reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Karolinka jest ostatnio troszkę bardziej marudna, dziś obudziła się już o 22 jak nigdy, więc myślę że u nas się też już zaczęło. Zadam pewnie głupie pytanie, ale wolę się upewnić: jak można poznać że jest już ząbek? Czy świadczy o tym fakt że dziąsło jest białe i kłujące w dotyku?
 
reklama
Przyłączam się do pytania Izy.

Moja też się w nocy ostatnio budzi ale nie płacze tylko tak marudzi zwlaszcza gdy wypadnie jej smok.
 
oj tak kłuje :D

a tak wygladaja dziasła/zeby mojego Mirka


mirekpierwszyz261b140820068hm9.jpg
 
Gratulacje dla Mirka!!!

A my właśnie wróciłyśmy od pediatry i lekarka potwierdziła, mamy 2 dolne ząbki! Dwie dolne jedyneczki się przebiły :laugh:, najlepsze jest to Karolinka nie miała temperatury i ogólnie ok. Tylko dziś w nocy jak nigdy musiałam ją karmić co 2 godziny.
 
Również dołączam się do życzeń dla Karolinki i Mirka!
I życzę wszystkim mamom (w tym sobie) żeby ząbkowanie było mało bolesne dla naszych pociech ;D

U mnie na razie nie zapowiada się wesoło. Córeczka dopiero co skończyła 4 mies. I zrobiła się strasznie marudna. Za radą pediatry podajemy Małej panadol dla dzieci (po 3 mies. w zawiesinie)-najczęściej przed snem i to jej rzeczywiście pomaga-czego nie mogę powiedzieć o żelu na dziąsła :( Dzisiaj biedactwo nie mogła usnąć w dzień- marudziła, przewracała się z boku na bok. I znów jej daliśmy panadol- zasnęła w ciągu 10 min. :)

Na ulotce jest napisane że nie wolno dawać więcej niż 4 dawki dziennie. Ja mam opory nawet w stosunku do dwóch. Na szczęście zęby rosną podobno skokowo. Kilka dni bólu i kilka dni przerwy :)
 
reklama
iza - gratulacje :D :D
a mój od dwóch dni juz niepłacze - widocznie najbardziej bolesny etap już przeszedł ( mam taką nadzieję) ;)
 
Do góry