reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Szanowne Panie.
Jestem studentką V roku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na kierunku Dietetyka.
W mojej pracy postanowiłam zająć się oceną sposobu żywienia i stanu wiedzy żywieniowej kobiet w ciąży. W związku z tym zwracam się z prośba o wypełnienie poniższej ankiety.
Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane w niej informacje posłużą mi jedynie do napisania pracy magisterskiej.
Dziękuję
https://www.webankieta.pl/ankieta/256260/ocena-sposobu-zywienia-i-stanu-wiedzy-zywieniowej-kobiet-ciezarnych.html
 
reklama
Ewko jak maluszek bedzie wiekszy to dopiero sie zacznie :lol: :lol: malo, ze bedziesz czuc to jeszcze bedziesz widziec pietke albo lokiec :lol: taaaaaak bedzie sie rozpychac!!!
ja przy pierwszej ciazy tez zastanawialam sie czy to juz dzidzia czy tylko ja :oops: ale w koncu nabralam pewnosci ze to maluszek Ty tez sie oswoisz i zaczniesz rozpoznawac dzidziusia nie martw sie!!!
za jakis czas bedziesz ekspertem w tej dziedzinie :lol:
powodzenia i duuuuuuuuzo radosci!!!!!
c
 
Ewko jak maluszek bedzie wiekszy to dopiero sie zacznie :lol: :lol: malo, ze bedziesz czuc to jeszcze bedziesz widziec pietke albo lokiec :lol: taaaaaak bedzie sie rozpychac!!!
ja przy pierwszej ciazy tez zastanawialam sie czy to juz dzidzia czy tylko ja :oops: ale w koncu nabralam pewnosci ze to maluszek Ty tez sie oswoisz i zaczniesz rozpoznawac dzidziusia nie martw sie!!!
za jakis czas bedziesz ekspertem w tej dziedzinie :lol:
powodzenia i duuuuuuuuzo radosci!!!!!
czesc
 
Mam pytanie odnośnie ruchów dziecka. Mianowicie: mam łożysko na przedniej ścianie i od samego początku ginekolog uczulał mnie, że ruchy będą słabiej odczuwalne. Pierwsze ruchy poczułam jednak "książkowo" w 20-tym tyg.
Faktycznie nie były jakieś bardzo mocne, ale jednak czułam je wyraznie.

Jakoś koło 27-28 tyg. zdarzyły mi się 2 dni pod rząd takich bardziej hm... intensywnych ruchów. Pierwszy raz wtedy zaobserwowałam wtedy falowanie brzuszka, górki i wybrzuszenia tworzące się podczas ruchów młodego. Ruchy wcale nie były jakieś gwałtowne, nerwowe czy szarpane (czyli takie które określa się jako niepokojące). Po prostu przez cały dzień czułam wyraznie jak dzidzia się przesuwa, wypina itd. Zastanawiałam się tylko kiedy śpi skoro cały czas go czuję...? To trwało 2 dni.
Potem 2 dni spokojniejszych ruchów - tzn. takich jak do tej pory. Zupełnie jakby dziecko zmieniło położenie i już się nie wypinało "na zewnątrz".

No i właśnie tak to trwa od 3 tygodni. Dwa dni szaleństwa i dwa dni odpoczynku. I tak cały czas. Dziś (29 tyg 0dni) znów mały się wypina, rozpycha, aż chwilami mnie to leciutko boli.

Moje pytanie: czy myślicie, że to normalne. Z czego to może wynikać? Ze zmiany położenia dziecka (raz siedzi "głębiej" a raz wypycha się ku zewnętrznej stronie i czuć go bardziej...?). Może po prostu dopiero niedawno zaczęłam mocno odczuwać ruchy przez to łożysko no i przez to że mały ma już pewnie ponad kilogram...
Zastanawiam się czy ktoś ma/miał podobne odczucia.
Czy to normalne, że jednego dnia dziecko szaleje a następnego odsypia?

Przepraszam za tak długi elaborat, ale chciałam dokładnie wyjaśnić problem :) Idę do gina za kilka dni, więc też o to zapytam, ale póki co chciałam zapytać bardziej doświadczone ciężarówki/mamuśki....
 
Dziewczynki jak tam u was z Ruchami maleństwa??? Ja skończyłam 21 tydzień i tak od wigilii zaczynam czuć coś??? Raz na jakiś czas takie puknięcia:) A jak czasami położe rączkę na brzuszku to ona się podnosi. Od kiedy czujecie ruchy dziecka??? Ja martwię się, że one jeszcze występują nie za częto?? jak to u was wygląda? na początku myślałam, że to gazy:), ale lekarz mi powiedział, ze już powinnam czuć, że to na pewno to!!! napiszcie !!!
Pozdrawiam Ewka
Hej. Ja czułam delikatne muśnięcia po 16 tc. Ale to moja 3 ciąża więc tylko dlatego tak wcześnie. Teraz jestem w 23 tc i mały bardzo aktywny. Kopniaki bardzo często. Mąż czuje ok od 20 tc a teraz już uradowany bo i gołym okiem można zauważyć. Każda ciąża jest inna. To zależy też od tego,która to ciąża z kolei. Jeżeli pierwsza to normalne,że ruchy wyczuwalne są później. Nie martw się na zapas i czekaj cierpliwie!
 
Mam pytanie jestem w 20 tc ruchy poczułam około tygodnia temu ale wydaje mi się że teraz jest tych ruchów mniej nie odczuwam ich jak tydzień temu. Czy to normalne?
 
Pierwsze-pierwsze w 16ym? Ale to były takie ze 3 smyrnięcie i tyle. W 17 już mogłam normalnie wyłapać konkretne ruchy, ale też - tylko kilka razy na dzień, jak mocniej się obróciło. Trochę to dziwne, bo niby pierwsza ciąża, a dziecko małe. W 21-22 zaczęło być te ruchy widać.
 
reklama
Do góry