reklama

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez Ola.K, 19 Marzec 2006.

1. Ola.K

Ola.K Fanka BB :)

DZIEWCZYNY POWOLUTKU TAK SOBIE MYŚLĘ MUSIMY KOMPLETOWAĆ WYPRAWKĘ...PODZIELCIE SIĘ SPOSTRZEŻENIAMI I POCHWALCIE CO BĘDZIE DOBRE NA POCZĄTEK DLA MALEŃSTWA...

2. Płock-Asia

Płock-Asia Mama czerwcowa'06 Entuzjast(k)a

Ja robię taką wyprawkę
    4-5 bawełnianych śpioszków
    4-5 bawełnianych kaftaników
    2-4 body
    4-5 bawełnianych koszulek
    1-2 pajacyki
    2 czapeczki bawełniane
    2-3 pary skarpetek
    1-2 sweterki
    1 spodenki

Pieluchy i pościel
    40-50 pieluch tetrowych
    pieluchy jednorazowe
    4pieluchy flanelowe
    majteczki z ceratki
    becik rożek
    1 kocyk lżejszy 1 ciepły
    komplet pośćieli, poszewki na pośćiel i kocyk przescieradło 2-3 duże ceratki do łóżeczka i ceratka do wózka.

Do kąpieli wanienka, 2-3 ręczniki mydło dla niemowląt myjka, oliwka, waciki i patyczki z wacikami szczotka do włosów nożyczki do poznakci, plastkiowy pojemnik na brudną bieliznę.

gruszka do nosa, jałowe gaziki 70%roztworu spirytusu

Karmienie
    wkładki laktacyjne, odciągacz pokarmu, 2 butelki ze smoczkiem, herbatka HIPP dla kobiet karmiących

Akcesoria
    Wózek, łóżeczko, fotelik samochodowy, torba z przegrodkami na spacer może jeszcze blat do przewijania. Lampkę nocną już posiadam.
    Ten spis dostałam od Pani ginekolog i wydaje mi się w porządku.

3. reklama
  4. Ola.K

ja jestem zwolenniczką firmy Avent..sprawdziłam z moją córcią...zamierzam kupić tej firmy( na allegro - nowe są tańsze niż w sklepie):
    1.Laktator
    2.Sterylizator parowy
    3.podgrzewacz do mleczka
    4.butelki 2*125 ml;2*260 ml
    5.szczotkę do butelek
    6.Smoczki
    7.okrycie kąpielowe
    8.patyczki
    9.gaziki nasączone 70 % spirytusem
    10.sudocrem na odparzenia( jest bardzo dobry)
    11.kosmetyki firmy Sanosan ( w 100 %nie powodują alergii i podrażnień jak Jonhson i są bardzo wydajne)
    12.Wanienkę
    13.2x pościel bawełnianą(prześcieradło z gumką też bawełniane)100*135
    14.Pampersy 2-5 kg(44 szt bo Maluch szybko z nich wyrasta)
    15.wkładki laktacyjne
    16.osłonki na brodawki( jak Maluch nie potrafi dobrze ssać to naprawdę może "poranić"sutki podczas karmienia)
    18.poduszka do karmienia(twarda)
    17.szczoteczka_grzebień
    18.termometr kąpielowy
    20.termoopakowanie do butelek
    21.kocyk
    22.rożek
    23.myjka
    24.zaledwie 10 pieluch tetrowych- używać będziemy pampersów
    25.wyprawkę do szpitala( resztę ubranek już mam ..jest ich tyle że na pewno Maluszek nie zdąży ich wynosić)...

5. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

Ola, a możesz to zmienić na trochę ciemniejszy kolor, bo ja kurna ślepa jestem i prawie nic nie widzę ;)
    A tak w ogóle nie macie wrażenia że Wam się wzrok pogarsza? (wiem że to na inny wątek ale akurat tu mi się przypomniało że mnie ciągle oczy pieką i że z daleka gorzej widzę)

6. Agatatje

Agatatje MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

ciuszki wszystkie juz mamy, nawet na przyszlosc hehe :D
    ale jeszcze wszystkie kosmetyki, wanienka no i najdrozszy zakup.............WOZEK
    nie moge sie doczekac, zeby juz go miec ;D

baska,a wiesz, ze tez z tym wzrokiem czasem zauwazam u siebie!
    a na dodatek mam bardzo wrazliwe oczy i nie przepadaja za makijazem w przeciwienstwie do mnie ;)

7. aska outada

aska outada Mama czerwcowa' 06 Fan(ka)

Zdecydowanie wzrok trochę gorszy, a to podobno normalne w ciąży :) Ja za jakieś 2-3 tygodnie dopiero zaczynam zakupy. Teraz mam tylko kilka sztuk ciuszków.

8. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

Ja też mam już bradzo dużo ciuszków, ale sama nie kupiłam ... ani jednej sztuki. Wszystko mam od mamy, teściowej i koleżanek :-) Jak kupimy komodę i będę to wszystko segregować i układać, to zorientuje się czego nam jeszcze trzeba. Zdjęcia też zrobię ;-)

9. aska outada

aska outada Mama czerwcowa' 06 Fan(ka)

Żałuję że wszystkie kuzynki mają już duuuuuuuże dzieci no a brat jeszcze nie myśli o dziecku, miałabym skąd te ciuchy zbierać a tak rodzinka ma mnie póki co gdzieś ... Dobrze że chociaz mąż wywiązuje się z obowiązków, a nawet więcej, nie wiem co zrobiłabym bez niego..

Ale mój brat musi kupić titusiowi małemu fotelik samochodowy, tego mu nie odpuszczę :)

10. reklama
  11. Ania76

Ania76 Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Ja na razie nie mam za duzo: 2 body z dlugim rekawem i 1 z dlugim, skarpetki...i recznik:)))
    W koncu znalazlam body z krotki rekawe rozpinane zarowno w kroku i z boku - PEPE Drewexu:)
    Dzisiaj bylam w swiecie dziecka i tam jest mnostwo slicznych ciuszkow dla naszych bobaskow i nawet nie takie drogie:))

Jak kupujemy body to trzeba tez koszulki i kaftaniki???

Olu ja tez zamierzam z Aventu kupic laktator, na ktory sie zdecydowalas???

12. Ola.K

Aniu avent laktator isis ręczny ja już taki miałam przy córci naprawdę warto zainwestować w niego a na allegro są tańsze....

Poleć forum