reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie z pracy na macierzyńskim

Dołączył(a)
25 Październik 2009
Postów
3
witam
mam taki problem gdyż ostatnio dostałam pocztą zwolnienie z pracy (p45) z datą 01.05.2010. dodam że do dnia 09.05.2010 byłam na macierzyńskim. po tym czasie dostałam od lekarza zwolnienie chorobowe ze względu pęknięcia kości ogonowej podczas porodu. szefowa nie miała nic przeciwko temu ale mimo wszystko zwolniła mnie i nie poinformowała w żaden sposób, oprócz wysłania zwolnienia pocztą 2 miesiące po zwolnieniu.. powiedzcie mi prosze czy zrobiła to zgodnie z przepisami czy popełniła błąd i mogę podać ją do sądu o nie dotrzymanie warunków.
 
reklama
mam taki problem gdyż ostatnio dostałam pocztą zwolnienie z pracy (p45) z datą 01.05.2010.
Co to znaczy "zwolnienie z pracy"? Proszę jak najdokładniej opisać co Pani dostała.

dodam że do dnia 09.05.2010 byłam na macierzyńskim.
kiedy Pani urodziła?

po tym czasie dostałam od lekarza zwolnienie chorobowe ze względu pęknięcia kości ogonowej podczas porodu.
kiedy i w jaki sposób dostarczyła Pani pracodawcy L4? Na jakie okres było wystawione?

i nie poinformowała w żaden sposób, oprócz wysłania zwolnienia pocztą 2 miesiące po zwolnieniu..
kiedy Pani otrzymała ten dokument?
 
"Co to znaczy "zwolnienie z pracy"? Proszę jak najdokładniej opisać co Pani dostała."
dostałam P45 Particulars of Employee Leaving
są moje dane i dat zerwania umowy,

"dodam że do dnia 09.05.2010 byłam na macierzyńskim."
na macierzyński odeszłam 9 listopada 2009 urodziłam synka 02.12.2010 a do pracy powinnam wrócić 10.05.2010


"po tym czasie dostałam od lekarza zwolnienie chorobowe ze względu pęknięcia kości ogonowej podczas porodu."
tutaj zwolnienie lekarz wystawia co tydzień wiec na zwolnieniach są tygodniowe daty

"i nie poinformowała w żaden sposób, oprócz wysłania zwolnienia pocztą 2 miesiące po zwolnieniu.."
na p45 jest data zwolnienia 01.05.2010 a pismo dostałam 30.06.2010r.
 
Szanowna Pani,
babyboom.pl to portal polski a porady prawne co do zasady dotyczą uregulowań obowiązujących w RP. Jesli potrafię pomóc w sprawach innych ("zagranicznych") to to robię. Niemniej nie sądzi Pani, że powinna Pani chociaż wspomnieć o jakim sytemie prawnym Pani pisze? Jestem prawnikiem ale nie jasnowidzem. Nie da się udzielić sensownej odpowiedzi na nieprecyzyjne pytanie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam ,

mam pytanie.

Pracuję w firmie która ma siedzibę w jednym mieście a oddział w innym.Ja pracuję w oddziale. Czy gdy firma zlikwiduje oddział w moim mieście,a tym samym moje stanowisko a ogólnie w w mieście w którym ma siedzibę będzie istniała ja stracę prawo do urlopu wychowawczego?
Czy są to takie same procedury jak przy likwidacji firmy i utracie przez kobietę tych praw?

I mam jeszcze jedno pytanie.
Ile czasu ma pracodawca na oddanie mojego L4 do Zusu? Czy są jakieś konsekwencje jeśli nie odda w jakimś terminie? Dodam że chodzi nie o mnie / pracownika tylko pracodawcę który przetrzymuje moje zwolnienia:(


Dziękuję z góry za odpowiedź
Mam nadzieję że urlop macierzyński chociaż mi się będzie należał?
 
Ostatnia edycja:
reklama
To, ze zatrudnienie jest takie mizerne działa na Pani korzyść.
Pracodawca nie moze wypowiedzieć Pani umowy w okresie ciąży, urlopu macierzyńskiego ani wychowawczego z uwagi na likwidację stanowiska pracy. Powodem wypowiedzenia mozę byc jedynie upadłość lub likwidacja firmy.
 
Do góry