reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaakceptować siebie czy nie?

oglądałam właśnie super komedię, GRUBAZZZKI z Monique i życzyłabym sobie takiej pogody ducha jak mialy główne aktorki. Ja mam 150cm, 59kg, a jeszcze 5 lat temu czyli w wieku 23 lat ważyłam jedynie 41kg. Przytyłam, bo z mężem po knajpkach się chodziło, wieczorami dopychało ciasteczkami, między posiłkami batonik czy winogron i 20 kg przybyło. Jestem zła na siebie, bo źle się czuję w mojej skórze. Ale powiem Wam, że dziś poczułam się piękna. Dotąd zwracali na mnie uwagę ( nie żebym szczególnie chciała czy coś bo mam męża i bardzo go kocham :D) mężczyźni po 40, bo oni lubią duże pupy i piersi. A dziś szok, zainteresował się mną chłopak młodszy ode mnie, podrywał mnie i czarował. Powiedział, że każda kobieta powinna być taka bujna, bo mężczyzn to podnieca. A szkielety tylko są na pokaz. Przeżyłam szok :D
A co do diety, ja jestem za dietą dla cukrzyków. Stosowałam ją w ciązy i pewnie dzięki temu przybrałam jedynie 10,5kg. Poza tym jest ona bardzo zdrowa, nie chodzi się głodnym, ważne żeby zjadać regularnie 5 posiłków, dużo warzyw, chleb pełnoziarnisty, kajzerki i białe pieczywko rzadziej. Pić dużo wody, herbatek, soków. Ważne żeby jeść produkty z niskim indeksem glikemicznym i oczywiście z głową a nie w nadmiarze. Od poniedziałku przechodzę na tą dietę, a teraz jeszcze troszkę się poopycham czekoladą :D
 
reklama
Moim zdaniem, wygląd wpływa na nasze samopoczucie...np na moje obecnie, mam doła ze względu na nadmiar skóry na brzuchu, który wygląda wstrętnie :-(

Ale to przecież jeszcze nie koniec świata! Wypróbuj jakieś ćwiczenia brzucha, kremy ujędrniające i masaż, powinny dać efekt. I najważniejsze - głowa do góry, wszystkie miałyśmy ten problem :-)
 
A ja jednak wzięłam się za siebie-ograniczyłam tłuszcze,słodkie,nie podjadałam wieczorem,ciemne pieczywo zamiast jasnego i do tego ćwiczenia-hula hop brzuszki czasami rower i udalo mi się schudnąć 8kg.
Teraz czuję się o niebo lepiej,nie mam zadyszki po przejściu paru kilometrów,ubrania też noszę o wiele mniejsze a co za tym idzie mam większy wybór na zakupach co prowadzi do lepszego samopoczucia.
 
A ja jednak wzięłam się za siebie-ograniczyłam tłuszcze,słodkie,nie podjadałam wieczorem,ciemne pieczywo zamiast jasnego i do tego ćwiczenia-hula hop brzuszki czasami rower i udalo mi się schudnąć 8kg.
Teraz czuję się o niebo lepiej,nie mam zadyszki po przejściu paru kilometrów,ubrania też noszę o wiele mniejsze a co za tym idzie mam większy wybór na zakupach co prowadzi do lepszego samopoczucia.

I to jest właśnie prawidłowe podejście!:tak:
 
o proszę! można? pewnie że można! :) fakt że nie jest to łatwe ale warto trochę się poświęcić. Gratuluję Justyno! :)
 
Pogoda ducha, akceptacja siebie, umiejętność zaakceptowania siebie takim, jakim się jest to połowa sukcesu, ale dbanie o siebie, życie w taki sposób, aby nie paść na zawał w wieku 40 lat to druga sprawa, nie mniej ważna jak dla mnie... ;)
 
reklama
Ja mam pogodę ducha dopuki w majtkach w lusterku się nie zobaczę i widze moją oponę.Mam 154 cm wzrostu i 48 kg waże i jestem cała szczupła a brzuch jakbym z 5 dzieci urodziziła przysłowiowa a żadnego nie urodziiłam. Chodziłam na ćwiczenia na mięsnie brzucha na rehabilitację i nic.Kręce od 2 mc hula-hop i nic.
 
Do góry