reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

Dzis sie nude wiec moge cos napisac o to co pytala modroklejka ;-)moze cos pomoge...

Ja mam drewnainy przewijak na dole sa połki, na gore mam taki z ceraty mieciutki przewijak ale na to mam takie male przescieradla z froty z gumeczkami....
Powiem tak na sama poczatek ok, ale jak dziecko jest juz cora bardziej ruchliwe to odpada(ok. 4 m-ca) juz nie ... Ja potem przewijalam mala na łożku ... A potem jak juz dziecko raczku musilam wsyztko z tego przewijaka zabrac (kosmetyki) bo mala wszytko sciaga i ja to interesowalo i bylo to niebezpiecznie ,ale przewijak zamienilam na polke z zabawkami ;-)
Taki mam przewijak:


Ta miska co jets na dole raz ja uzylam jak mala byla mala :baffled: bo ona jest tak maltka, potem jak juz byla duza i siedziala to sie sprawdziala bo jest mala i malej bylo wygadnie sie kapac...

A co do ubran... to napewno sa rozne opinie co moze sie przydac a co nie...

Ja mialam napewno
*body z krotkim i dlugim rekawem ,
*pajacyki z dlugim i krotkim rekawem z nózkami i bez...
*spodenki malutnie takie dresowe
*skarpetki
*czapeczke ale tylko na wyjscia na dwór
*sweterek i bluzy ale bez kaptura bo sie nie wygodnie dziecku lezy chyba ze sie kapturek bedzie zakladac na głowke wtedy jest Ok
* dzinsy ale to tak od 1 m-ca uzywalam
*rekawiczki na raczki zeby dziecko sie nie drapalo, ale moza tez kupic takie pajace ktore maja wywijane mankiety z kotrych robi sie rekawiczki

Nie mialam::
*kawtaników i spiochów

Co do potrzebnych rzeczy to napewno:
*pampersy
*chusteczki do pupy
*waciki
* patyczki
*mieciutki recznik do kapieli
*ja corke mylam malym recznikiem takim 20cm na 20 cm z froty mieciutkiej jak aksamit
*spirytus do pępuszka (wazne!) ja mialam cos takiego APTEKA.SC LEKO GAZIKI ZE SPIRYTUSEM 70 % 100 SZTUK (428176222) - Aukcje internetowe Allegro
* od samego poczatku uzywalam dla malej kosmetyki Oliatum one sa dostapne w aptece , mialam mydlo, plyn do kapieli.
Tu jeswt opis tych kosmetyków: Kosmetyki marki Stiefel z linii Oilatum - drogeria internetowa Esentia.pl
*sol fizjologiczna do oczek jak by ropialy...
* sudokrem na pupe albo Bepanthen (swumie ja teakie uzywalam) ale jest ich mase
*przyrzady do obcinania paznokcji ( ja uzywana do samego poczatku )obcinacz do paznokcji, nozyczkami niepotrafie...
* mam taka poduszke do karminia i spania : bPODUSZKA DO KARMIENIA, SPANIA ...! Rawelacja!!! (435128029) - Aukcje internetowe Allegro
* fajnie miec wage zbey mzona bylo wazyc maluszka ale nie zawsze stac nas - ja nie mialam ale teraz moze kupie.
*termometr do pokoju
* termometr do uszka (ja takiego tylko uzywalam)
* posciel i ochraniacz do lozeczka , przescieradlo na gumkach


A co do butelek..Ja karmilam caly czas piersia od do 9 m-ca i dopiero od 6 m-ca zaczekalam dawac pic (bo bylo bardzo goraco lipiec sierpien) i kupilam od razu niekapek Aventu bo z tego co wiem to takie soki nie hertaki w granutkach trzeba juz podawac nie ze smoczka...

A butelki potem do mleka uzywalam NUK-a z silikonowym smoczkiem to samo smoczki gryzaczki, moja corka aventem pogradzila tlyko avent niekapek miala...

I co wazne ja po porodzie nie moglam siedziec i to mi bardzo pomoglo : PRZECIWBÓLOWA PODUSZKA POPORODOWA Z ŁUSKĄ GRYKI (428535211) - Aukcje internetowe Allegro polecam!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
sofik...pamietasz moze gdzie kupowałas ten przewijak, bo mnie mniej wiecej o cos takiego chodzi....tylko ze ja mam dwie komody i chce go wstawic miedzy komody zeby miec dodatkowa powierzchnie na drobiazgi
 
i jeszcze jedno-moze niech doswiadczone mamy sie wypowiedza

chodzi mi o cały osprzet do karmienia....

bardzo chciałabym karmic piersią, ale genetycznie nie mam na to za wielkich szans-moja mama nie karmiła ani mnie ani siosrty-pokarmu miała tylko na czas szpitala, potem nawet tabletki i zioła nie pomagały, zadna z babc nie karmiła swoich dzieci. mam szczera nadzieje ze natura spłata nam figla i ze u mnie bedzie rzeka mleka, ale wole byc przygotowana na kazda ewentulanosc....

i w zwiazku z tym moje obawy i problem jaki sprzet wybrac....z tego co czytam polozne polecaja tommee tippee, zwłąszcza butelki, wiec jesli sie zdecyduje to pewnie wszytko bede kupowała własnie z TT-wszysytko tzn butelki, smoczki do butelek, takie dekielki do przechowywania w lodówce, laktator, podgrzewacz, sterylizator....
avent mi sie nie podoba ale jesli miałby byc lepszy to sie przemoge
wiele dobrego słyszałam o lovi i dr brown-ale wiem ze z dr brown ciezko dostac laktator....

niezaleznie od firmy....jesli nie piersia a butla to ile tych buleteczek potrzeba? i w jakich wielkosciach...a moze sa jakies dodatkowe gadzety o których nie wiem a które warto kupic....

podpowiecie cos w tej kwestii??
 
widziałam na zywo oba...ten pierwszy jest wbrew pozorom dosc mały, i niewygodnie dostac sie do poleczki pod nim, poza tym dla mnie jest za ciemny-kupiłam juz mebelki z ikei i sa one jasnobrzozowe...a ten drugi jest dosc niestabilny...uginał sie pod moja reka, a co dopiero pod dzieckiem...
myslałam ze ten twój to vox, bo vox ma cos podobnego...

tak sie zastanawiałm i ogladałm to co jest dostepne na rynku i chyba po prostu mezus mi zbuduje takie cos z płyty meblowej sam-takie polaczenie stołu i szafki, wieksze i wygodne....a przeiwjak kupie najzwyklejszy
 
Ja mam przewijak ikea leksvik, ale poprzednią wersję - tzn. jest to taka komoda 3 szuflady z nadbudówką do przewijania, nad tym 2 półki, miejsce do przewijania jest tak ułożone, że dziecko leży nóżkami do osoby a nie boczkiem (co uważam za dużo wygodniejsze) - jestem z niego bardzo zadowolna a ponieważ moja córka była dość spokojna leżąc na nim używałam go bardzo długo (grubo ponad rok). Jest on również bardzo wygodny, gdyż jest wysoki (a ja mam 181cm wzrostu), więc nie musiałam się jakoś schylać i wyginać przy przebieraniu dziecka. Obecnie część do przewijania jest złożona i stanowi pólkę, ale jak pojawi się Maluszek, to znowu zostanie rozłożona do użytku :-)
Co do butelek dla noworodków to nie pomogę, bo karmiłam piersią do 11 miesięcy - jak córcia miała pół roku to zaczęłam czasem ją dopajać - używałam butelek canpol, system balonik - nadal ich używam bo Weronika bardzo się przyzwyczaiła, natomiast np. aventu absolutnie nie akceptuje.
 
ola to ty masz ten który jest tak jakby na zawiasie...mnie sie on bardzo podobał ale niestety juz go nie ma...

dowiedziałam sie ze w klupsie jest cos ja kaształt tego co sofik wkleiła...musze pojechac zobaczyc.

dzis tez zdecydowałam sie ostatecznie na sprzet do karmienia tommee tippee...jak tylko dostane kaske z zusu to zamawiam- sterylizator, laktator reczny, podgrzewacz, butelki, smoczki wisienki, termotorby, dyski do butelek, szczotka do mycia, i cała masa innych drobiazgów.... juz nawet znalazłam dwóch sprzedawców u których jak wszystko zamówie to tylko raz zapłace za przesyłke...

jak tylko zamówie to podam chetnym u którego sprzedawcy, a jak pierwsze powazne dzidziowe zakupy przyjda to napewno sie pochwale...:laugh2:
 
dokładnie ten, bardzo fajny jest i byłam bardzi zdziwiona, że teraz go nie ma i zmienili go na moim zdaniem gorszy
 
no wiec informuje wszystkie zainteresowane mamusie, ze w ikei od listopada-przynajmniej tej ikei w poznaniu- bedzie 6 tyg z promocjami dla dzieci-meble, posciele, poszewki, wszystkie gadzety, lampy, dekoracje, pojemniki do przechowywania....dowiedziałąm sie o tym od kolegi który tam pracuje- wiec jesli ktos ma chec tam zrobiz zakupy to moze warto sie wstrzymac...np takie popularne łózeczko w kolorze białym hensvik które normalnie kosztuje prawie 300 zł ma kosztowac 200 zł...materacyki tez beda przecenione, a sa tam naprawde fajne materacyki
 
reklama
To świetnie że będzie taka promocja w ikei!! wybierałam się tam na zakupy ale dopiero po nowym roku.. ja praktycznie nie mam nic dla dzidzi w sensie mebli wózków fotelików leżaczków..
Ostatnio kupiłam malutką sukienkę chociaż nie znamy jeszcze płci, mam łapki niedrapki, bluzeczkę z misiem, 3 x body i 2 kocyki..moja kuzynka i bratowa rodzą w październiku..będzie chlopczyk i dziewczynka więc już powiedziały że mam się nie martwić o ciuszki na początek..
i mam taką poduszkę do spania i karmienia .. świetna sprawa!!
a z ciuchów dla mnie to może trzy tuniki, jakieś spodnie.. a dzisiaj kupiłam kurtkę, nawet fajna i rozmiar większa i rozszerzana dołem...
 
Do góry