reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

szczerze powiedziawszy to nie zwracalam uwagi na reklamy, Oliwka jakis czas jadla, ale teraz juz ich nie cche chyba jej sie przejadly, ale Emilka je i jedno mnie zastanawia co one takiego w sobie maja ze dzieciaki tak bardzo chca jej jesc, Emilka placze jak sie skonczy w kubeczku i najlepiej by 4 pak na raz zjadla
 
reklama
Jak mała skończyła pół roku to dawałam jej danonki. Ale i tak rzadko. natka nie przepada za słodkimi rzeczami dlatego zazwyczaj miksuje jej naturalny jogurt z bananem, albo rozmrożonymi truskawkami czy jagodami. Czasem rpbię "sałatke" z ryżu, banana i naturalnego jogurtu.
jesli chodiz o jogurty naturalne to polecam zakup jogurtownicy. koszt niewielki, a smak jogurtu o wiele lepszy od kupnego. Mniej słodki i bez ulepszaczy. taki to młoda nawet sam wpruwa aż miło :)
 
Mój 2,5 leti synek po diagnozie u prywatnego alergologa był na diecie przez pół roku aż powiedziałam dość. Teraz je wszystko i przybiera na wadze. Jest pełen witalności i to mnie cieszy.
 
moja zjada danonki ale ja jej go dawkuje w umiarkowanych ilosciach gdyz zauwazyłam ze jak jadla je w nadmiarze czyli powiedzmy co dziennie to miała uczulenie, na buzce wychodziła jej wysypka
 
Mieszko 20 miesięcy jada tak:
śniadanie - zupka mleczna, płatki, grysik, owsianka etc generalnie coś mlecznego + owoce (najczęściej wyszorowane, nie obrane i wydrążone jabłko, ostatnio uwielbia mandarynki, ale generalnie lubi wszystkie owoce)
II sniadanie - przed spaniem - to najczęsciej zupa a jeśli jeszcze nie ugotowałam to kanapki, tosty, jajecznica, czasem omlet + jogurt albo serek
obiad - po spaniu - drugie danie + zupa jesli nie jadł jej przed spaniem
przekąska/podwieczorek - owoce - jeśli późno wstał albo jesteśmy na drugim spacerze to owoce dołączają do kolacji
kolacja - kromki, kluseczki na mleku, serek etc

Przez cały dzień pije wodę, kompot, domowe soki, czasem kakao, kawe zbożowa, kefir, mleko, maślankę, rzadziej herbate, a sklepowe soczki kilka razy w miesiącu. Wszystko pije ze zwykłego plastikowego kubeczka :cool:
Jeśli chodzi o słodkie to raz w tygodniu coś piekę, czasem ciocia czy babcia da mu coś slodkiego z jakiejś okazji np mikołajki :-)
Na mleko modyfikowane coraz częsciej kręci nosem, ale czasem uda sie mu wcisnąc kubek rano albo wieczorem, a wszystkie zupki mleczne i grysiki na krowim 3,2% nie UHT!! :-)
Je wszystko oprócz grzybów, uwielbia oliwki, zasmakował też w masełku czosnkowym. Lubi sobie chrupnąć marchewkę. Je dużo ale jest chudziutki bo jest w nieustannym ruchu :-):-):-)
 
U nas tak:
Sniadanie:Jajecznica+ kroma z maslem albo kanapka z jakas dobra wedlinka,albo z serkiem topionym.Albo jogurt 7 zbóż.Raz za kiedy parówka ale z wyzszej polki a nie taka z reala po 4.99kg.

ii sniadanie jest zaraz po sniadanku bo wtedy oglada swoja bajke,i dostaje musli do miseczki,albo zwykle platki kukurydziane,albo chrupki kukurydziane.

obiad to zalezy co ugotuje.Przewaznie je 2 dania bo najpierw u nas a pozniej u pradziadków.

W miedzy czasie zje jakis owoc.Lubi wszystkie.Takze nie ma problemu mamy wlasne jablka ktore uwielbia co mnie cieszy bo sa naturalne nie pryskane.

Lubi twaróg ale tylko w nalesniku,maslanke i kefir tez chetnie zjada.Mleka nie pije w ogole.kakao tez mu nie podchodzi.Pil chetnie i bardzo lubil ale mu sie odmienilo.Je duzo naszych swojskich jajek ktore tez sa mega zdrowe,mieso tez wcina np z golebia.
 
Moja mała też je chętnie, ale niestety jest alergikiem i nie wszystko może.
Na śniadanie: kasza, płatki, budyń na jej mleku
II śniadanie: jajecznica z żółtek, kanapki, chude mięsko (szynka własnej roboty), jogurt sojowy lub ryżowy,
obiadek: zupka zawsze z mięskiem
podwieczorek: owoce, pieczone mięsko, omlet, sałatka warzywna lub owocowa lub gotowane warzywa do jedzenia rączką:-)
kolacja: zupka lub kaszka na mleku

pije wodę, soki, herbatki, kompot
Najberdziej się cieszę, że sama mówi na co ma ochotę i chętnie je.
 
witam, syn skończył roczek i je prawie wszystko:-)
lubi jeść rączkami z tacki , łyżeczką sam nie umie , ale jest mały jeszcze..
będziemy i tego go z czasem uczyć..

a macie jakie potrawy które dajecie/ nie dajecie swoim maluchom??
 
reklama
Witajcie mamusie
Nasz synus ma juz 1 rok i dwa tyg.
Nie wiem co mu dawac do jedzonka, mam dylemat.... czy moze jesc juz to co my?

Czy gotujecie osobno dla dzieciaczkow, tzn bez przypraw?

Jak na razie je jeszcze słoiki, ale cos ostatnio juz nie chce, chyba mu sie znudzily....

Jest na mleczku pepti.

Pozdrawiam
 
Do góry