reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wiza dla turka do polski

Milencia

Fanka BB :)
Miasto
Turcja
Rozwiązania
0
W jaki sposob moge zalatwic wize dla meza Turka na pobyt stalay do Polski? gdzie sie powinnam zglosic i jakie dokumenty powinnam miec?
İ jeszcze jedno pytanie czy w Polsce moze pracowac Turek ktory za dobrze nie zna polskiego czy taka praca w ogole sie znajdzie? :confused:
z gory bardzo dziekuje za odp. :-)

reklama

Shira

Rozwiązania
0
Milencia, jak pisalam wczesniej, zapytaj w watku glownym;-). Nie wiem, czy w ferworze przygotowan swiatecznych Dziewczyny zagladaja, ale wczesniej, czy pozniej, na pewno sie odezwa. One to juz maja za soba - Renia sprowadzila do Polski nawet nie meza jeszcze a nazeczonego, wiec na pewno bedzie w stanie udzielic Ci niezbednych informacji. Ja przesylam linka do Konsulatu Generalnego w Istanbule: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Stambule. W informacjach konsularnych znajdziesz podstawowe informacje dotyczace wiz. Pozdrawiam:-D

Milencia

Miasto
Turcja
Rozwiązania
0
Milencia, jak pisalam wczesniej, zapytaj w watku glownym;-). Nie wiem, czy w ferworze przygotowan swiatecznych Dziewczyny zagladaja, ale wczesniej, czy pozniej, na pewno sie odezwa.
eh a myslalam ze to tu ;-) tak to jest jak sie czlowiek nie zna :cool2::oo:
no ale juz nie bede kombinowac poczekam w koncu na razie mi nie spieszno. ;-)
Dzieki Shira :-D

Rozwiązania
0
witam! A więc jeżeli chodzi o wizę dla twojego męża i o ile jeszcze jesteście w Turcji to mąż musi posiadać stałą pracę z ubezpieczeniem (sigorta), musi wziąć z pracy niezbędne dokumenty, o których poinformują cię w konsulacie następnie odpis aktu urodzenia, odpis aktu małżeństwa jeżeli posiadacie mieszkanie to kopię własności (potrzebne tłumaczenie tych wszystkich dokumentów), wiza jest za darmo tylko musisz spełnić wszystkie warunki, po tłumaczeniu dokumenty dajesz do podbicia tzw. apostile, paszport ważny co najmniej 6 m-cy,ubezpieczenie wypadkowe w czasie podróży i pobytu w Polsce (OYAK Bank), umiejscowienie aktu małżeństwa w twojej miejscowości w Polsce (może to zrobić najbliższa rodzina o ile jesteś za granicą) oraz zaproszenie. To chyba wszystko aa jeżeli coś zapomniałam to resztę dowiesz się w konsulacie! Życzę wam powodzenia bo załatwianie z konsulatem polskim czegokolwiek graniczy z cudem! Wizę możesz wziąć tylko turystyczną albo wizytową czy jakoś tak, a jeżeli chodzi o pobyt stały to nawet nie wspominaj o tym w konsulacie bo mu nic nie dadzą o pobyt na sam początek będziesz musiała się postarać już w Polsce w urzędzie wojewódzkim do spraw cudzoziemców, ale na to jeszcze jest czas i w późniejszym terminie jak już będziecie w Polsce mogę Was pokierować! IYI SANSLAR!

Ostatnia edycja:

Milencia

Miasto
Turcja
Rozwiązania
0
jej ile rzeczy! :szok: albo bardzo dziekuje za odpowiedz moze kiedys po malutku wszystko uda mi sie zalatwic. :eek:

Rozwiązania
0
witam serdecznie i pozdrawiam wszystkie forumowiczki :)

Jetem nowa, wiec jesli powinnam to pisac w innym miejscu to dajcie prosze znac :)
Dziewczyny, mam pytanie czy ktoras z Was zalatwiala moze wize dla Turka, ktory nie pracowal i nie mial ubezpieczenia?
Jetesmy na etapie zalatwiania wizy i wlasnie dowiedzielismy sie, ze moze byc z nia ciezko w zwiazku z faktem iz on nie pracuje i nie ma tego ich ubezpieczenia :-(
bylabym wdzieczna za jakas informacje zwrotna,

dziekuje i pozdrawiam

reklama
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny,
wlasnie sie zajerestrowalam...mam podobny problem, moj facet jest turkiem, chcemy, zeby w pazdzierniku przyjechal do polski na ok miesiac. problem w tym, ze nie bardzo wiem jak mam sie zabrac za zalatwianie wizy..on nie ma stalej pracy, i wydaje mi sie ze to znacznie utrudni...jestem nastawiona z gory na nie..pomozcie:-(

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
89karola80 D3 i DHA dla maluszka :) Potrzebuję porady 6
Natalia Krolikowska Koleżanki i koledzy do zabawy dla miłego dwulatka - Żoliborz, Bielany Warszawa 0
M Zabawka/książka dla 9m dziecka Niemowlaki 2
M książeczka sensoryczna dla półroczniaka Rozwój i zabawy 3
K Imię dla chłopców, Szymon czy Franek?które byście wybrały?? Październikowe mamy 2020 22
S Steryd dla trzymiesięcznego niemowlaka Potrzebuję porady 26
L Zasiłek pielęgnacyjny dla alergika Potrzebuję porady 1
J Imię dla chłopca Ciąża, poród, połóg 39
DittavonTeese Wyprawka dla malucha Październikowe mamusie 2020 -priv 5
A GIGA ZESTAW dla niemowlaczka wózek, leżaczek-bujaczek, ubranka i wiele innych Ogłoszenia - Warszawa 0
M Ciąża "dla męża", jest mi ciężko Potrzebuję porady 130
N Fotelik dla noworodka Potrzebuję porady 9
aniaslu Tarcza antykryzysowa uderza w młode matki, tymczasem senat wprowadza podwyżki dla polityków Pytanie tygodnia 5
M Zajęcia dla kobiet w ciąży Kraków Przyszłe mamy 3
89karola80 Pomoc dla mojego synka - lekarze rozkładają ręce :( Potrzebuję porady 11
Jaska.JDM Zabawki dla maluszków - polecam Majowe mamusie 2020 8
luna91 Książki dla dzieci Majowe mamusie 2020 38
Justi1234 Ginekolog lux med śląskie lub łódzkie dla osoby otylej Ciąża, poród, połóg 1
U Polskie marki dla dzieci Potrzebuję porady 0
V Ochrona przeciwsłoneczna dla maluszka Potrzebuję porady 3
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
mydreammyfuturebaby Profertil- dla mężczyzny. Potrzebuję porady 1
aniaslu Imię dla dziecka i spór rodzinny Pytanie tygodnia 28
Nataśka Prezent ślubny dla Szefowej Pytanie tygodnia 8
M Wyprawka dla bliźniąt BB położna radzi mamom 4
M Wyprawka dla bliźniąt Listopadowe mamy 2020 9
Mania93 Ubranka i akcesoria dla maluchów Forum 1622
P Ubranka dla noworodka Potrzebuję porady 29
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 5
B Mleko dla dwulatka Roczniaki i dwulatki 4
B Imię dla dziewczynki Sierpniowe mamy 2020 13
B Imię dla dziewczynki. Sierpniowe mamy 2020 4
N Wałeczki dla niemowląt co sądzicie? Potrzebuję porady 2
Magda'87 Materac dla niemowlaka Potrzebuję porady 1
Malamonka1894 Espumisan dla dzieci Ciąża, poród, połóg 4
Ollax Krótka notka dla starających Ciąża, poród, połóg 5
Truskaweczka2017 Przepisy/porady/wskazówki dla cukrzycowych mam :) Wrześniówki 2020 421
K wózek dla dziecka Potrzebuję porady 13
Marynia88 Co kupić dla chłopca 12m+? Potrzebuję porady 15
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
L Fotelik samochodowy dla noworodka Ciąża, poród, połóg 20
B Witamina D3 dla Maluszka Młodziutkie mamy 12
G Wyprawka dla blizniakow Mamusie bliźniat, trojaczków i... 11
Mała.czarna Suplemety dla mezczyzny. Potrzebuję porady 4
Dolvit Książki "Mamy dla mamy" lub inne Mamuśkowo 4
K Chinski kalendarz wersja tylko dla kobiet ciezarnych z 2019/20 Ciąża, poród, połóg 4
N Wózek dla dziecka Ciąża, poród, połóg 11
N Łóżeczko dla dziecka Ciąża, poród, połóg 6
M Kubek dla dwulatka Potrzebuję porady 5
Olaska21 Wprowadzenie kaszek z gotowym mlekiem mm dla dziecka które jest na innym mleku mm. Pomóżcie ! Dzieci urodzone w 2019 roku 7