reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

tylko jak to ma tyle trwac to juz sie na SureStart Maternity Grant nie zalapiemy,bo to pzyznaja do 3 miesiecy po narodzinach:baffled: Ale mam nadzieje,ze wszystko tak jak piszesz nam wyrownaja.A ile tak okolo sie dostaje jednorazowo za pierwszym razem?

Nie chcę Cię załamywac, ale ja właśnie się nie załapałam:-:)-( Cały czas coś przysyłali, że potrzebne kolejne dokumenty i takie tam, i 500Ł przeszło nam koło nosa:-:)-( Przyznam, że byłam baaardzo zawiedziona.

Trzymam kciuki, żebyś Ty się załapała:-)
 
reklama
Proponuje zebys wyslala na te 500 juz gdy czekasz na child tax credit, zdaje sie ze na tej formie jest pytanie czy czekasz na child tax credit, wiec to powinno wystarczyc:-). Nie wiem tego napewno bo te sprawy dopiero przedemna, ale jak tak zrobie:-)
 
rozpatruja barddzo szybko, bo zajmuje sie tym lkalne job centre plus. jednak jak zlozysz pierwszy raz i dostaniesz odmowe, bo przewaznie tak jest, chyba daja miesiac na apelacje, wiec ja zrob, az do momentu dostania tax-ow, jak dostaniesz wyslij im ponownie formularz z kopia decyzji. ja osobiscie tego nie cwiczylam, bonie musialam, ale dochodzily mnie sluchy, ze jednak przyjmuja apelacje. wiec czemu nie sprobowac.
jesli chodzi o zarobki, wpisz z p60 brutto i dolacz ksero ostatniego payslipu z aktuallnymi zarobkami.
co do chb, to od kiedy masz ho i nin lub twoj partner. pozatym na decyzji pisze dlaczego akurat tyle.
 
co do chb, to od kiedy masz ho i nin lub twoj partner. pozatym na decyzji pisze dlaczego akurat tyle.

Hmm..mój mąż ma HO od stycznia tego roku ,NIN od wrzesnia zeszłego roku ,i nie wiem czemu licza od 7 lipca 2008,i na decyzji tez nie jest napisane czemu tak ...jest tylko pouczenie o mozliwości apelacji od decyzji w ciągu miesiaca.Mysle ze skoro taka sume chb napisali to pewnie niestety tyle dostanę
 
wiecie co?? ja po Grant dostalam po 2 dniach od wyslania aplikacji ale mialam juz zalatwiona reszte. jesli chodzi o child tax credit to przysluguje dla kazdego kto ma laczne dochody do 50 tys rocznie tylko kwota taxu moze byc malutka jesli duzo zarabiasz (lacznie z partnerem/mezem). tak samo jest z grantem ktory weryfikuja na podstawie innych benefitow.
noelia z tego co pamietam to nie dostaje sie zwrotu wiecej niz 2 albo 3 miesiace wstecz. moze to jest powod??
agnes na formularzu masz mozliwosc zaznaczenia ze kwote okreslasz "szacunkowo" a nie na podstawie P60 a pozniej mozesz aktualizowac swoje dochody na biezaco juz telefonicznie. jak zadzwonisz to podajesz mniej wiecej ile uwazasz ze zarobisz w obecnym roku podatkowym co znaczy ze wystarczy ze podasz ile masz dochodu tygodniowo lub miesiecznie i powiesz jak myslisz ile bedziesz miala przez reszte roku.
to wcale nie jest tak skomplikowane :)
mam nadzieje ze nie zagmatwalam??
 
Proponuje zebys wyslala na te 500 juz gdy czekasz na child tax credit, zdaje sie ze na tej formie jest pytanie czy czekasz na child tax credit, wiec to powinno wystarczyc:-). Nie wiem tego napewno bo te sprawy dopiero przedemna, ale jak tak zrobie:-)

Niestety nie wystarczy. Trzeba mieć już przyznany Child Tax Credit, nie interesuje ich, że się czeka. Ale przecież wniosek o Child Tax Credit i Child Benefit można złożyć jeszcze przed narodzinami dziecka.
 
reklama
o child benefit mozna sie starac po narodzinach dziecka nie wczesniej,bo koniecznie trzeba wyslac akt urodzenia.
Anoli ma racje - trzeba tez wpisac date urodzenia i w aplkacji na ChB i na CTC, a wiec nie da sie tego zalatwic wczesniej.Jedyne co ,to mozna sie ubiegac o to becikowe,ale trzeba juz wczesniej dostawac jakies benefity.My niestety nie mamy zadnych,wiec czekam na CTC:baffled:
 
Do góry