reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

Buziak ale my tu przeciez spokojnie:)a kaftaniki byly lekko solone:p wiadomo ze kazdy wybierze to co bedzie mu pasowalo . mi czesc z tej listy tez sie nie przyda ale chyba kazda moze pisac co chce a czego nie;)bo wlasnie np macku moze miec jakas podpowiedz dla siebie z dyskusji.
a co to tych woreczkow to ja jak kupowalam czasami pieluchy happy to tam byly w srodku i pakowalam w nie, a te paklanki co sa to mi sie nie przydaly bo mialam kosz na pieluchy, dopiero pozniej jak juz go usunelam.
macku na poczatku dzicko takie karmione piersia moze robic kupy kilkanascie razy na dobe wiec za kazdym razem zmieniasz oczywiscie. potem na szczescie mniej i tak kolo 8 dziennie bedzie szlo, bo w nocy mniej bo spi.
 
reklama
macku - podgrzewacza nie miałam, ale chłopcy maja 5lat i pupki podcierają chusteczkami, które w zimę są poprostu przerazające:baffled:

Jak ktos kąpie dziecko w oilatum to juz nie używa oliwki, ale wpisze i to i to..

przyznać się - kto używał przewijaka???


apropos - Kamila po co do szpitala oliwka???
 
ja uzywalam przewijaka do niedawna chociaz mlody od roku bez pieluch juz. do ubierania, leki, czopki, kremiki. mialam taki na lozeczko zakladany, on coprawda krotki jest ale pozniej po prostu nozki tylko dziecku wystaja i tyle:)ja go baaaardzo sobie chwalilam
 
ja uzywalam przewijaka takiego jak blond nakladanego na lozeczko i to dość dlugo:tak:
Pozniej nakladama Go na wanne jak Mlody byl starszy i tak Go ubieralam po kapieli:tak:

macku na poczatku czesto zmienia sie pieluszkę:tak: schodzi okolo 10-12 na dobe, tak tez piszą wszedzie :)

buziak racja, moze wpisuje to co kazda zaproponuje a kazda ssobie wybierze co bedzie uwazala za niezbedne:tak: ja tez nie mialam zadnych woreczkow na pieluchy, uwazalam to za zbedne ;) ale ile dziewczyn tyle bedzie zdań i opini:tak:
 
polaa - tak sie zastanawiam - Ty naprawde duuuuzo tych ubranek miałaś:baffled: I teraz piszesz po 8szt to mi sie wydaje sporo:eek: tak dla początkujących mam musimy wspomniec, zeby raczej rozmiaru 56 to nie kupowały az w takich ilosciach, wystarcza 2szt bo czasem dzidziol rodzi sie 62 i w swoim rozmiarze długo nie pochodzi...
a w czerwcu szybko pranie schnie:happy:
Tak mi sie wydaje, ze sporo.


wpisałam co zauważyłam, jesli cos przeoczyłam to przypomnijcie!! :))
 
Dla nas:
2koszule nocne dla karmiacych
Toaletowa torba z szamponem,pasta,szvzotka...
2ciemne kapielowe reczniki
2paczki majtek jednorazowych
2male reczniki
2staniki dla karmiacej
Podpaski
Woda w sprayu
Wkladki do stanika
Aparat
Drobne pieniadze
Wode mineralna i przekaski
Krem do sutkow
Mp3
Gazete
Zatyczki do uszu

Dla dziecka:
2czapki
3bluxeczki
3 spiochy otwierane na przodzie
Drapki
24pieluchy ok 8 na 1dzien
Krem na dupke
CHusteczki mokre
Recznik
Gabke
Plyn do kapieli
Ubranka na podroz
Kocyk/narzutka
 
buziak racja, ja mialam duzo za duzo bo dostalismy od kumpla:tak:
moze i 8 sztuk duzo ale dwie jak dla mnie za mało, mimo ze ja 56 malo uzylam bo Kuba byl duzy:) ale wiadomo kazda kupi ile bedzie uważać :)
watpie, zeby dwie pray bo przeciez kolo ciuszkow nie da sie przejsc obojetnie i nawet jak juz cos bedzie miala to i tak dokupi heh:) i nie kazda lubi pewnie czesto prac :)

ale oczywiscie mozesz miec racje, nie pisze, ze nie;-)
pewnie i by starczylo ale ja z tych martwiacych sie, ze czegos zabraknie
 
A ja w ogóle nie lubię śpioszków więc do spania pajace, a na chłodniejsze dni spodeki i skarpetki, albo rajtuzy.
I w u większości dzieci u których tu pracowałam był przewijak- komoda dużo lepiej się sprawdza jak nakładka na łózeczko.
A powiedzcie czy któraś miała ten ogrzewacz na chusteczki, bo jak zawsze wycierałam małe dziecko zimną chusteczką to miałam sama dreszcze więc chyba się skuszę na niego.
 
aga a u mnie sprawdzil sie lepiej przewijak na lozeczko:tak:
a komode mialam na początku:tak: i dalej mam ale nie uzywam przewijaka. Wygodniejszy dla mnie był na lozeczko
 
reklama
agaundpestka - nie miałam, ale kupuje !!! :-)

Ewentualnie napiszcie tylko tak z głową - ile ciuszków do szpitala!
10kompletów??? i nie wymieniajmy ile czego - kazda wezmie co chce:-D
ja osobiscie nie lubie pajacy;-)
 
Do góry