reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zalety i wady posiadania jednego dziecka!!!!!!

sorbek moze dlatego ze u nas zawsze bylo duzo ludzi w swieta i wogule to ja sie do tego przyzwyczailam i jak sobie pomysle ze kiedys za kilkanascie lat bedziemy tylko my i nasz jeden syn to szkoda mi sie robi!!!!! tez chce dac swoim dzieciom co najl;epsze! i mam pewien pomysl jak to zrobic ale czy wyjdzie zobaczymy w praniu! w kazdym razie wiem ze chce jeszcze jedno!!!!!!
 
reklama
Serdecznie wszystkich Witam! Jestem pierwszy raz na tej sronie..i spodobał mi się temat, bo też mam jedynaczkę. Moja Monika ma już hm...15 lat. A od 16 - u lat jestem mężatką.To nie jest tak że jedynaczka to zaraz ma już wszystko!!!!!!Najgorszy BŁĄD!!!Obecnie to niewiem czy chcę mieć jeszcze dzieci.????????????????/Raczej ...NIe!
::)
 
to moze ja powiem tak zaleta posiadania jednego dziecka tylko i na pewno jest to ze mozna dac i poswiecic mu wszystko!!!!! no a wad jest wiele np. dzieci lepiej sie wychowuja razem potrafia sie dzielic pomagac sobie, jest weselej i wiecej ludzi np na swieta! bo to czas rodzinny! dziecki nie umieja sie pogodzic z porazka bo z domu wynosza ze zawsze wyszystko co chca dostaja! ( nie chodzi mi tu o to ze sa rozpieszczane ale sila zeczy maja co chca!) w szkole zawsze moga sobie pomuc i wogule duuzo bym mogla wymieniac zalet!
jbede miec jeszcze jedno dziecko!!!!!
 

ja jestem jedynaczka i potrafie:dzielic sie, nie dostawalam wszystkiego co chcialam chociaz rodzicow bylo na to stac, z porazkami nie umiem sie godzic ale przyjmuje je do wiadomosci, a co do rodziny to mam rodzine ogromna (dziadek mial 21!!!!! dzieci) a jednak spedzamy te swieta ledwo w pare osob....to na jakiego czlowieka dziecko wyrosnie zalezy od rodzicow i wychowania a nie od ilosci posiadanego rodzenstwa .... :)

my zostajemy przy jednym dziecku

 
shady jasne ze duzo od rodzicow zalezy na jakiego czlowieka wyrosnie dziecko. i nie watpie ze zostalas dobrze wychowana i tak jak napisalas umiesz sie dzielic itd...
ale ja zyje w takim przkonaniu ze zawsze to jednak lepiej mied wiecej dzieci, byc moze jestes jedna z niewielu byc moze moje zdanie odbiega bardzo od rzeczywistosci ale takie juz jest!
 

Mordziulka...... to taki stereotyp, ze jedynacy to samoluby itd...tak samo jak stereotyp polaka zlodzieja w niemczech ;) ;D ;D ;D
 
Ja też umiem sie dzielic i pogodzic sie z porażka mimo ze jestem jedynaczka. No cóz stereotypy robia swoje.

ja chciałabym miec drugie dziecko dla odmiany dziewczynke ale wiem ze narazie to nie możliwe a póżniej to kto wie



































 
ok dziewczyny ale no niestety nie znamy sie nie gadalysmy nigdy a za to znam pare innych osob jedynakow! i jak dla mnie to oni wlasnie spelniaja te cechy ktore wczesniej opisalam! mam np kolezanke ktora bylaby swietna osoba gdyby nie to ze wlasnie nie umie przegrywac!! wszystko musi byc tak jak ona sobie zyczy bo inaczej jest obraza! i potrafo gniewac sie bardzo dlugo!!! lubie ja ale drazni mnie to u niej bardzo! i ona sama kiedys powiedziala ze rodzice zrobili jej krzywde ze nie ma rodzenstwa bo jest przekonana ze jak by miala wszystko bylo by inaczej! nie wiem nie mnie to oceniac!
znam tez jedna taka ktora jak wyszla za maz i urodzla dziecko na poczatku ciezko bylo jej sie dzielic!!!! bo byla przyzwyczajona do tego ze wszystko miala dla siebie! ciezko jej bylo ale sie nauczyla i tez stwierdzila ze dlatego ze byla jedynaczka! wiec same widzicie ze moja opinia nie jest bezpodstawna!
ciesze sie rowniez ze wy piszecie ze tak nie jest! ale mimo to bardzo chce miec dziecko chociaz jeszcze jedno!!!! ja bardzo lubie dzieci poniewaz mam 4 siostry i prawie kazda z nich ma dzieci to ja sama ( jestem najmlodsza) wychowywalam sie wsrod dzieci i sama je czesto chowalam! i moze dlatego? ja po prostu strasznie kocham dzieci!!
.....i tylko zastanawiam sie dlaczego moje ma problemy z rozwojem?.........zrobilam cos zlego?
 

Mordziulka sorry ze pytam ale co jest z rozwojem Twojego dziecka i dlaczego uwqazasz ze zrobilas cos zlego......niestety tak sei czasem zdarza :(
 
reklama
Mordziulka ja też jestem jedynaczką i powiem ci że zawsze wynosiłam co miałam koleżanką aż mnie mam opierniczała bo aż do przesady. Poza tym odkąd mam męża i dziecko oni są najwzniejsi a ja dopiero na końcu. wszystko dla mojego majutka o sobie nie myslę w ogóle. Nie jestem typową jedynaczką, chociaz mam na pewno jakieś cechy stereotypowe, ale uważam że tak samo i osoba która ma rodzeństwo może być samolubna i egoistyczna a znam takich wiele wierz mi. Nie zgadzam się z tobą w tej kwesti myslę że to nie jest poiwód aby mieć więcej dzieci, za to są inne powody które owszem przemawiają do mnie ale akurat nie samolubstwo czy nieumiejętnośc dzielenia się ;D ;D ;D
 
Do góry