reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt szybko na objawy ciąży?

dreamaboutlove92

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Maj 2023
Postów
29
Hej dziewczyny! Staram się z mężem 3 miesiąc o dzieciątko. Wiem, wiem… to krótko, ale moja największa wada to bycie niecierpliwą. Nagle- z moich 30 dniowych cykli od kiedy się staramy mam cykle 42 (teraz już 43 dniowe). Nie zliczę ile testów robiłam w tym miesiącu. Nie wiem co się dzieję z moim organizmem. Kochaliśmy się regularnie, co dwa dni. Wg testu owu miałam 24/25.04, wtedy też się kochaliśmy. Od kilku dni mdli mnie, kiedy jadę autem (nawet jako kierowca, co się nie zdarzało), tylko coś zjem i mam zgagę. Nie ciągnie mnie do słodkiego, a w teorii byłabym przed okresem. Ogołem nie mam apetytu. Test z dziś… negatywny. Jestem już umówiona do gin, aby sprawdzić o co chodzi z tymi długimi cyklami. Od dwóch dni mam takie nachodzące bóle w podbrzuszu, dużo słabsze niż na okres. 5 min i dłuższa chwila przerwy i znów 5 min bóli. Nastawiam się, że @ może zadejść, ale może nie…? Jakie były Wasze objawy, zanim test pokazał 2 kreski?

Wysyłam dużo miłości mamusiom i tym, których marzenie jest jeszcze w trakcie realizacji ❤️
 
reklama
Ciężko ocenić czy to objawy przed okresem czy ciąża. Bo są tak naprawdę podobne . Jak tak wydłuży ci się cykle to może masz jakieś problemy hormonalne... ( moim jedynym objawem ciążowy przed ciąża pierwsza był bol brzucha , przed druga mega silny bol piersi , a teraz w ostatniej mega osłabienie i mdłości co nigdy mi się nie zdarzało) dobrze ze masz umówiona wizytę u ginekologa , sprawdzi co się dzieje ,ewentualnie pewnie zleci badania na hormony i możesz umówić sie i sprawdzić czy występuje wgl u ciebie owulacja :)
 
Często przy długich cyklach nie dochodzi do owulacji.
Nawet jeśli testy wykazują pik, to nie znaczy, że pęcherzyki pękają.
Polecam udać się na monitoring do ginekologa.
I sprawdzić np tarczycę - tsh, ft4, ft3, antytpo i antytg
 
Niestety wygląda to na problemy hormonalne lub jakieś inne zdrowotne, które sprawiły, że aż tak wydłużyły Ci się cykle. Wizyta u gin konieczna. Jeśli chodzi o objawy ja miałam jeszcze przed wykonaniem testu ale miała książkowe cykle i bardzo dobrze znałam swój organizm. Tak było przed ciążą. Natomiast teraz po ciąży i kp każdy cykl mam inne objawy. Także hormony mogą sporo namieszać bo już nie raz myślałam że @nie przyjdzie a przyszła.
 
reklama
Moje objawy to częste oddawanie moczu po kropelce, zanim test wyszedł mi pozytywny ciągle wydawało mi się że chce mi się siusiu. Pamiętaj, że stres nie sprzyja, możesz mieć mdłości bo tak bardzo się staracie, wciąż myślisz tylko o ciąży. Ale oczywiście nie bagatelizuj tego idź do lekarza, zrób badania.Trzymam kciuki, zobaczysz uda się z maleństwem, czasem trzeba tylko chwilę poczekać 🙂🙂🙂🙂
 
reklama
Do góry