reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony czy można się odwołać w przypadku ciąży

Dołączył(a)
14 Listopad 2013
Postów
5
Miasto
małopolska
Witam
Umowę o pracę na czas określony mam od 1.06.2013 do 31.12.2015 r . Dzisiaj z dniem 19.11.2013 dostałam dwutygodniowe wypowiedzenie z możliwością 7 dniowego odwołania. Aktualnie jestem w 4/5 tyg ciąży czy pracodawca miał prawo mnie zwolnić ? Czy mogę złożyć odwołanie jeśli lekarz potwierdził ciążę i czy w takim przypadku dalej będę zatrudniona ? Co mi przysługuję jeśli wypowiedzenie będzie cofnięte chodzi mi o urlop macierzyński, Czy zostanę w tedy zwolniona w dniu porodu czy w dniu końca umowy jeśli będę na L4. Dziękuję za odpowiedz.
 
reklama
Umowę o pracę na czas określony mam od 1.06.2013 do 31.12.2015 r . Dzisiaj z dniem 19.11.2013 dostałam dwutygodniowe wypowiedzenie z możliwością 7 dniowego odwołania. Aktualnie jestem w 4/5 tyg ciąży czy pracodawca miał prawo mnie zwolnić ?
Nie, nie miał prawa wypowiedzieć umowy ciężarnej. Pytanie tylko czy o tej ciąży wiedział. Jesli nie, proponowałabym, zanim minie termin odwołania do sądu pracy, porozmawiać z pracodawcą i przedstawić zaświadczenie o ciąży. Być moze cofnie wypowiedzenie (pisemnie) i odwołanie do sądu pracy nie bedzie konieczne.C

Czy mogę złożyć odwołanie jeśli lekarz potwierdził ciążę i czy w takim przypadku dalej będę zatrudniona ?
Tak. Do końca 2015 roku lub krócej, jeśli pracodawca wypowie uowę po ustaniu okresu ochronnego (okres ciąży i urlopu macierzyńskiego).
Co mi przysługuję jeśli wypowiedzenie będzie cofnięte chodzi mi o urlop macierzyński,
Skoro umowa jest do 31.12.2015 przysługuje Pani pełny urlop macierzynski + rodzicielski.

Czy zostanę w tedy zwolniona w dniu porodu czy w dniu końca umowy jeśli będę na L4.
Nie można wypowiedzieć umowy pracownicy w ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje za odpowiedź . Rozmawiałam z szefami i przyniosłam zaświadczenie o ciąży, zwolnienie zostało anulowane. Mam pytanie czy jeśli będę na l4 to również może mnie zwolnić w grudniu ponieważ nie informowałam go że nie będzie w tedy ukończonego 3 miesiąca ? C
 
Dziękuje za odpowiedź . Rozmawiałam z szefami i przyniosłam zaświadczenie o ciąży, zwolnienie zostało anulowane. Mam pytanie czy jeśli będę na l4 to również może mnie zwolnić w grudniu ponieważ nie informowałam go że nie będzie w tedy ukończonego 3 miesiąca ? C

W grudniu 2013? Nie. Rozumiem, ze ma Pani umowę do grudnia 2015.

Omyłkowo wcześniej odczytałam, ze umowa jest do końca 2013 roku. Proszę zatem spojreć raz jeszcze na moje odpowiedzi na pierwszy Pani post.
 
Ostatnia edycja:
Do góry