reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Ola.K

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2005
Postów
682
DZIEWCZYNY POWOLUTKU TAK SOBIE MYŚLĘ MUSIMY KOMPLETOWAĆ WYPRAWKĘ...PODZIELCIE SIĘ SPOSTRZEŻENIAMI I POCHWALCIE CO BĘDZIE DOBRE NA POCZĄTEK DLA MALEŃSTWA...
 
reklama
Ja robię taką wyprawkę
4-5 bawełnianych śpioszków
4-5 bawełnianych kaftaników
2-4 body
4-5 bawełnianych koszulek
1-2 pajacyki
2 czapeczki bawełniane
2-3 pary skarpetek
1-2 sweterki
1 spodenki

Pieluchy i pościel
40-50 pieluch tetrowych
pieluchy jednorazowe
4pieluchy flanelowe
majteczki z ceratki
becik rożek
1 kocyk lżejszy 1 ciepły
komplet pośćieli, poszewki na pośćiel i kocyk przescieradło 2-3 duże ceratki do łóżeczka i ceratka do wózka.

Do kąpieli wanienka, 2-3 ręczniki mydło dla niemowląt myjka, oliwka, waciki i patyczki z wacikami szczotka do włosów nożyczki do poznakci, plastkiowy pojemnik na brudną bieliznę.

gruszka do nosa, jałowe gaziki 70%roztworu spirytusu

Karmienie
wkładki laktacyjne, odciągacz pokarmu, 2 butelki ze smoczkiem, herbatka HIPP dla kobiet karmiących

Akcesoria
Wózek, łóżeczko, fotelik samochodowy, torba z przegrodkami na spacer może jeszcze blat do przewijania. Lampkę nocną już posiadam.
Ten spis dostałam od Pani ginekolog i wydaje mi się w porządku.
 
ja jestem zwolenniczką firmy Avent..sprawdziłam z moją córcią...zamierzam kupić tej firmy( na allegro - nowe są tańsze niż w sklepie):
1.Laktator
2.Sterylizator parowy
3.podgrzewacz do mleczka
4.butelki 2*125 ml;2*260 ml
5.szczotkę do butelek
6.Smoczki
7.okrycie kąpielowe
8.patyczki
9.gaziki nasączone 70 % spirytusem
10.sudocrem na odparzenia( jest bardzo dobry)
11.kosmetyki firmy Sanosan ( w 100 %nie powodują alergii i podrażnień jak Jonhson i są bardzo wydajne)
12.Wanienkę
13.2x pościel bawełnianą(prześcieradło z gumką też bawełniane)100*135
14.Pampersy 2-5 kg(44 szt bo Maluch szybko z nich wyrasta)
15.wkładki laktacyjne
16.osłonki na brodawki( jak Maluch nie potrafi dobrze ssać to naprawdę może "poranić"sutki podczas karmienia)
18.poduszka do karmienia(twarda)
17.szczoteczka_grzebień
18.termometr kąpielowy
20.termoopakowanie do butelek
21.kocyk
22.rożek
23.myjka
24.zaledwie 10 pieluch tetrowych- używać będziemy pampersów
25.wyprawkę do szpitala( resztę ubranek już mam ..jest ich tyle że na pewno Maluszek nie zdąży ich wynosić)...
 
Ola, a możesz to zmienić na trochę ciemniejszy kolor, bo ja kurna ślepa jestem i prawie nic nie widzę ;)
A tak w ogóle nie macie wrażenia że Wam się wzrok pogarsza? (wiem że to na inny wątek ale akurat tu mi się przypomniało że mnie ciągle oczy pieką i że z daleka gorzej widzę)
 
ciuszki wszystkie juz mamy, nawet na przyszlosc hehe :D
ale jeszcze wszystkie kosmetyki, wanienka no i najdrozszy zakup.............WOZEK
nie moge sie doczekac, zeby juz go miec ;D

baska,a wiesz, ze tez z tym wzrokiem czasem zauwazam u siebie!
a na dodatek mam bardzo wrazliwe oczy i nie przepadaja za makijazem w przeciwienstwie do mnie ;)
 
Zdecydowanie wzrok trochę gorszy, a to podobno normalne w ciąży :) Ja za jakieś 2-3 tygodnie dopiero zaczynam zakupy. Teraz mam tylko kilka sztuk ciuszków.
 
Ja też mam już bradzo dużo ciuszków, ale sama nie kupiłam ... ani jednej sztuki. Wszystko mam od mamy, teściowej i koleżanek :-) Jak kupimy komodę i będę to wszystko segregować i układać, to zorientuje się czego nam jeszcze trzeba. Zdjęcia też zrobię ;-)
 
Żałuję że wszystkie kuzynki mają już duuuuuuuże dzieci no a brat jeszcze nie myśli o dziecku, miałabym skąd te ciuchy zbierać a tak rodzinka ma mnie póki co gdzieś ... Dobrze że chociaz mąż wywiązuje się z obowiązków, a nawet więcej, nie wiem co zrobiłabym bez niego..

Ale mój brat musi kupić titusiowi małemu fotelik samochodowy, tego mu nie odpuszczę :)
 
Ja na razie nie mam za duzo: 2 body z dlugim rekawem i 1 z dlugim, skarpetki...i recznik:)))
W koncu znalazlam body z krotki rekawe rozpinane zarowno w kroku i z boku - PEPE Drewexu:)
Dzisiaj bylam w swiecie dziecka i tam jest mnostwo slicznych ciuszkow dla naszych bobaskow i nawet nie takie drogie:))

Jak kupujemy body to trzeba tez koszulki i kaftaniki???

Olu ja tez zamierzam z Aventu kupic laktator, na ktory sie zdecydowalas???
 
reklama
Aniu avent laktator isis ręczny ja już taki miałam przy córci naprawdę warto zainwestować w niego a na allegro są tańsze....
 
Do góry