reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zupka

Mamaa20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2017
Postów
637
Witam zastanawiam się nad podaniem swojej 6msc córeczce zupy tylko nie wiem jak ja ugotować i jaka mogę jej dać ? Macie jakieś przepisy ? Myślałam nad podaniem jej takiej zupy Jaka my sami jemy ale z tego co wiem nie mogę dać małej smietany. Jakie zupki wy dajecie i jak je robicie ?
 
reklama
Moja córka ma już 1.5 r na początku zupy gotowałam jej osobno.zazwyczaj na indyku lub kurczaku(później można wykorzystać mięsko np do pulpetow).zupka była prosta mięsko,dużo marchewki,kasza manna,nie szkodzila jej pietruszka ale podobno różnie z tym bywa;)
 
Nie powinno dawać się wywaru z mięsa dla dziecka - mięso powinno gotować się oddzielnie, bo wywar uczula.

Jako pierwsze zupki gotowałam - mały ziemniak + marchewka, potem dodawałam, co miałam w domu (dynia, kalafior, brokuł, zielony groszek, passata pomidorowa, kasze, makaron, mięso itp.). Po ugotowaniu blendowałam - w przypadku moich dzieci nie za mocno - bo typowych papek nie chciały jeść (musiały być większe kawałki). Prawie zawsze dawałam koperek.
 
Właśnie ja jej takie zupki robię teraz tylko chodZiło mi o takie z wywarem bo mówili mi że mogę już dawać jej takie tak na spróbowanie i się zastanawiam czy to dobry pomysł
 
hej jak chodzi o 6 miesięczne dziecko to zupy gotowałam tylko z warzyw i blenderowalam ,na początku marchewka,ziemniak i później juz więcej warzyw ,ale na początku bez wywaru z mięska. Ok 8-9 miesiąca dopiero z mięskiem moze byc.pozdrawiam
 
Właśnie ja jej takie zupki robię teraz tylko chodZiło mi o takie z wywarem bo mówili mi że mogę już dawać jej takie tak na spróbowanie i się zastanawiam czy to dobry pomysł
Ale kto "mowil" ? Po co "dawac probowac", skoro gotujesz dziecku ? 6 mcy to ZDECYDOWANIE za wczesnie na "dorosle " jedzenie, nie sluchaj "madrych".
 
Ja mam męża i syna alergika i pierwsze słysze o uczulającej mocy wywaru z mięsa..bardziej chodzi o to że na wywarze jest za tluste i zbyt ciężko strawne.
Z tego co pamiętam tak jak pisze Paulista, na mięsie koło 8-9msc. A tak to osobno gotować i do zupy.
 
No właśnie żyjemy w takich czasach, że jednak ten wywar z mięsa jest czynnikiem alergicznym. Chodzi o białko, które przedostaje się do wywaru - jeśli dziecko nie jest uczulone, to pewnie nic się nie stanie. Obecnie zalecane jest niepodawanie wywaru z mięsa małym dzieciom. Do tego należy dodać antybiotyki i hormony, którymi faszerowane jest zwierzę, a one podczas gotowania zostają w wywarze. Jak kto postąpi, zostawiam jego sumieniu.
Moje dzieci też nie były prowadzone według wszystkich wytycznych, a jakoś żyją i mają się dobrze. Nie dajmy się też zwariować ;-)
 
reklama
Alergia a alergia. Moja uczulona na marchewkę - a ja, karmiąc piersią, eliminowałam z diety mleko, gluten ...Dopiero przy rozszerzaniu diety dziecka , okazało się, co uczula. A marchewka przeciez taka zdrowa dla dzieci :-p- w każdym sloiczku prawie była.
 
Do góry