reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY - dla nas i dla maluszkow

reklama
A ja nie mam nic :/
Za to przyjaciółka już się zapowiedziała, że odda mi cały zestaw po swojej córci... w tym większość rzeczy nieużywanych, bo nakupowała, a potem się okazało, że to do niczego nie przydatne, albo się nie korzysta.
Prowadziła sklep z artykułami dla dzieci i ciążowymi i mówi, że jest tyle rzeczy, które są wymyślone tylko po to, żeby były, że strach. Poprosze ją może, żeby zrobiła dla nas liste takich faktycznie przydatnych rzeczy (ma trójkę dziećków, więc tez wie co kiedy i jak ;)).

Ja to jestem zielona... i myślałam, że będę rewelacyjną mamuśką, a jak od trzech dni wiem, że nią będę to już nie widzę siebie w różowych, tylko w zielonych kolorkach.

Załamka :/
 
alex_WA nie panikuj, wszystkiego trzeba sie nauczyc, stopniowo mamy jeszcze co najmniej 7 pelnych miesiecy na wszystko przyjd\ie czas :)

Liste sobie stworzymy same - z wlasnych doswiadczen - dosc tu doswiadczonych mamus - ale mysle ze na to za wczesnie jeszcze, moze jak zacznie sie 2gi trymestr ? Bo narazie nie ma sensu.

Osobiscie polecam polowac na 'wielopaki' bodow/pajacykow w tesco naprzyklad jak sa na przecenach - ja tak robilam [ale tez dopiero w 4, 5 miesiacu]
 
Emotion ja już kupuję rzeczy dla dziewczynki od dłuższego czasu- powód prosty- lubię mieć dużo ciuszków dla dziecka, no a kupywać dla dwójki to jednak jakby nie patrzeć dość spore obciążenie dla budżetu, Więc żeby tak tego nie odczuć to kupuję sobie od jakiegoś pół roku. A te które mi się nie przydzadzą to oddam komuś:) Chętny na pewno się znajdzie:)
 
Mnie też strasznie korci, żeby coś kupić, ale poczekam do II trymestru i wpadne w wir zakupów :) moja siostra ma masę nowych i nieznoszonych ubranek z niemiec dla dziewczynki, a mojaa szwagierka (męża siostra) ma mnóstwo dla chłopca (jej mały w lutym skończy 2 lata) a u niej to wszystko prawie cocodrillo lub h&m więc z dwóch stron jestem obładowana :) ale ja mam fisia na punkcie rzeczy dla dziecka więc dobrze, że niedawno nowe meble sobie sprawiliśmy, b miejsca więcej jest :)
ja na allegro lubię oglądać i już mam ilka okazji upatrzonych :) wiem to za szybko ale mam juz nawet pościel, która mi się podoba :)) ale jestem oszołomek :-D
 
oj ja mysle ze na wyprzedazach w grudniu to poszalejemy!!! :tak:
ja po cichu licze na dziewczynke, bo mnie tak te ubranka rozczulaja... dla chlopca mam duzo po synku ale mysle ze i tak sie na cos skusze :-D
 
A ja zaliczam się do tych(nie)zdrowo przesądnych, W pierwszej ciąży też pierwsza rzecz zakupiona w 7 miechu, a strasznie mnie korciło. Moja mała ma więcej ciuchów niż ja, mam też na tym punkcie kota i nieraz mój mąż jak widzi kolejny mój zakup to mówi że jeszcze coś kupię to mnie z tym wyniesie. Milka ma po kilka kurtek, w których nie chodzi, buty, bo uwielbia i jak wchodzi do obuwniczego musi kupić sobie jakieś nowe pantofelki a to głupota bo w większości założyła raz no ale jak ulec modowej pokousie:)
 
Ja w pierwszej ciazy mieszkalam za granica - tam ciuchy czesto kosztuja grosze ... ehhh to byla masakara jakas. Jak pralam wszystko to z 10 dni chyba mialam ciuchy na okraglo na suszarkach [pieciu - 2 mialam swoje i pozyczone] Dom jak pralnia wygladal :)
Teraz jakby byla cora to chyba duzo nie dokupie ciuchow, ale jak chlopak to tzreba bedzie :)
 
Polecam dziewczyny stronkę PromoBaby.pl

Znajdziecie tam: "Na naszej stronie prezentujemy artykuły dla niemowląt i małych dzieci, z promocyjnych ofert marketów z całej polski."
PRZYDATNE :)
 
reklama
Ja sobie obiecałam, że przed 6-7 miesiącem nic nie będę kupowała dla dziecka, żeby nie zapeszać. Sklepy dla dzieci omijam wielkim łukiem, żeby nie kusiło :) Ale tak wyszło, że musiałam sobie kupić na wczorajsze wesele sukienkę ciążową:eek: W piątek chodziłam po sklepach i w żadnej sukience mój brzuch się nie mieścił... niestety został mi po hiperce wielki brzuch i wyglądam jak w 4 miesiącu ciąży. W każdym razie kupiłam sobie sukienkę w HappyMumm:
Zobacz załącznik 587775
Brzuszek się schował i nic mnie nie ściskało, a sukienka jest fajna, bo jak będę miała ciążowy brzuszek to fajnie będzie go widać.
Tu macie link do sklepu: Happymum - sklep online

sukienka naprawde sliczna ale ta stronka - masakra cenowa !!!
ja z racji ze mnie natychmiast wybrzuszylo - syndrom drugiej ciazy ponoc !!! - musze zaczac myslec o jakis spodniach czy spudniczkach ... cale szczecie ze ja raz chudne a potem znowu jojo daje o sobie znac wiec mam spora ilosc ciuchow z lycra i jakis czas dam sobie rade ... a potem to wskocze w faze siedzenia w dresie w domu :) no ale kilka wyjsciowych zestawow byc musi ... odkopie stare ciuchy z poprzedniej ciazy ale tam z brzuchem chodzilam od jesieni do grudnia ... teraz w wysokiej ciazy bede latem wiec skrajnie inne ciuchy beda mi potrzebne !!! tak czy owak zaczelam od zakupow u mojego ulubionego sprzedawcy na allegro ... wylicytowalam koszule za 12zl i dwie dlugie podkoszulki do wszystkiego za 16zl :) mam jeszcze na snajperze sukienke i rybaczki :) do tego nieciazowe dwie piekne dlugie tuniki ...

wrzuce link jak by ktos cos chcial licytowac - powiem ze ja u tego sprzedawcy obkupilam sie juz w tysiace rzeczy wiec moge polecic :) no i to sa ciuchy z bonprix - rozmiary sa nieco wieksze niz wskazuje na to warosc ...

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3769741&id=78013
 
Ostatnia edycja:
Do góry