reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

reklama
dziewczyny czy wiecie o co mozna sie starac kiedy skonczylo sie maternity allowance? troche inny watek ale moze..... :)
 
witam !!! nie widzialam podobnego tematu a chcialabym aby powstal ten temat poniewaz napewno wiele z nas ma rozne pytania odnosnie dodatkow w uk ,dobrze bybylo umieszczac je tu aby nikt inny nie musial szukac odpowiedzi gdzie indziej:-)wiec moje pytanie:
2 tygodnie temu wyslalam forme na child tax credit , chcialabym sie dowiedziec ile czekalyscie na odpowiedz i pieniazki ???? i czy to prawda ze najpierw wplywaja pieniadze na kato a potem przychodzi list ??? i czy te pieniadze sa zwracane od dnia narodzin dzidziusia czy od dnia zlozenia aplikacji
icon_rolleyes.gif
za wszystkie odpowiedzi z gory bardzo dziekuje
icon_wink.gif
pozdrawiam
 
Witajcie!
Ja tez chcialam starac sie o SSMG, ale przy wypelnianiu papierow utaknelam na pytanku 'czy ty lub twoj partner dostajecie child tax credit at a rate higher than the family element'(co to kurcze jest...). Jesli nie to SSMG mi sie raczej nie nalezy?( nalezy sie podobno, tak pisze na pierwszej str gdy dostajesz: income support, jobseeker's allowance, pension credit, working tax credit which includes a disablity element albo wlasnie child tax credit at a rate higher than the family elemet....) Jestem jeszcze w ciazy, ale dostaje child tax credit na starsza coreczke. Najlepsze ze dzwonilam do taxa 2 razy i pytalam ich jak mam odp. na to pyt...raz powiedzieli ze tak , dostaje, a raz ze nie , nie dostaje!!! Na razie czekam i jak dzidzis sie urodzi bede jeszcze raz dzwonila do taxa, i pewnie wtedy dostane na niego'child tax credit at a rate higher than the family element', i wtedy bede mogla wyslac formularze o SSMG..... Czy u was tez tak to wygladalo, czy faktycznie musze spelnic ktorys z tych warunkow?
 
brown.kate to zależy ile dostajesz child tax credit:tak: Family element to jest chyba 20funtów tygodniowo, i to przysługuje wszystkim dzieciom bez względu na to ile zarabiają rodzice. Jeśli Ty na córeczkę dostajesz więcej to odpowiedź na pytanie będzie TAK:tak: i wtedy SSMG będzie Wam się należało:-)
 
Ale warunkiem dostania SSMG jest też niskie wynagrodzenie, dokładnie nie pamiętam ile, ale bodajże roczny zarobek nie może przekroczyć 15000 funtów.
 
Witam! ja równiez mam pytanie w tej kwestii.Przyjechaam tutaj z córka do méza kilka dni temu...co i jak muszé zalatwic odnosnie benefitow czy innych dodatkow.Z góry za wszystkie odpowiedzi dziékujé
 
Idź do najbliższego Revenue i poproś o aplikacje child tax i child benefit i wypełnij, odeślij i czekaj na dodatek.
Jeśli pracuje twój mąż, czy Ty możecie starać się o working tax dodatkowo
 
reklama
working tax jest na tym samym formularzu co ctc, wiec jesli bedzie sie nalezal, to dadza, a jak nie to nie. chb ma oddzielny formularz. najpierw pewnie wyscla cie na nin i twoj maz musie miec nin i ho, lub byc self elmployed, bez tego nic nie ruszy.
 
Do góry