reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki ekologiczne

Budżet raczej średni, ale wolę zainwestować w coś co nie będzie mnie podrażniać niż wywalać kolejne kosmetyki.

Z takich naturalnych rzeczy to stosowałam kiedyś olej rycynowy na włosy, żeby mieć gęstsze. Muszę chyba znowu spróbować, bo mam teraz siano na głowie. No i pijać będę pokrzywę, może coś da...
 
reklama
rycynowy jest dobry, ale potem trzeba byc głowę kilka razy. zrób sobie też maseczkę z żółtek jaj z dwa razy w tygodniu no i ja na codzień stosuję olejek z bielendy z olejkiem arganowym 3w1 i powiem szczerze, ze daje rade tak do codziennej pielęgnacji

Budżet raczej średni, ale wolę zainwestować w coś co nie będzie mnie podrażniać niż wywalać kolejne kosmetyki.

Z takich naturalnych rzeczy to stosowałam kiedyś olej rycynowy na włosy, żeby mieć gęstsze. Muszę chyba znowu spróbować, bo mam teraz siano na głowie. No i pijać będę pokrzywę, może coś da...
 
Dużo jest firm teraz proponujących ekologiczne kosmetyki, czasem skuszę się na jakiś krem ale większość robię sama z półproduktów. Masło Shea jest genialne, tak samo owies, glinki i kwasy :D
 
Od siebie mogę polecić dla bobasa bardzo neutralne i naturalne mydełko oliwkowe. https://ekomydlarnia.pl/mydla-naturalne/10-mydlo-oliwkowe
Delikatny zapach, przyjemny dla nosa. Nie ma efektu wejścia do działu z chemią w markecie. Sama korzystam jeszcze z mydełka z węglem(problemy dermatologiczne) aktywnym z tego sklepu.
Skład wydaje się bardzo naturalny: oliwa, woda, olej kokosowy, wodorotlenek sodu, masło kakaowe, masło Shea.
Bałam się tego wodorotlenku sodu, ale z lektury forów z kosmetykami wynika, iż zasada sodowa, albo potasowa jest niezbędna do stworzenia mydła i jest to podstawowy składnik mydeł.
 
Ostatnia edycja:
a gdzie takie oleje kupić???

olej migdałowy lub arganowy w 100% naturalny znajdziesz w sklepach L'Erbolario. Wiem, że jest taki w Warszawie w Hali Koszyki, ale też w Internecie można kupić ww.erbolario.pl L'Erbolario Olej Arganowy Olejek do Ciała; 8022328104521.jpg
 

Załączniki

  • L'Erbolario Olej Arganowy Olejek do Ciała; 8022328104521.jpg
    L'Erbolario Olej Arganowy Olejek do Ciała; 8022328104521.jpg
    600,3 KB · Wyświetleń: 114
[QUOTE="Kluliczek, post: 10881572, member: 17488"Z takich naturalnych rzeczy to stosowałam kiedyś olej rycynowy na włosy, żeby mieć gęstsze. Muszę chyba znowu spróbować, bo mam teraz siano na głowie. No i pijać będę pokrzywę, może coś da...[/QUOTE]

Kluliczek na "siano" na głowie fajnie jest zastosować produkty o bogatszym składzie, spróbuj linię Effetto Reale na bazie mleczka pszczelego - serum lub/i maskę, a jeśli lubisz oleje to polecam olejek arganowy do włosów, a następnie szampon z tej samej serii - mają one naprawdę dużą zawartością oleju (jeden z pierwszych składników, w odróżnieniu od marketowych produktów) - sprawdź na erbolario.pl
 
Jeśli masz "sianowate" włosy, to pewnie są dość suche i wysokoporowate. Ja też takie mam i bardzo źle działają na nie olej kokosowy i masło shea w jakiejkolwiek postaci - wyglądają po nich na jeszcze bardziej suche. Ja polecam cięższe oleje do takich włosów, a oprócz tego sporo emolientowych kosmetyków i mało protein. (to sprawdziło się u mnie!) :)
 
reklama
Ja używałam :) Fajne, ale nie powiedziałabym, że najlepsze. Super ze totalnie eko, ale to moze nie wystarczyc dla Twojej skóry. Ja dodatkowo co wieczór smaruję się jeszcze olejkami od diagnosis, mają specjalną serię mamas na rozstępy.
 
Do góry