reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie - kiedy??

Wlasnie wiem, musze to dokaldnie sprawdzic. Wiem, ze oni patrza na zarobki i cos mi sie wydaje, ze moje sa za wysokie ;D Tzn. dla nich sa za wysokie... ;)
Jestem tez ciekawa czy przy ewentualnym zasilku dla samotnej matki patrza na zarobki ojca dziecka ??? Bo skoro dziecko ma prawnie ojca, ktory nie jest mezem matki to co wtedy ???? Cholera, zielona jestem totalnie w tym temacie.
 
reklama
większość z was już siedzi w domciu na L4 a ja chyba oszalałam . U mnie sie praca dopiero zaczyna tak na dobre bo koleżanka bierze urlop więc od 23 do 10 dzień w dzień w pracy mam nadzieje że wytrzymam :) mam prace stojącą i to praktycznie przez całe 8 godz w zależności od klientów (fryzjerka) a i po tym czasie nawet nie zamieżam iśc na zwolnienie chce dociągnąć do 31 lipca no chyba że brzuch uniemożliwi mi prace :) dodam że normalnie to ja pracuje 2-3 dni w tygodniu
 
Madzka, to Ty jakis Herkules jestes ;)
Tylko nie przemeczaj sie za bardzo, a poza tym tyle godzin na nogach dzien w dzien tez nie jest wskazane - zwlaszcza na tym etapie ciazy.
Ja teraz mam urlop jeszcze tydzien,a potem wracam do pracy - mysle, ze tak na 2-3 tyg. lipca - zalezy jak sie bede czula.
 
Sandra, jesli dziecko ma prawnie ojca, to zaden zasilek dla samotnej matki ci nie przysluguje. Malo tego, jesli nawet sie okaze, ze ojciec dziecka nie interesuje sie twoim losem, ale jest podany, to tez nie przysluguje Ci zasilek, bo powinien placic ci alimenty. Ogolnie ostatnio bardzo sie zmienily przepisy i o status samotnej matki, ktora dostaje pieniazki w dodatku jest trudniej niz o cokolwiek innego. Z wzgledow prawnych moj szwagier ze swoja kobieta (maja dwojke dzieci, mieszkaja ze soba, ale nie sa malzenstwem) zrezygnowali ze statusu samotnej matki... Dodam, ze szwagier pracuje w miejskim osrodku pomocy rodzinie i wszystkie kruczki prawne mozliwe nie sa mu obce...
 
madzka ja tam nie chcę moralizować, ale skoro pracę masz stojącą przez 8 godzin, na dodatek wymagającą podnoszenia rąk to na Twoim miejscu na tym etapie ciąży już bym ją sobie podarowała. wydaje mi się zbyt niebezpieczna dla Ciebie i dziecka.
 
Leyna pisze:
madzka ja tam nie chcę moralizować, ale skoro pracę masz stojącą przez 8 godzin, na dodatek wymagającą podnoszenia rąk to na Twoim miejscu na tym etapie ciąży już bym ją sobie podarowała. wydaje mi się zbyt niebezpieczna dla Ciebie i dziecka.
popieram.brykaj na zwolnienie chociaz na ten ostatni miesiąc.
 
ja takze popieram !!!! nie powinnas tyle pracowac przed samym rozwiazaniem , zwlaszcza jak dziewczyny mowia na stojaco i z rekami w gorze , wdychajac bezprzerwy faby do wlosow itd.
zastanow sie troszke czy napewno praca jest tego warta , a zdrowie twojego malenstwa i twoje przedewszystkim !!!!
pozdrawiam goraco
 
;D DLA KRAKOWIANEK ;D​

Dziewczyny oto adresy ulic gdzie mozecie skladac wniosek o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia sie dziecka - BECIKOWE ;D

ul. Stachowicza 18 lub os. Handlowe 1

tam tez mozna sie starac o becikowe krakowskie
 
madzka - bój się boga! Wykończysz się, kobieto, i dzidzi możesz zaszkodzić! :mad: A przecież teraz musisz już zbierać siły na poród i w ogóle, a nie zaharowywać się w upale!! Kochana, bierz L4, należy Ci się!! Pozdrawiam :)
 
reklama
dziewczyny to nie jest tak że ja się przemęczam ja się swietnie jak narazie czuje w pracy mam chłodno . Jak będzie coś nie halo to odrazu lece na L4 zresztą gdybym przestała pracować to z czego nym źyła mam umowe na 1\4 etetu dlatego też te dwa tyg pracy się przyda na wyprawke dla maleństwa .
 
Do góry