reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko O Karmieniu Piersia I Butelka

reklama
Sa na rynku kubeczki niekapki z Aventu od 3 miesiaca ja swojemu synkowi taki kubeczek zakupilam i dzieki temu mozna bylo schowac pipetke do szuflady.jest drugi jeszcze sposob nauczyc malucha pic ze slonki
 
Znalazla co jeszcze w internecie i sobie pomyslalam ze wam wkleje:


Problemy z jakimi możemy spotkać się w czasie karmienia, jak sobie radzić?
  • Pękające brodawki
  • - smarujemy pokarmem kobiecym. Aby zapobiec peknięciu brodawki prawidłowo przystawiamy dziecko do piersi, usta dziecka muszą głęboko obejmować brodawkę wraz z otoczką, wtedy nie tylko proces ssania przebiega prawidłowo, ale ryzyko uszkodzenia brodawki jest mniejsze.
    [*]Zbyt mały i trudny wypływ pokarmu
    - taka sytuacja ma najczęściej miejsce na początku karmienia. Po pierwsze dlatego, że pierwszym pokarmem jest tzw. siara czyli gęsty pokarm wydzielany w pierwszych trzech dniach życia dziecka, szczególnie bogaty w przeciwciała, powlekające przewód pokarmowy dziecka ochronna warstwą. Po drugie kanaliki wyprowadzające są jeszcze mało drożne. Bardzo pomaga ciepły okład lub ciepły prysznic. Po nagrzaniu delikatnie masujemy. Bardzo ważne jest, aby pokarm wypływał swobodnie. Zastój pokarmu grozi stanem zapalnym i rozwojem ropnego zapalenia. Najlepiej opróżnia pierś prawidłowo ssące niemowlę.
    [*]Za mało pokarmu
    - może się zdarzyć, że nagle nasze dziecko chce stanowczo więcej jeść. Taka sytuacja jest źródłem stresu dla matki i dziecka. Wystarczy jednak sprawdzić czy dziecko prawidłowo ssie i nieco częściej i dłużej potrzymać dziecko przy piersi. Pozytywne nastawienie, wiara we własne siły oraz dwie szklanki dodatkowych płynów (mogą być napary z ziół) dopełnią reszty. Tak zwane kryzysy laktacyjne mogą wystąpić między 3. a 6. tygodniem oraz w 3. i 9. miesiącu życia dziecka.
    [*]Za dużo pokarmu
    - nie można dopuścić do zastoju pokarmu, jeżeli faktycznie jest go bardzo dużo i po nakarmieniu dziecka piersi jeszcze są pełne musimy usunąć, ale tylko nadmiar, tak by piersi były miękkie i nie były wyczuwalne ogniska zgrubień. Pokarm ściągamy za pomocą rąk po uprzednim rozgrzaniu i rozmasowaniu gruczołu piersiowego lub używamy do tego specjalnych urządzeń. Pokarm ściągać tylko do momentu, kiedy pierś będzie miękka i nie będziemy wyczuwać w niej zgrubień. Bardzo dokładne i do końca ściąganie pokarmu stymuluje dalszą jego produkcję
 
Joanno dziękuje za cenne rady :tak:
Dzisiaj mój syneczek ładnie ssał cycuchy - niewiem jak to dalej będzie z tym karmieniem ale mam zamiar jak najwięcej przystawiac go do piersi - może mój problem zniknie i pokarmu będzie więcej.
Acha od samego początku tzn. zaraz po porodzie pije herbatke na pobudzenie laktacji Hipp.
 
Dziewczynki ja juz probuje karmic bez kapturkow ale mala za malo otwiera buzie i nadal mi masakruje przez to brodawki macie jakies sposobu na to ze by szerzej otworzyla. W watku zamknietym zwirzenia opisalam jaki mam problem juz normalnie przestaje wierzyc w to ze z tym moim karmieniem bedzie dobrzez.:-(
 
MONICZKO - ja czytałam kilka razy, że żeby maluszek szerzej otworzył buzię, trzeba najpierw dotknąć sutkiem jego noska, a potem brody i dolnej wargi......nie wiem czy tak robisz i na ile to jest skuteczne......sama rozumiesz, póki co nie jest mi dane przetestowanie.....:dry: :-D
 
<Madzialenko najpierw dajesz jedna piers a pozniej druga a przy nastepnym karmieniu nie zaczynasz karmic piersia ktora ostatni opruznila twoja dzidzia tylko tom pelna.Chodzi o to zeby piersi byly tego smego rozmiaru ,ja o tym nie wiedzialam i przez dlugi czas mialam jedna piers wieksza :-D

joasia a mi mowili odwrotnie, musze to jeszcze sprawdzic bo teraz to juz nie jestem pewna, zeby nie bylo zastoju pokarmu, ze trzeba oproznic 1 piers zanim sie zabierze za druga,,,,,:dry:

nie znalazlam dokladnego opisu ale pisza napewno, ze podczas karmienia nie oferowac drugiej piersi zanim pierwsza nie jest oprozniona, nie wiem natomiast od ktorej piersi zaczynac ,,,:confused:
 
monika mi tez mowili ze najlepsza metoda to zaczepiac usta dziecka sutkiem, ono musi byc zniecierpliwione, juz mysli ze mu dajesz piers a ty sutka cofasz i wtedy dziecko ma ten odruch szukania i otwiera japke szerzej i szerzej, i tak tez widzialam na filmie, i jesli czujesz ze zle chwycilo, to wycofujesz piers wkladajac malenstwu malego paluszka w usta i zabawa zaczyna sie od nowa,

i co jeszcze, zeby nie podawac dziecku piersi tylko dziecko na piers nasadzic, i to tak dosc energicznie jak juz te usteczka porzadnie rozdziawi....
tyle mojej wiedzy, praktyka za jakis tydzien :tak: :cool2:
 
joasia a mi mowili odwrotnie, musze to jeszcze sprawdzic bo teraz to juz nie jestem pewna, zeby nie bylo zastoju pokarmu, ze trzeba oproznic 1 piers zanim sie zabierze za druga,,,,,:dry:

nie znalazlam dokladnego opisu ale pisza napewno, ze podczas karmienia nie oferowac drugiej piersi zanim pierwsza nie jest oprozniona, nie wiem natomiast od ktorej piersi zaczynac ,,,:confused:
M ktosiu wlasnie o to mi chodzi jak dzidzia oprozni jedna piers to dajesz druga i tez od tej zaczynasz chyba ze ta piersc byla oprozniona do konca to dajesz ta pierwsza.Kurcze jakie to zawile jest czlowiekowi moze sie pomylic
 
reklama
czyli co, zaczynamy od tej piersi , ktora ostatnim razem nie zostala oprozniona tak :confused: a jezeli sie zlozylo ze dziecko wyssalo do konca to zaczynamy od tej drugiej :-)

a jeszcze mi sie przypomnialo, ze niektore dzieci moga miec ulubiona piers i nie chca drugiej i wtedy nie mozna dziecku zmienac pozycji jak oprozni jednego cycka i chcemy przestawic na drugi, tylko tak jak je trzymalysmy przesunac do drugiej piersi tak zeby dziecko sie nie zorientowalo ze zostalo przestawione tylko myslalo ze przerwalo na chwile ssanie. wiecie o co chodzi... nie przekrecac ulozenia ciala dzidzi tylko przesunac...
 
Do góry