reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla zimowych maluchów

myszorka

mama Kokonelki i Gabisi
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2006
Postów
702
witam!!!! Jestem mamą 2,5 letniej Kornelki urodzonej ciepłą wiosną prosze stwórzmy liste ubranek dla zimowego malucha co? ile? jakie? w jakich rozmiarach? jakie kosmetyki?
 
reklama
ja jestem początkującą mamą - Mastyna będzie pierwszą naszą dzidzią, ale nastawiam się na jakiś cieplutki kombinezon i na pewno body zapinane na napki (te wkładane przez głowę u niemowlaków rzadko kiedy się sprawdzają) i ze 3 pary cieplejszych śpioszków, 2 sweterki już są gotowe, robione na drutach przez moją mamę ;-) piszcie koniecznie co kupować a czego nie
 
ja to myślę, ze czapeczka rękawiczki, ciepły kocyk.
kombinezon, może dwa, bo na zmianę, chociaż nie wiem czy to nie strata pieniędzy:confused::confused:, no i buciki hihihi
to z takich oczywistych ubranek z uwagi na porę roku
 
Kombinezonik koniecznie na wyjscie ze szpitala czapeczka szaliczek i ciepłe skarpetki kilka par bo na poczatku lepiej nie zakładac rajstopek dopoki pepuszek nie odpadnie
 
Myślę że 1 kombinezon powinien wystarczyć. Na powietrzu dzieciaczki zazwyczaj zasypiają a raczej nie będą jeszcze same jeść ani biedać żeby się ubrudzić. A może wg. listy:
1. Kilka body (zdecydowanie lepsze są na początku te całkowicie rozpinane.
2. Śpiochy
3. Pajace (zdecydowanie częściej używałam niż śpiochów)
4. skarpetki
5. Czapeczki bawełniane
6. Czapka ciepła i szaliczek
7. kombinezon
8. kołderka/kocyk
9. Rożek (Klaudia bardzo lubiła w nim przebywać a potem używałyśmy jak kołderkę)
10 Sweterek (praktycznie nie używałam jak była niemowlakiem, bo na początku zazwyczaj ubierałam jej body i ciepłego pajaca, a potem już było ciepło. Tym razem jednak może się przydać zwłaszcza na spacerki)
 
W szkole rodzenia położne zalecają dwie czapeczki założyć na wyjście ze szpitala, pod spód bawełnianą cieńką a na to zimową u i kapturek.A bawełniana dlatego żeby zimowa nie gryzla maluszka w głowę.Będzie mu oporostu przyjemniej.Zimowe zazwyczaj są grube i malo mięciutkie.
 
reklama
estera ma rację najpierw taka cienką bawełnianą a potem zimową czpeczke

jeśi chodzi o kombinezonik to fajniejszy jest śpiworek pod warunkiem że można go dopiąć do fotelika
 
Do góry