reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

Ewus, a jak robisz ogorkowa?

a ja robię tak: gotuje rosołek, na tarce ścieram kilka ogórków, ze dwie marchewki, pietruszkę, kawałek selera. wszystko wrzucam do rosołku i gotuje ok 20 minut. w osobnym garku gotuje pokrojone ziemniaczki, ugotowane wrzucam do zupki, dodaję śmietanę 18 i koperek:tak:
 
reklama
matko dziewczyny.....nie piszcie o ogorkowej bo ja takowej jeszcze dlugo dlugo nie zjem.....dopiero w sierpniu u mamy, myslicie, ze stefek moze dostac po niej kolki????? bo poprostu mam na ogorkowa ogromna ochote :-)

u nas robi furore zupa krem z dyni z grzankami.....polecam dla duzych i malych , bardzo dobra, zdrowa i szybka do zrobienia
 
Ewus, to prawie tak samo, tylko ja nie daje do ogorkowej startej pietruchy i selera :-)Ale na to samo wychodzi, bo rosol gotuje z dodatkiem tych jarzynek :tak::-)

Silunia, a jak robisz ten krem dyniowy? Kupujesz cala dynie? Sara krem z dyni to tylko ze sloiczka jadla.
Ale ogolnie to uwielbia wszystkie zupki-kremy :tak: wlasnie z dodatkiem grzanek :tak::-)
 
kupuje kawalek dyni ( tu to b.popularne warzywo) , kroisz w kostke i do gara dodajesz roslou troszke wody ( dla doroslych moze byc na kostce, ale i tak lepsza jest na rosole ) , gotujesz do miekkosci , potem miksujesz calosc, jedna lyzeczka smietany i szczypta soli, zeby nie byla za slodka, grzaneczki ja akurat kupuje gotowe, ale latwo zrobic je w piecu .....do miseczki , kilka grzanek i smacznego
 
kupuje kawalek dyni ( tu to b.popularne warzywo) , kroisz w kostke i do gara dodajesz roslou troszke wody ( dla doroslych moze byc na kostce, ale i tak lepsza jest na rosole ) , gotujesz do miekkosci , potem miksujesz calosc, jedna lyzeczka smietany i szczypta soli, zeby nie byla za slodka, grzaneczki ja akurat kupuje gotowe, ale latwo zrobic je w piecu .....do miseczki , kilka grzanek i smacznego
Rzeczywiscie latwo sie ja przyrzadza :tak::-) U nas nie widzialam dyni w kawalkach, tylko w calosci, a z taka ogromna dyniucha nie wiem co bym zrobila :-p
Ale moze sie rozejrze za jakas w zalewie czy cus :-) Chetnie zrobilabym taka zupke :tak:
 
Ewus, to prawie tak samo, tylko ja nie daje do ogorkowej startej pietruchy i selera :-)Ale na to samo wychodzi, bo rosol gotuje z dodatkiem tych jarzynek :tak::-)

no no, smak ten sam:tak::tak:

siluniu- hmmm... brzmi smacznie:tak::tak: jak tylko zobaczę gdzieś dynię, to skorzystam z twojego przepisu:tak: no i faktycznie- łatwo ją przyrządzić:-)
 
Moja mama zrobila wczoraj na obiad krupnik - Sara zjadla podobno 2 ogromne talerze :szok::szok::szok: (wiecej niz moj tata :-D) Byla tak najedzona, ze nie tknela kolacji i tylko mleko wypila na dobranoc :-p
 
Redaktorka :-D w ciazy napewno mozna, tyle, ze ja tu ogorkow kiszonych nie znajde i musze sie obejsc smakiem.....a chodzilo mi o to, ze jak pojedziemy w sierpniu do PL to chcialam zjesc ogorkowa mojej mamy , bo jest rewelacyjna.....tyle , ze planuje karmic piersia i nie wiem czy maly ( bedzie mial wtedy3 miesiace) nie dostanie po niej kolki ???? Jak myslisz kiedy wy zjadlyscie pierwsza ogorkowa w czasie karmienia ???? ????

Sarka przebija nawet dziadka, chyba zrobie jutro krupnik bo mi sie smaczek zrobil
 
reklama
Silunia, yyy to przechlapane tak bez kiszonych:-pja z zup z tego co pamietam, to nie jadlam jedynie kalafiorowej, grochowej itp. wydymajacych, ale ogorkowa...nie wydaje mi sie aby malemu cos po niej bylo
 
Do góry