reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Hej dziewczyny:) ja już po śniadanku i spacerku z pieskiem.
Co do ruchów ja tez nie czuje cały dzień tylko przeważnie po posiłkach.
Tez sie ostatnio zastanawiałam czy to normalne.
 
reklama
Hej. Ja tez nie czuje cały dzień. Najmocniej jak usiadł albo leżę bo jak chodzę to usypiam mała ;) zaraz trzeba opuścić cieplutkie łóżeczko. Po 11 umówiłam się z przyjaciółka na kawę. A mam trochę rzeczy do zrobienia jeszcze.

Dziewczyny dokucza komuś rwa? Jak sobie z tym radzić?

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Odczuwam ruchy ale z rana jak wstanę to jedynie widzę i czuje jak zmienia pozycje w ciągu dnia kilka razy, wieczorem jest bardziej aktywny ale nie zawsze dlatego zastanawiam sie czy jest to normalne bo położna mówiła ze jakby za bardzo nie był ruchliwy to mam od razu zgłaszać a nie wiem jaka według nich jest norma...wiadomo bardziej sie rusza jak leżę...

Wybierz sobie porę dnia w której dziecko jest zazwyczaj najbardziej aktywne. Przez godzinę licz ruchy - każdego kopniaka, smyranie, przemieszczanie się, nawet te które tylko widzisz, a może nie czujesz.
Jak doliczysz się 10 to wystarczy, wszystko jest w porządku.
 
Hej. Ja tez nie czuje cały dzień. Najmocniej jak usiadł albo leżę bo jak chodzę to usypiam mała ;) zaraz trzeba opuścić cieplutkie łóżeczko. Po 11 umówiłam się z przyjaciółka na kawę. A mam trochę rzeczy do zrobienia jeszcze.

Dziewczyny dokucza komuś rwa? Jak sobie z tym radzić?

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
To ja sie zglaszam, rwa dokucza na szczescie tylko jak sie gdzies spiesze i ide szybkim marszem. Musze troche zwolnic i po jakims czasie znowu moge wrzucic drugi bieg ;) Zaczelam odczuwac bol bardzo wczesnie, tzn. juz na poczatku ciazy i bylam zdziwiona, bo w pierwszej nie mialam takiego problemu. A Ciebie boli caly czas?
 
To ja sie zglaszam, rwa dokucza na szczescie tylko jak sie gdzies spiesze i ide szybkim marszem. Musze troche zwolnic i po jakims czasie znowu moge wrzucic drugi bieg ;) Zaczelam odczuwac bol bardzo wczesnie, tzn. juz na poczatku ciazy i bylam zdziwiona, bo w pierwszej nie mialam takiego problemu. A Ciebie boli caly czas?
Nie cały. Tylko jak dłużej pochodzę, posprzątam czy coś. Wtedy boli tak, że aż utykam.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny nie liczcie na tym etapie ruchów bo zawalu dostaniecie! Mój mały ma przestaje 2 dniowe. I to nie jest tak, że dziecko się nie rusza. To wy nie czujecie. i tak może być. Ma wiele miejsca, poza tym nie które kobiety czują słabiej ruchy i tak już będzie do końca ciąży !
Ktoś tu kiedyś wrzucił mądry tekst mamyginekolog o ruchach. To samo powiedziało mi dwóch lekarzy. :)
Oczywiście jeśli się martwcie długim brakiem to zgłoscie się do.lekarza albo IP. Ale nie przesadzajmy. Jak odnajde tekst mamy ginekolog to wrzucę. Chyba? że jest jakaś dobra duszyczka, która ma go pod ręką ???
 
Wyjątkowo ważne jest zadbanie o kondycję, nawyki żywieniowe oraz aktywność. Potenciał tkwiący w organizmie powinien zostać dobrze wykorzystany, ograniczając równocześnie wpływ negatywnych czynników na zdrowie i kondycję. Wiedza na temat genetycznych predyspozycji w zakresie elementów ważnych dla zachowania dobrej formy pozwoli Ci dostosować dietę i plan treningowy tak, aby osiągnąć pełnię swoich możliwości. Informacje zapisane w genach dotyczą uwarunkowań w zakresie aktywności fizycznej, uzdolnień sportowych, właściwego odżywiania, przemiany ważnych witamin, metabolizmu kofeiny oraz kondycji skóry i kości. Poznanie swoich mocnych i słabych stron umożliwi Ci podjęcie świadomych działań, dzięki którym osiągniesz optymalne efekty. Badanie to dostarczy Ci również informacji czy m.in. posiadasz tzw. „gen sprintera” czy „gen maratończyka” i jak wykorzystać związany z nim potencjał, jak powinieneś ćwiczyć, aby osiągnąć i utrzymać wysportowaną sylwetkę, w jakich dyscyplinach sportowych masz największe szanse odnieść sukces, jaki rodzaj diety jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, jak szybko Twój organizm pozbywa się związków toksycznych i rakotwórczych. Dzięki badaniom „FitOn” i „FitOna” uzyskasz ponadto wiedzę na temat predyspozycji do uprawiania określonych dyscyplin sportowych, specyficznych dla Ciebie prawidłowości w zakresie przemiany ważnych dla organizmu witamin oraz metabolizmu kofeiny, wskazówki dotyczące żywienia, zachowania dobrej kondycji skóry i kości. Świadomość swoich mocnych i słabych stron umożliwi Ci podjęcie działań, dzięki którym osiągniesz i zachowasz dobrą kondycję, szczupłą sylwetkę oraz zdrowy wygląd skóry. Ekspert VITAGENUM.
 
reklama
Nie cały. Tylko jak dłużej pochodzę, posprzątam czy coś. Wtedy boli tak, że aż utykam.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom

A jak ta rwa boli? Ja mam takie okropne bóle jak idę w dłuższą trasę, albo niosę siaty z zakupami itp. Tyle, że to chyba więzadło bo boli z przodu po prawej stronie w okolicy jajnika i pachwiny.
 
Do góry