reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla malucha i mamusi :)

Ja na początku używałam do kąpieli emolium. krem do buzi hipp i baby dream i balsam z hipp potem też i płyn do kąpieli z hipp a teraz lubię też babydream z Rossmann. Do pupki fajny jest Rossmann taki w tubce no i jak gorzej się dzieje to bephanten który przyda się też do obolalych sutkow.
 
reklama
Kaha ja uwielbiam hippa, jak na początek, bardzo dobry skład, natomiast nivea, ziaja, johnson zbyt napakowane pod względem i zapachu i składu dla dzieciaczka. Zamiat stosować drogie emulsje do kąpieli, wystarczy kupić czystą apteczną parafinę, zmieszać łyżkę stołową z kroplą mydełka czy żelu do mycia dla noworodków i mamy w zasadzie ten sam skład:)


Ja dokonałam kolejnych zakupów, jak chcecie wszystko w jednym miejscu i tanio to polecam Wam sprzedawcę:

Magmaris na allegro

Zamówiłam paczuszkę, wszystko super i ekspres wysyłka:

NazwaIlość
CANPOL Nożyczki z osłonką - Zielono-Różowe1
Becik niemowlęcy "489" (R)2
BABYONO Wkładki laktacyjne premium 60szt1
CANPOL Pojemnik do przechowywania pokarmu 180ml1
HARTMANN Gaziki SOFT - zellin 60x30mm 10szt2
WINDI Kateter rektalny dla niemowląt - 1szt2
GILBERT Roztwór soli fizjologicznej 0,9% - 5szt1
BABYONO Szczoteczka do zębów i masażu dziąsełek1
BABYONO Woreczki na zużyte pieluszki 100szt3
TYiMY Niedrapki dla niemowląt (R)3
TYiMY Czapeczka pilotka dla niemowląt (R)4
Pielucha tetrowa 70x80 (R)15


Te beciki są po prostu cudowne i mięciutkie....


Nie polecam sudocremu!!!! To jest lek, a nie produkt mający zapewnić okluzję....

Aqua, paraffinum liquidum, zinc oxide, paraffin, lanolin, cera microcristallina, sorbitan, sesquioleate, benzyl alcohol, linalyl acetate, propylene glycol, benzyl cinnamate, lavandula angustifolia oil, citric acid, BHA.

Aqua, czyli woda ok
Paraf liq, czyli płynna parafina ok
Zinc oxide, czyli tlenek cynku, w takim stężeniu na maleńką pupcię działa zbyt wysuszająco!
parafina (czysta parafina)
cera micro...., czyli wosk mikrokrystaliczny ok
sorbitan sesq- emolient ok
benzyl alc. - alkohol benzylowy zapach
linalyl ac - zapach, działa silnie drażniąco
glikol propylenowy - niby nawilża, ale stabilizuje krem
benzyl cinnamate - cynamonian benzylu, zapach i głównie konserwuje krem
BHA - konserwant
Citric Acid - kwas cytrynowy

Generalnie bezsensu dla pupci dziecka, u której dopiero rozwija się mikroflora, najlepiej robić grubą okluzję z preparatów zawierających lanolinę i parafinę bez cynku



 
Ostatnia edycja:
hejka ;) a ja dziś dokonałam ostatnich zakupów - łóżeczka, materacyka, wanienki, lampki i komody dla Małego i już koniec z tą całą wyprawką haaaaa;) teraz prać prasować i czekać :p
 
Hej, ja też dzisiaj kupiłam łóżeczko i materac :) kocyk, prześcieradła i taka spiralke z maskotkami na łóżeczko. Jeszcze musze dokupic tylko wanienke ze stelarzem i pare pierdołek dla siebie i w aptece :D
 
Dziewczyny zazdroszczę już zrobionych wyprawek. Chyba muszę się wziąć porządnie za swoją. Mam sporo ubranek od znajomych oraz wózek i łóżeczko. Ale czas na resztę. Nie wiem czy któraś z Was jest z Trójmiasta-od dzisiaj do niedzieli są dni otwarte w Akpolu w Gdańsku i ma być sporo konkursów i zniżek. A w niedzielę można się zapisać na darmowe USG 4D. Ja chyba się dzisiaj przejadę- może włączy mi się szaleństwo zakupowo - wyprawkowe.
 
Ivon17 - ja jestem z Gdańska i jak ostatnio byłam w domu to wybraliśmy się do Akpolu ;) sporo kasy tam zostawiłam ale wszystkie rzeczy typu butelki, smoczki, ręczniczki, pozytywki, itp itddddddd kupiłam w jednym miejscu hurtem ;)
 
A ja kochane dzisiaj wbiegłam do dużej galerii ciuchpeksowej:D:D:D - naprawdę olbrzymia, dwa duże pasaże z ubrankami dla dzieci i moje drogie za całe 40 zł kupiłam całą reklamówkę bodziaczków i śpioszków, w sklepie wydałabym fortunę.....dla siebie sukieneczkę i bluzkę:)
 
reklama
no więc ja idę za poleceniem doświadczonych mamusi i zrobiłam zakupy na allegro i w internetowej aptece poleconej przez Milusie :)) czekam na odbiór paczuszek:)

tak jak Jolka poleciła kupiłam też podkłady na toaletę na allegro :)

nie wiem tylko co z kosmetykami do pielęgnacji, myślę nad hipp albo oilatum.
i mam pytanie muszę mieć taki zestaw krem do pupci, krem do buzi, balsam do ciała, i coś do mycia i muszę mieć oliwkę czy oliwka wymiennie z tym balsamem do ciała?? jak to wygląda?
 
Do góry