reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

    Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

    Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Zwolnienie lekarskie

reklama

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
6 483
Z tym zawiadomieniem, to chyba najpóźniej na drugi dzień... W jakiej formie masz taką wiadomość przekazać musisz mieć zapisane w Regulaminie Pracy.
A jeśli chodzi o dostarczenie zwolnienia - to jest to 7 dni. Tylko należy pamiętać, że jeśli chcesz wysłać pocztą - to nie będzie się liczyła data nadania, tylko dzień w którym pracodawca otrzymał list. Jeśli dostarczysz później, to obniżą Ci zasiłek chorobowy o 25% od 8 dnia nieobecności aż do dnia dostarczenie zwolnienia.
Także najważniejsze - to powiadomić pracodawcę ;-)
 

super_mysz17

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2016
Postów
714
Miasto
Namysłów
w moim zakładzie pracy jeśli lekarz wystawia l4 elektronicznie to nawet nie muszę tego zgłaszać, oni dostają sami informacje od ZUSu o tym, że pracownik jest na chorobowym. Zapytaj swojego lekarza, może też ma możliwosc wystawienia elektronicznego l4
 
Dołączył(a)
1 Lipiec 2016
Postów
4
W ciągu 7 dni trzeba dostarczyć. Jest właśnie tak, jak napisał ktoś na górze. Jeżeli się spoznisz to obniżają zasiłek.
 
Do góry