reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Tez właśnie idę 3.02 bo to mój obecnie 9tydzien suwak trochę przekłamuje

c55f0dw4ay49a7ki.png
 
reklama
Ja brałam dopochwowo a teraz doustnie duphaston a co Ci nie leży??? Ja wolę doustnie
Mam straszne zawroty glowy i 2 razy zemdlalam w ciagu tego tygodnia. Endokrynolog dala mi ta luteine z powodu bolu brzucha w 4 tygodniu (plamien nie bylo), potem zwiekszyla dawke i teraz biore dopochwowo 2 razy dziennie i 3 razy luttagen doustnie. Po tym zwiekszeniu dawki wszystko sie zaczelo i sie zastanawiam czy to normalne rewelacje czy moze to jednak za duza dawka. Martwi mnie to strasznie...
 
Dziewczyny, które biorą euthyrox - jaką macie wysoką tarczycę? Bo mi wyszło 4,2 czyli teoretycznie w normie i ginekolog robi popłoch, że to niebezpieczne i natychmiast zacząć brać i wizyta u endokrynolog :(
I jeszcze jedno - jak się dostać na to prywatne - nie umiem tego zrobić...
No to faktycznie sporo powyzej normy w ciazy. U mnie juz na szczescie spadlo do 0.6 startowalam z 2.7. Moja endo mi powtarzala ze najlepiej okolice 1.0 lub mniej.
 
Nastka a ty juz wykupilas gravidförsäkring? Wlasnie dostalam oferte za 1350kr z folksam bo tu mam ubezpiczenie auta domu i psa wiec znizka, pokrywaja koszty dojazdu do szpitala, wszystkich lekow i odszkodowanie w wysokosci 600 tysiecy jesli dziecko bedzie niepelnosprawne lub chore.

Wlasnie zamierzam wykupic z Folksam
 
Hellou!

Chciałam nadrobić ale chyba się nie da, mam wrażenie ze już się znacie sprzed wrześniowek ;) a nie lubię wchodzić ludziom w dyskusje :D

Trzecia ciąża surprise trochę mi zajęło zanim się oswoiłam z myślą.
Mam już 2 chłopaków i wcale mi się nie pali żeby była dziewczynka, chciaz z metody ramzi'ego wynika dziewczynka ;)

Przed dziećmi byłam szczupła 57kg
1. 2013 + 25kg (nic nie zrzuciłam po)
2. 2015 + 7-8kg
W 2016/17 schudłam 25kg i wróciłam do wagi sprzed ciąż :D .... i teraz 58kg na razie bez zmian, brzucho widać a to dopiero 8+5tc :o


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny :-) Dawno nie pisałam ale mam do Was ważne pytanie - czy robiłyscie i czy warto jest robić test PAPP-A??? 3 marca mamy badania prenatalne i moja ginekolog zasugerowała mi właśnie test. Zastanawiam się, boję się że wynik bez potrzeby wprowadzi nas w stres i zamęt. Jeżeli badania wyjdą okej to czy jest sens dodatkowo czekać na wynik i się denerwować? U nas test kosztuje 400 zł. Z góry dziękuję za Wasze opinie :-)

gannvfxm7rdcfbwj.png

Mój ginekolog poleca NIFTY, więc pewnie to będę robić. Dla mnie PAPPA to trochę wróżenie z fusów, można się niepotrzebnie najeść strachu
 
Mam straszne zawroty glowy i 2 razy zemdlalam w ciagu tego tygodnia. Endokrynolog dala mi ta luteine z powodu bolu brzucha w 4 tygodniu (plamien nie bylo), potem zwiekszyla dawke i teraz biore dopochwowo 2 razy dziennie i 3 razy luttagen doustnie. Po tym zwiekszeniu dawki wszystko sie zaczelo i sie zastanawiam czy to normalne rewelacje czy moze to jednak za duza dawka. Martwi mnie to strasznie...

Na Twoim miejscu zrobilabym sobie badania i z nimi do lekarza (Ja tak robię bo mniej więcej wiem sama które muszę częściej) zrób sobie morgologie glukoze zbadaj mocz i poziom progesteronu.
Ja luteine i duphaston biore pod kontrola progesteronu na tej podstawie mam zmieniane leki/dawki nic w ciemno ale w ciazy może wyjść coś jeszcze czego Ci nie życzę. Powodzenia
 
reklama
Do góry