (biorę tortową), jajo, 1 szkl mleka, 1 łyżeczka proszku do piecz, 1 łyżka cukru.
2 banany w plasterki, albo jabłko w plasterkach (ja lubię w mniejszych częściach to jabłko jest mięciutkie). Owoce wrzucam do ciasta i łychą nakładam na patelnię.

Rozwiązania
0
WItajcie. Czytam wwasze wypowiedzi i mam dla Was świetnę propozycję. Jeśli szukacie fajnych, szybkich i przede wszystkim łatwych przepisów nie tylko na obiadek dla naszych pociech, to zapraszam Was na mój blog, na którym codziennie piszę nowe, sprawdzone przepisy. Dziś czas na słodkości- zdrowe- bo każde dziecko je uwielbia.

moje dziecko

gandzia

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
mojemu maluchowi bardzo smakuja placki wg tego przepisu:
Składniki
1.5 szklanki mąki 2 jaja 3 jabłka 4-5 łyżek stołowych cukru cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia mleko kwaśne oraz śmietana kwaśna 2 łyżki stołowe szczypta soli

Do mąki dodać sól, cukier, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, 2 żółtka, kwaśna śmietanę i odpowiednią ilość kwaśnego mleka. Wszystko wyrobić na gładka masę. Dodać cienko pokrojone jabłka i ubite na sztywno białka z 2 jajek. Delikatnie wymieszać. Ciasto powinno mieć gęstość kwaśnej śmietany.

Liza

Moderator
Miasto
Dolnyśląsk
Rozwiązania
0
Papryka w zalewie :
1szkl octu
3 szkl wody
1 szkl cukru
1 łyz. soli. ( ja to robilam x4)

Papryka myjemy i przekrawamy na pół i w pionowe pasy (jak kto woli). Wkładamy do słoika dosyc ciasno. Dodajemy po łyżce oleju na słoik i przyprawy ( gorczyca [koło łyzki plaskiej na słoik] , ziele angielskie,goździk [po 2-4 ziarenka]).
Zalewamy gorącą zalewą, i pasteryzujemy koło 15-20min.
(jeśli chodzi o pasteryzacje to jak zalewasz zalewą zakręcasz to przechylam słoiki do góry nogami i sprawdzam czy nie leci jesli nie to ok jesli leci to dokrecam nakretke i jak ciagle leci to zakladam nową nakretke, badz tez sloikmoze byc do d**y , i tak zakręcne słoiki wkładam do wrzącej sie wody w saganie, wody ma byc gdzies pod nakrętke a sie tez zdarzy ze jak są mniejsze sloiki to wpadną cale ale to nic no i tyle, po 20min wyciągam, stawiam dnem na kilkadziesiąt minut i kuniec) Mam nadzieje ze pomogłam:D

LECZO na zime
Pomidory sparzone obrac i w kostke, papryke tak samo w kostke i do gara (cebulki nie dodaje bo smak moze popsuc) mozez dodac do tego tez marchwi i cukinii ) zagotowac, dosolic, popieprzyc, papryki słodkiej w proszku dodac i znów zagotowac i do sloików i do góry dnem:) a potem zima wyciągasz słoik, wrzucasz do gara a na patelni cebulke podsmazasz, dodajesz do gara, potem posmazasz miesko jakies (kiełbaska, mielone) i tez dorzucasz:) SMacZNegO!!!

Rozwiązania
0
No to ja dokładam jeszcze prosty przepis na zupę dyniową ;)

Składniki:

1 kg dyni,
2 duże łyżki oleju,
4 szklanki rosołu,
szczypta ostrej papryki i mielonego imbiru,
szczypta mielonego cynamonu,
sól,
4 łyżki śmietany 12%,

Przygotowanie:

Dynię obieramy, usuwamy pestki, a pozostały miąższ kroimy w kostkę, wraz z 2 łyżkami oleju. Wlewamy jeszcze 2 - 3 łyżki wody i pod przykryciem dusimy na małym ogniu, aż dynia się rozgotuje.

Następnie lekko studzimy dynię i miksujemy na gładki krem, dodajemy rosół. Kiedy zupa zaczyna się gotować dodajemy sól, ostrą paprykę, imbir i cynamon.

Aby złamać śmietanę dodajemy do niej odrobinę ciepłej zupy, starannie mieszamy, wlewamy do garnka i grzejemy.

I gotowe ;)

Gwarantuję, że zupa będzie ulubionym jesiennym przysmakiem dzieci ;)

martuśka1111

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Przepis na zupę jarzynową, którą uwielbiała moja córka:)

składniki (porcja dla dziecka)
- jedna marchewka
- mały kawałek ugotowanej piersi z kurczaka
- ziemniak
- szklanka wody

1. Obrać warzywa, umyć je, a następnie pokropić na malutkie kawałki.
2. Warzywa zalać szklanką gorącej wody - gotować je do momentu, aż będą miękkie.
3. Dodać do warzyw drobno posiekane mięsko (ugotowane wcześniej w osobnym garnku).
4. Wszystko razem zmiksować.

reklama

Godmother

Aktywna w BB
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Ze swojej strony, jeśli ktoś zna język angielski, polecam stronę Jamiego Olivera. Jeśli szukacie zdrowego jedzenia zarówno dla siebie jak i dla swoich dzieci, koniecznie tam wejdźcie. Jamie Oliver | Food | Recipes (UK)
Jamie Oliver był też jednym z prelegentów na TEDzie, jego wypowiedź daje wiele do myślenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę ile cukru spozywają na co dzień dzieci w potrawach, które teoretycznie tego cukru nie powinny zawierać.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
T Wątek kulinarny Dzieci urodzone w sierpniu 2011 502
Wiolcia_6 Wątek kulinarny grudniówek :) Grudniowe mamy 2010 873
matylda1405 Wątek kulinarny - nasze przepisy dzieci urodzone w lipcu'09 1013
Dzagud Wątek kulinarny Dzieci urodzone w czerwcu 2007 205
AnSalie Wątek główny :) Forum Główne 0
GabrielaNowak85 Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy Potrzebuję porady 655
A Duchy? Opisz swoją historie - WĄTEK GŁOWNY. Potrzebuję porady 42
A JEDYNACY - WĄTEK GŁÓWNY Jedynacy 3
nicelady BB i okolice - wątek spotkaniowy Majowe mamusie 2020 5
Anusiak1990 Wątek zakupowy grudniowych mamusiek Grudniowe mamy 2019 5
Jivka Tabelka (wątek prywatny) Listopadowe mamy 2019 60
M Wątek zamnięty dla wrześniowych mam 2019 Wrześniowe mamy 2019 6
justjestem Wątek zamknięty Majowe mamy 2019 1
_agnieszka_ Terminy wizyt/zdjęcia USG nowy wątek Lipcowe mamy 2018 170
natala95 Ząbki. Nowy wątek Niemowlaki 9
NeSSi Wątek zamknięty. Dzieci urodzone we wrześniu 2017 16
rozmaryn wieści z porodówek, historie porodów, wątek gratulacyjny :-) Dzieci urodzone w lutym 2017 240
ivi Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków! Dzieci urodzone w listopadzie 2016 1809
ivi Jazda na czterech kółkach czyli wątek wózkowy Dzieci urodzone w listopadzie 2016 726
fazerkamm Wątek Techniczny Dzieci urodzone w lipcu 2016 90
Tusiaczek2402 Wątek zakupowo-wyprawkowy, czyli co kupuje mamusia dla siebie i dzidziusia :) Dzieci urodzone w styczniu 2016 30
krewetka wątek zamkniety-lista Dzieci urodzone w październiku 2015 138
malgorzatkar Wątek TYLKO dla chwalipięt!!! Dzieci urodzone w lipcu 2014 280
katagorka20 Wątek zamknięty Dzieci urodzone w maju 2015 99
ewelak Nasze lipcowe brzuszki :) (wątek bez komentarzy) Dzieci urodzone w lipcu 2015 137
U Wątek zamknięty Dzieci urodzone w lipcu 2014 0
J Wątek Kosmetyczny Dzieci urodzone we wrześniu 2014 11
pscółka i spółka Wątek zakupowy: czyli co polecamy i co odradzamy Dzieci urodzone w październiku 2014 194
malgorzatkar terminy porodów - tabelka (wątek bez komentarzy) Dzieci urodzone w lipcu 2014 1
kamilka87 Wątek Gratulacyjny Listopadowych Mam!!! Dzieci urodzone w listopadzie 2013 73
die_perle Wątek gratulacyjny- witamy nasze maluszki!!! Dzieci urodzone w październiku 2013 289
D NASZE SIERPNIOWE MALUSZKI wątek BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w sierpniu 2013 3
O Płaskostopie, a rozwój dziecka. Wątek zbiorczy. Roczniaki i dwulatki 0
basia89 Wątek gratulacyjny dla świeżo upieczonych sierpiowych mam ! :) Dzieci urodzone w sierpniu 2013 140
E Na sygnale!!! Wątek alarmowy BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w sierpniu 2013 32
joanna153 Handmade'owy wątek, czyli zrób to sama :) Dzieci urodzone w październiku 2013 113
R Na sygnale !!! - WĄTEK BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w listopadzie 2013 9
R Lista Listopadówek - WĄTEK BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w listopadzie 2013 3
monia~ NA SYGNALE! wątek szpitalny Dzieci urodzone we wrześniu 2013 209
mama wikusi2010 Wątek z gratulacjami dla rozpakowanych mam i ich pociech :) Dzieci urodzone w czerwcu 2013 694
eklerkaa WĄTEK z GRATULACJAMI DLA ROZPAKOWANYCH Dzieci urodzone w maju 2013 556
kamilka87 Wątek zakupowy dla Mam:) Dzieci urodzone w listopadzie 2013 100
żabcia_tbg Na sygnale !!! - WĄTEK BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w październiku 2013 21
Kruczka Wątek Gartulacyjny Kwietniowych Mam !!! Archiwum kwiecień 2013 686
sa_raa Wątek zamknięty Dzieci urodzone w czerwcu 2013 0
Noelle1986 Wieści ze szpitala (wątek bez komentarzy) Dzieci urodzone w maju 2013 103
As 76 Jedzeniowy wątek dzieciowy :D Dzieci urodzone w maju 2012 15
kota-behemota Na sygnale!!! wątek alarmowy BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w lipcu 2013 107
G Wątek gratulacyjny Dzieci urodzone w lutym 2013 554
ada1989 Wątek zamknięty- kto chętny? Dzieci urodzone w styczniu 2013 55