reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana pracodawcy

Dołączył(a)
8 Kwiecień 2018
Postów
3
Witam. Jestem teraz zatrudniona od ponad 2 lat u pracodawcy na umowę o prace tymczasowa. Okazało się że od 1 maja firma rozwiązała umowe z dotychczasową firmą i przejmuje nas inna firma z umowa o prace na czas nieokreślony. W między czasie dowiedziałam się że jestem w ciąży w 7 tyg. Na zwolnienie nie mogę teraz iść bo nie jestem w 3 miesiącu i mogli by mnie zwolnić tak wyczytałam z forum ale co jak przejmie Nas ta nowa firma czy ZUS się do tego nie przyczepi? Czy firma będzie mogła mnie zwolnić? Czy mam czekać do 3 miesiąca i wtedy dać zwolnienie ? Sama nie wiem co mam robić żeby nie tracić środków do życia.
 
reklama
Rozwiązanie
Teraz sporo osób zakłada własną działalność, lecz w praktyce wiele firm upada - nie każdy się do tego nadaje. Można pomyśleć nad zmianą pracy, tutaj są wskazówki, jak się do tego przygotować.
Witam. Jestem teraz zatrudniona od ponad 2 lat u pracodawcy na umowę o prace tymczasowa. Okazało się że od 1 maja firma rozwiązała umowe z dotychczasową firmą i przejmuje nas inna firma z umowa o prace na czas nieokreślony. W między czasie dowiedziałam się że jestem w ciąży w 7 tyg. Na zwolnienie nie mogę teraz iść bo nie jestem w 3 miesiącu i mogli by mnie zwolnić tak wyczytałam z forum ale co jak przejmie Nas ta nowa firma czy ZUS się do tego nie przyczepi? Czy firma będzie mogła mnie zwolnić? Czy mam czekać do 3 miesiąca i wtedy dać zwolnienie ? Sama nie wiem co mam robić żeby nie tracić środków do życia.
a masz ciążę zagrożoną lub warunki pracy zagrażające ciąży, że musisz już teraz iść na zwolnienie? bo jak nie, to ja bym spokojnie poczekała do maja na nową umowę. w sumie to tylko kilka tygodni jeszcze. przy umowie na czas nieokreślony jesteś chroniona od początku, a ZUS ma prawo skontrolować każde zwolnienie chorobowe, niezależnie jak długo pracujesz
 
a masz ciążę zagrożoną lub warunki pracy zagrażające ciąży, że musisz już teraz iść na zwolnienie? bo jak nie, to ja bym spokojnie poczekała do maja na nową umowę. w sumie to tylko kilka tygodni jeszcze. przy umowie na czas nieokreślony jesteś chroniona od początku, a ZUS ma prawo skontrolować każde zwolnienie chorobowe, niezależnie jak długo pracujesz
Byłam w szpitalu bo miałam bóle podbrzusza ale przyjmuje luteine i jest oki dlatego do pracy jak tylko lekarz mi pozwoli chce wrócić żeby przepracować do maja do umowy. Tylko teraz się martwie żeby nie było lipy z ta umową że ZUS pomyśli że to jakaś lipa jak niektórzy robią, ale u mnie firma poprzednia ma przekazać wszystkie nasze dokumenty i nawet nie musze robić kolejnych badań okresowych do pracy bo podobno spokojnie obowiązywać będą tamte z poprzedniej firmy.
Trochę mnie uspokoiłaś . Dzięki wielkie
 
Jestem też ciekawa czy musze przepracować 30 dni u nowego pracodawcy żebym mogła iść na pełnopłatne zwolnienie czy po prostu nalicza mi z poprzednich okresów zatrudnienia skoro nie miałam przerwy tylko ciągiem jestem zatrudniona przez ponad 2 lata.
 
Teraz sporo osób zakłada własną działalność, lecz w praktyce wiele firm upada - nie każdy się do tego nadaje. Można pomyśleć nad zmianą pracy, tutaj są wskazówki, jak się do tego przygotować.
 
Rozwiązanie
Do góry