reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
A to ma być sam metafolin ? Ja mam jakis actfolik taki mi babka w aptece dała, nic mi nie mówiła,że to jest różnica i teraz się zastanawiam, czy femibion nie kupić
 
reklama
Ja mam zespół jelita wraźliwego wiem jak to jest, u mnie hemoglobina w ciazy to zawsze problem :/

Btw jeszcze nie dawno nie bylo rozpowszechmionych badań nad wchlanialnoscią i kobiety braly folik i bylo ok. Coeźki temat jak kazdy inny

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Mam tą samą chorobę , przerąbane męcze się z tym od 16 roku życia, kto wie, czy to nie powód poronień, mówią,że choroba jelit też się może do tego przyczyniać. A powiedź mi cierpisz, na zaparcia,czy rozwolnienia, bo są dwa objawy choroby.
 
@Adeline89 w aptekach nało ktory farmaceuta jest poinformowany ze jest druga forma. Ja w 5 sie pytalam i nic nie wiedzieli o czym mowię pojechalam do znajomej z roku ze szkoly i pna poszperala i mowi ze faktycznie sa 2 formy. Nie jest powiedzia e ktora jest dla Cb lepsza w tym wypadku. Moje 2 ciaze byly i bralam foli w momencie dowiedzenia sie o ciazy i jest ok. Wazne ze jesz duzo warzyw i owocow a to naturalny kwas foliowy.

Ja to mam ta biegunkowa :/ ale ostatnio mialam zaparcia ale nie wiem czu to nie od ciazy ...

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzien dobry wszystkim :)

Co do suplementów to u mnie kwas foliowy, tran i wit D3.

Jesli chodzi o folika, to rozmawiałam z zaprzyjaźniona dietetyczka, która mi powiedziała, ze folik ma najmniejsze wchłanianie ze wszystkich kwasów foliowych na rynku i zebym go nie kupowała. Just to let you know :)
Miłego dnia!
Dzien dobry wszystkim :)

Co do suplementów to u mnie kwas foliowy, tran i wit D3.

Jesli chodzi o folika, to rozmawiałam z zaprzyjaźniona dietetyczka, która mi powiedziała, ze folik ma najmniejsze wchłanianie ze wszystkich kwasów foliowych na rynku i zebym go nie kupowała. Just to let you know :)
Miłego dnia!
Kleo ja czytalam ze absolutnie nie wolno tranu w ciazy sprawdzilam kochana w moich ksiazkach o ciazy i pisze ze zadnego tranu nawet ryb w ktorych jest tran bo moze uszkadzac chyba uklad nerwowy prosze zapytaj moze swojego lekarzza zeby nie zaszkodzic malenstwu :)
 
Kleo ja czytalam ze absolutnie nie wolno tranu w ciazy sprawdzilam kochana w moich ksiazkach o ciazy i pisze ze zadnego tranu nawet ryb w ktorych jest tran bo moze uszkadzac chyba uklad nerwowy prosze zapytaj moze swojego lekarzza zeby nie zaszkodzic malenstwu :)
Jeju nie strasz! [emoji44][emoji44] Dobrze ze ja wzielam tylko 2 tabletki

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Niespodzianka 22 trzymam kciuki bedzie wszystko dobrze :*
Ja od pazdziernika biore OVARIN 2x dziennie tak mi kazal gin. Jutro ide na wizyte to sie dowiem czy dalej mam go brac czy juz cos innego :) ogolnie jego cena troche przeraza no ale kazal to biore :)
Mam coraz wiekszy stres przed jutrem i w dodatku denerwuje sie bo ja nie mam zadnych mdlosci wymiotow czy zachcianek tylko te bolace piersi i ich rozmiar w koncu porzadny :p :-D
 
@Angelika:) ja biorę póki co tylko kwas foliowy. Wydaje mi się, że skoro bierzesz witaminy z kwasem to dodatkowo nie powinnaś już go brać bo to jednak wychodzi wtedy już podwójna dawka. No chyba że lekarz zalecił Ci branie podwójnej dawki? Jeśli nie to brałabym tylko witaminy :)
Matko z każdym dniem jestem coraz bardziej senna. Mogłabym spać cały dzień a to niemożliwe. Poza tym strasznie się stresuję a wizyta dopiero za tydzień :(
Ja tez truskaweczka a tu zaraz jade po moje dzieciaki do przdszkola eh :):)
 
@Tyllkaaa ja mam zaparcia , nie raz to tydzień nie chodzę strasznie mi brzuch rozpycha nie raz jak bym guzy miała , staram się jeść dużo owoców, ale nie zbyt to pomaga, a teraz to dopiero mam zaparcia, w ciąży to niby normalne , bo progesteron wzrasta, także znów będę się męczyć, w tamtej ciąży brałam taki syrop na bazie glukozy słodki strasznie na zaparcia i pomagał troszkę.

Ja ogólnie brałam kwas już przed zajściem jak mi się przypomniało , może nie co dzień nie raz omijałam
 
reklama
@Adeline89 ja nie bralam bo plany kolejnej ciąży były zbyt odlegle-a życie zweryfikowalo plany [emoji12]
No ja 3ci dzien nie bardzo moge się wyproźnic kupilam otreby bo ostatnio mi sie skonczyly i kupowalam tydzień. Mam nadzieję że pomogą

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry