reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

Bo niektórzy pracują nad drugim dzieckiem, albo właśnie wstali :tak:;-):-D
Dostaniesz na dniach i z wyrównaniem, więc nie panikuj ;-):-D Będziesz miała, co Ci się należy.
.
To przepraszam jesli przeszkadzałam ,mam nadziej jednak ze dzidzia uda sie jak malowana ;-);-)

Dzieki za informacje .poczekam w takim razie na to co wpłynie na konto ,choc mam napisane ze dostac mamy 118 funtów ...jesli tak bedzie zadzwonie do revenue i sie dowiem dokładnie:happy:
 
reklama
ja wyslalam aplikacje na Child Benefit i Child Tax Credit miesiac temu i jeszcze zadnej odpowiedzi nie dostalam.Nie wiecie ile trzeba czekac:confused:Bo juz nie wiem czy mam dzwonic i sie upominac.:dry:
 
Kochana, ja czekałam koło 4 miesięcy, coś jakoś tak, ale nie musisz dzwonić, oni o Tobie pamiętają i zwrócą ci co do grosza, moja koleżanka czekała jeszcze dłużej. Niestety wiąże się to ze sprawdzeniem nas od stóp do głów, więc trzeba czekać, ale wszystko co wyczekałaś dostaniesz co do pensa ;-)
 
generalnie jest to wkurzające, wiem. Każdy z Nas jest tu po lepsze ( dla dziecka najbardziej ), ale wiem jedno, nie zawiodłam się na nich, dali Nam co do grosza, jeszcze nie dawno wyrównali, co mnie zszokowało, bo w sumie nic nie zgłaszałam, a sami wyrównali.
Czekać trzeba, wiem, ale naprawdę potrzeba cierpliwości :)
 
dzieki Brydka! tylko jak to ma tyle trwac to juz sie na SureStart Maternity Grant nie zalapiemy,bo to pzyznaja do 3 miesiecy po narodzinach:baffled: Ale mam nadzieje,ze wszystko tak jak piszesz nam wyrownaja.A ile tak okolo sie dostaje jednorazowo za pierwszym razem?
 
dzieki Brydka! tylko jak to ma tyle trwac to juz sie na SureStart Maternity Grant nie zalapiemy,bo to pzyznaja do 3 miesiecy po narodzinach:baffled: Ale mam nadzieje,ze wszystko tak jak piszesz nam wyrownaja.A ile tak okolo sie dostaje jednorazowo za pierwszym razem?

na sure start maternity grant,( czyli to becikowe po polsku) 500f, to faktycznie z tego co pamiętam trzeba złożyć do 3 miesięcy po urodzeniu dziecka, ale najpierw trzeba dostać inne zasiłki, child tax credit albo working tax credit, nie każdy dostaje to becikowe, trzeba nie za dużo zarabiać
 
Mam jeszcze takie pytanko, może ktoś się orientuje
jeżeli ktoś przyjechał do UK na przykład w styczniu i w kwietniu składa podanie o child tax credit, to tam trzeba podać zarobki za cały rok podatkowy, ale jeżeli ktoś pracował tylko od stycznia do kwietnia ( bo prędzej nie było go w UK:happy:) to jakie ma zarobki podać, tylko te zarobione? czy to się jakoś oblicza , ile by zarobił przez cały rok:confused::confused::confused:
mam nadzieje , że za bardzo nie pokręciłam i zrozumiecie o co mi chodzi:tak::tak:
 
Wszystko co masz podać będziesz miała w aplikacji. Ile zarobiłaś, gdzie i jeszcze możesz na stronie revenue sobie obliczyć ile dostaniesz.
Mnie wyszło mniej pamiętam, że dostanę, a jednak dostaliśmy więcej, ale to dlatego, że błąd zrobiłam i pisałam korektę.
W każdym razie nie pamiętam dokładnie, ale aplikacja sama cię poprowadzi :D
 
reklama
Agnes ja bym wpisala tyle ile masz na P60 od pracodawcy,czyli od stycznia do kwietnia.Ja tz spisywalam wzystko z P 60 tyle tylko,ze pracowalam caly ten rok.
W ogole to jak dla mnie glupia sprawa z tym wpisywanie zarobkow z poprzedniego roku podatkowego,bo np ja teraz tyle nie dostaje,bo tylko maternity pay,a i moj facet zmienil prace i zarabia mniej,a w aplikacji nie ma rubryki,zeby wpisac ile sie zarabia teraz:baffled:
Mam nadzieje,ze na ten SSMG sie zalapiemy i jakos szybciej nam przyjda odpowiedzi z revenue co do child tax credit.Wlasnie dostalam cos do uzupelnienia na child benefit dla osob zza granicy tzn obcokrajowcow,juz uzupelnilam i lece wyslac.
 
Do góry