reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózeczki i foteliki

właśnie dziewczyny trzeba wziąć pod uwagę, ze rodzimy w październiku, niektóre mogą nawet w listopadzie więc dziecko na początku przez 6 miesięcy na pewno będzie jeździć w gondoli bo przecież będzie zima.
ja wczoraj byłam w jednym sklepie i oglądałam wózki firmy Tako i bardzo mi się podobają
wielofunkcyjne : Warrior Iluzja
 
reklama
cyt.

Wózek dziecięcy -
jak sugeruje nazwa jest to wózek dla dziecka ale czy tylko? Trzeba postawić sobie pytanie dla kogo tak naprawdę kupujemy wózek.

Sprawą oczywistą jest, że najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo naszej pociechy jednak póki co to my jesteśmy "napędem" tych pojazdów i należało by też pomyśleć o własnej wygodzie. Wybór wózków jest na tyle duży, że przyprawia o zawrót głowy i osoba kupująca swój pierwszy wózek może mieć duże problemy z przewidzeniem który model spełni jej oczekiwanie. W tym celu kilka porad na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka.

1.Czy wózek będzie przewożony samochodem - istnieją różne szkoły zależne od pojemności bagażnika i zasobności portfela - duży wygodny wózek do długich spacerów w pobliżu miejsca zamieszkania oraz mniejszy składany typu parasolka do samochodu. W przypadku niemowlaków oczywiście parasolka nie wchodzi w grę ze względów bezpieczeństwa. Można też nabyć uniwersalny wielofunkcyjny wózek średniej wielkości nadający się do szybkiego złożenia i przewożenia w bagażniku.

2.Gdzie mieszkam - mieszkając w domku sprawa jest prostsza - nie trzeba wózka taszczyć po ciasnych schodach na 4 piętro . Tu postawmy na wygodę jazdy itp. Mieszkając w wielkiej płycie dokładnie sprawdźmy wagę wózka - każdy kilogram się liczy. Są dostępne wielofunkcyjne wózeczki modułowe - stelaż ze zdejmowaną gondolą, spacerówką lub fotelikiem samochodowym. W zależności co jest nam potrzebne a reszta po prostu zostaje w domu.

3.Gdzie wózek będzie najczęściej jeździł - tutaj zwróćmy uwagę na koła - osoby lubiące przejażdżki po lesie niech przemyślą sprawę zakupu wózka na dużych kołach, najlepiej pompowanych. W klasycznych konstrukcjach bez skrętnych kół komfort jazdy po wertepach jest najlepszy - to iście terenowe wózki. Natomiast trudniej się nimi manewruje np. w sklepie miedzy regałami. Są też dostępne wózki z dużymi kołami posiadające skrętne przednie osie - stanowią kompromis i będą dobrze się sprawować zarówno w terenie jak i na zakupach. Dla dociekliwych polecam opinie użytkowników na forach internetowych. Na ich podstawie skutecznie można właściwie dobrać wózeczek do własnych potrzeb - jak wiadomo życie samo weryfikuje czy dany model wózka zyskał uznanie i dlaczego.


Wózki spacerowe
Gdy nasza pociecha rośnie powinniśmy pomyśleć o lżejszym wózeczku spacerowym. Rozróżniamy dwa rodzaje - typu "parasolka" i "składany na pół".

Wózek typu parasolka
posiada z reguły dwa niezależne uchwyty i po złożeniu wygląda jak dwie leżące koło siebie parasolki. Wózeczki te nadają się świetnie do podróży samochodowych, można też po złożeniu powiesić wózek na ramieniu za pomocą paska i kontynuować spacer jeśli akurat nasz milusiński zapragnie poznawać świat na własnych nogach. Wózeczki te są lekkie i poręczne.

Wózki składane na pół
są z reguły większe ale za to mają szereg innych zalet. Przede wszystkim są bardziej przestronne więc wygodniejsze. Nadają się idealnie jako wózki na dalekie spacery połączone np. z zakupami. Niektóre modele posiadają bardzo pojemne koszyki pod siedziskiem dziecka do których mieszczą się średniej wielkości zakupy z supermarketu. Z uwagi na gabaryt nie do każdego bagażnika wejdzie tego typu wózeczek ale jak to zwykle bywa - cos za coś. Rączka przeważnie jest jednoczęściowa przez co można ręce trzymać w dowolny sposób używając też jej jako oparcia dla zmęczonych pleców.

Każdy znajdzie dla swojego wózka jakieś specyficzne zastosowanie przez to nie ma prostej recepty mówiącej który wózek jest najlepszy. Ale wymieniając się wzajemnie doświadczeniami w gronie znajomych lub czytając opinie użytkowników wózków można uzyskać cenne rady pomagające kupić wózek z którego będzie się naprawdę zadowolonym.

Jak wybrać wózek - Wózki Dziecięce - Wózkomania - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
Ja dziewczyny właśnie nie wiem czy wybierać wózek lekki czy ciężki, bo nie wiem gdzie będę mieszkać :-D możliwe, że kupimy mieszkanie przed rozwiązaniem, albo chwilę po. Jest to wątpliwe, ale jednak możliwe :) możliwe, że zostaniemy w domu na przedmieściach u rodziców/ teściów i będziemy rozważać budowę domu. Tak więc albo lekki bo blok, albo ciężki bo przedmieście i dom :) masakra :)
 
reklama
Do góry