reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

reklama
Home Office i National Inshurance number, który oboje mieć musicie. Home office to pozwolenie o pracę. Niby ludzie z tym od razu lecieć nie muszą, bo na to masz czas, ale lepiej mieć z miejsca, bo na razie kosztuje to 90 funtów, ale już niebawem 120, więc nie warto czekać. Załatwiasz to albo przez pracodawcę, albo sama. A National Inshurance to już sama, musisz się umówić w Job Centre plus i czekać na ten numer ubezpieczenia.
Ja na child benefit, working i child tax troszkę czekałam, ale potem miło było zobaczyć na koncie dużą sumę, bo wyrównują czekanie, więc nawet jeśli będziesz czekała 3 miechy to ci wyrównaja od daty złożenia wsniosku :)

Powodzenia Justyna :)
 
child benefit to 75 funtów miesięcznie, natomiast child tax credit zależy od zarobków, żeby dostać working tax credit nie można przekroczyć pewnej sumy zarobków rocznie, ale niestety nie wiem dokładnie ile ( chyba 16 tyś na rok:confused: )
 
Dokładnie, nie można przekroczyć 16.000. Ja mam 50 z kawałkiem child taxu, a mój miał 75, ale że miał nadgodziny to nam teraz zjechali, ale wróci...
a jeśli chodzi o zwrot, za to ile czekałaś, to Ja dostałam w sumie wszystkiego 2500
 
Hej

dziewczyny mam pytanie :tak: Czy child benefit płaca trzy miesiące wstecz od daty złozenia aplikacji ???.Dzis dostałam list w którym napisane jest ze mamy przyznane od 7 lipca,aplikacje wysyłałam w kwietniu .Dzieki z góry za wszelkie odpowiedzi;-)
 
reklama
Bo niektórzy pracują nad drugim dzieckiem, albo właśnie wstali :tak:;-):-D
Dostaniesz na dniach i z wyrównaniem, więc nie panikuj ;-):-D Będziesz miała, co Ci się należy.
*****, swoją szosą nieźle ludziom zabierają, za oszukanie w kasie jaką zarobią w 2008/2009. Laska ma teraz oddać 1000 funtów.
 
Do góry