reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Linoone - to wspólnie odliczamy te 14 dni [emoji3].
Moja gin w środę stwierdziła, że raczej marne szanse, abym dotrzymala do 8.07 (taki termin z OM). Generalnie mogę rodzic w każdej chwili (a ani czop mi nie odszedł, ani brzuch specjalnie nie opadł - szyjka miękka, i póki co palec na spokojnie się mieścił). Chcialabym chociaż dotrwać do 3.07 (termin z usg).


Joannaa24 - no to teraz troszkę lżej Ci będzie [emoji3]. Super!


Ola - trzymam mocno zacisniete kciuki za wizytę [emoji110][emoji110].
I przestań pitolic o tym rozlaniu kg! [emoji14] Po Twoich dopasowanych ciuszkach wyglądasz jak szprycha!
 
reklama
Lilith w takim razie cieszę się, że tą książkę wybrałam :-) kurcze patrząc po Twoich dzieciaczkach to nie ma żadnej reguły co do wagi i długości!

Madziazt nam powiedzieli w szpitalu że jak odejdą wody to mam 6h żeby się znaleźć w szpitalu więc bez szału chyba. W sensie że mogę jechać bez paniki :D o ile w ogóle odejdą ;)

Emol rozumiem, ja też miewam gorsze dni ;) dobrze że mimo małej ilości czasu jest przy Tobie! :)
chyba był jakiś niefajny niż, bo ostatnie 2 dni czułam się psychicznie źle, a dziś od rana mam energię i nawet chce mi się sprzątać i świeci słoneczko! :)

Liluli no tort to większe wyzwanie :D a kto ma urodziny? pewnie pisałaś ale ja nic nie ogarniam :D

Joanna mój brzuch zatrzymał się na 105cm w 35tc i nadal mam 105 tylko waga rośnie ale to od początku ciągle :D
mnie też tak się spina po jednej stronie i właśnie tam mam stopy i jak mi je wypycha to mi się pół pleców i brzucha rozciąga i spina :D

a co do miednicy to mi położna powiedziała że mam dobrą do sn. To ma duże znaczenie te wymiary???

misia łazienka to też jedyne miejsce którego nie robiliśmy od 15 lat, ale jak sobie pomyślę o kuciu płytek i remoncie.. to aż tak mi nie przeszkadza :D kupuję dużo dodatków i trochę lepiej wygląda.

Paninka haha trzeba się od najmłodszych miesięcy dokształcać w kinie :D ja wczoraj na koncercie widzialam kobiety z gondolami i się zastanawiałam jak bardzo się te dzieci stresują tym hałasem :/
ja mam złe doświadczenie z folią aluminiową bo robiłam ślimaki z ciasta francuskiego i się wszystkie przykleiły więc powodzenia :D

Aniek to byłaś na tej wizycie organizacyjnej na bonifratów czy tam dopiero w poniedziałek?
dobrze że wizyta w porządku. i masz już termin! ah ah ah <3
spotkanie dobrze ale ciężko mi było wysiedzieć bo okropne krzesła były.
ojoj co z kolanem???? chyba nienajgorzej skoro sadził tuje :D

Chybra musi Ci siedzieć Leon na przeponie że Cię tak czkawka męczy :D

Patuszka bo to chodzi o konsultacje z anestezjologiem, lekarz mi polecił już ją zrobić, ale to tylko tak - kartę mi już założy i potem nie będę musiała przy porodzie odpowiadać na te wszystkie pytania i szukać wyników. Na SR polecali 2tyg przed terminem zrobić. Oni zakładają nam kartę do znieczulenia i potem jak przyjadę rodzić to mają gotową :)
super że masz takie wysokie płytki! widać na mnie ta heparyna gorzej działa. ale tak jak pisał lekarz, mój wynik mieści się w ciążowej normie, po prostu nie w normie anestezjologa ;)
wszystkie ciasta zjedzone! :D
cudownie że remont na finiszu!!! <3 super, teraz możesz rodzić :D

Ola W kciuki za wizytę!!!

Kasiulka szybciej zareagowałaś to znaczy, jak rozkręciłaś swoją laktację? mogłabyś to trochę przybliżyć? jesteś dla mnie autorytetem w tej dziedzinie :p

Megan a na kiedy Ty masz termin? :)

Linoone ale sama widzisz że nie ma reguły, u niektórych nic się nie działo i potem szybko poszło! :)

aaa my dziś kończymy plany wykończeniowy - przyszli panowie nam drzwi od ogrodu wymienić (z wózkiem będę tam wchodzić bo jest mniej schodów a waży 100 kg) i płot będą nam spawać więc mąż może w końcu się uspokoi że zdążył ze wszystkim :D
a wieczorem parapetówka u przyjaciół :D buziaczki!
 
Aniek na wizycie wszystko dobrze, mała waży ok.3kg :)

Megan22 u mnie rozwarcia powiedział, że nie ma, tzn mówi no może takie malutkie na paluszek mały ;) U Ciebie i tak wcześniejszy termin :) a jak mąż z tym, że już może się zacząć niedługo poród ? :)

Patuszka gratuluję końca remontu :)

Pumelova wczoraj było podobno całe popołudnie porodów i niestety nie dostałam się do anestezjologa ale przynajmniej jak tak będziemy jeździć to wszystkie drogi wyprobujemy :D na c-boolu fajnie małej tez się podobało bo tańczyła w brzuchu :D a Sylwia Grzeszczak tez ładnie śpiewała :)
Udanej imprezki :)

Kupiłam wczoraj w hm biustonosz do karmienia w końcu :D bo nic wybrać nie umiałam.
Dzisiaj mam dać mężowi się wyspać do 12 a później jedziemy na działkę poleżeć :) i pod wieczór do znajomych :)
Śniło mi się, że urodziłam juz, wszystko było dobrze i byliśmy pierwszy dzień w domu i teściowa mi małą karmiłam butelką to ją z domu wrzuciłam bo powiedziałam, że później nie będzie chciała piersi :p haha

Miłego dnia
 
Witajcie

Ja dzis jakąs niemoc mam..Obudzilam sie strasznie zmeczona..najchetniej polozylabym sie spowrotem do lozka spac..
Gdyby nie to ze synek ma wolne to bym poszla dalej spac..

Piore wlasnie wyjmowane czesci z wozka..a w sloneczny dzien recznie przepiore gondole..i juz bede calkowicie gotowa..
W sloneczny dzien bo dzis u nas szaro buro..

Ja placzliwa w tej ciazy nie jestem..Za to ostatni czas chodze nerwowa i wszystko mnie wyprowadza z rownowagi..
W pierwszej ciazy bylam bardziej placzliwa..Pamietam jak gotowalam obiad I go przypalilam..Kiedy moj chlop wrocil z pracy zastal mnie wyjącą nad garnkami..nie dosc ze obiadu nie bylo i musial cos sam przygotowac to dodatkowo musial mnie uspokoic..Dzis jak sobie wspomne to sie smieje..ale wtedy niebylo mi do smiechu ;) ;) ;)

Mną targają bardzo przerozne uczucia..Z jednej strony ciesze sie ze niedlugo zobacze malutką a z drugiej nie spieszy mi sie..obawiam sie czy podolam przy dwojce..Wizja nieprzespanych nocy(takie byly z synkiem) i ze juz nie bedzie tej swobody co przy 7latku..Mam obawy..Trochę to egoistyczne..ale tez doskonale wiem ze takie obawy I metlik w glowie to zupelnie naturalny stan..Tylko troche samej mi z tym zle..
Chyba poprostu taki gorszy dzien..

Kilogramami tez sie przejmowalam..nie chcialam zbyt wiele utyc..i choc na poczatku schudlam 4kg to aktualnie mam na plusie 15 i wiem ze nie mam na to wiekszego wplywu bo nie jem ani jakos duzo ani zle w tej ciazy..Przewaga owocow..Takze z tym co pozostanie po porodzie bede ostro walczyc :)

Wszystkim zycze przyjemnego dnia :)


Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zoska ssala bardzo duzo, jak byla dluzsza przerwa siegalam po laktator i metoda753 pobudzalam laktacje, oczywiscie wszelkie dostepne herbatki i farmatiker tez bylo grane. W nocy nastawialam budzik i nastawiam dalej.
Karmie na zadanie kiedy chce i ile potrzebuje bo im ona wiecej ssie tym bardziej pobudza. Nie obylo sie bez mm byla glodna, nie spala, wisiala tylko na cyckach.

Pamietajcie cycki to nie magazyn to fabryka.
 
Ja to dziewczyny wylądowałam wczoraj w szpitalu..
Poszłam w dzien do przychodni :
Herbata miód cytryna czyli ogólnie nic pani nie dam bo sie boje...

Koło 19 dopadła mnie znow gorączka 38 stopni z doszedł kaszel (a był tylko bol gardła)
Mowie kurde piątek wieczór a cały weekend przede mną - jade do przychodni całodobowej
Tam... pan dr który ewidentnie odbywa praktykę..jak zobaczył moj brzuch i powiedziałam ze 39tc
DO SZPITALA ! ja nie biore za panią odpowiedzialności!
I tak o 23 wylądowałam na SOR położniczym
Wtf myśle przeciez mnie boli gardło ://!!!!!!
Pogadałam z lekarzem,położna..
Stwierdzili ze jak ktos ma cos przepisać ciężarnej w wysokiej ciazy to jak trędowaci,nikt nie chce brac odpowiedzialności ,to po co wybrali ten zawód -świeta racja!

No ale oczywiście szpital przyjął..
Przebadali mnie wzdłuż i wszerz..
KTG,usg, bad ginek, krew (CRP,morfologia)
Z tym kompletem o 1:30 do internisty na sor ogólny..
Tam stwierdził zap. krtani..
I znow cofka na położniczy..

Zapytał czy chce zostać.. ale odmówiłam, obiecałam ze bede leżeć a sam ginek stwierdził ze w domu mniej bakterii i lepiej ale zaproponować musi w tak wysokiej ciazy.. dostałam *augumentin (jak zapytałam czy nie zaszkodzi małej to stwierdził ze dzieci PO urodzeniu dostają takie dawki leków ze ten augumentin to jak oranżada :D) i ze spokojnie mozna karmic i nic jej nie bedzie..
*duzo pic letniego,tantum verde,ACC na wykrztuszanie i budherin steryd do nosa

Czasem kaszle tak ze aż zwymiotowałam w szpitalu ale ciesze sie ze w sumie w TRZECIM miejscu gdzie przyjmuje służba zdrowia ktos mnie super przebadał i sie nami zainteresował!!! Wiec od g.20 wyruszyliśmy a o 4 wróciłam do domu.. wykończona ale szczęśliwa bo w koncu mam lek cos sie dzieje i mała ok!!!!!
(3100 pokazało usg - i po badaniu - szyjki praktycznie nie ma! JUPI!) [emoji16][emoji16][emoji16]
Wiec teraz tylko 5dni antybiotyk i moze sie dziać !


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Pumela - 6.07 termin[emoji14]
Miłej parapetówki dzisiaj :* ja na działke jade świetowac urodziny tatuśka i kuzyna[emoji14]

Ewella - no to okej ze na wizycie wszystko dobrze [emoji123] waga tez ladna :D moj podobno 3100:p
Mąż juz nie moze sie doczekac[emoji14]wczoraj siedzial w pracy do 23.30 i co chwile pisal sie zapytac : i jak , i jak ? A jak mu napisalam wczesniej o skurczach to skomentowal: Łooooo kurde :D ale od razu go uspokoilam ze to pewnie przejdzie :D

A jak z tym rozmiarem stanika z h&m ? Zawyzone maja czy ok ?
Miłego dnia na dzialce i u znajomych :*

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie Dziewczynki [emoji3]

Katarzyna.anastazja - śliczny brzunio [emoji5]. Tez migrenowa byłam wczoraj.. Ale dzisiaj już lepiej. A jak u Ciebie?

Dzisiaj już dobrze, chociaż pogoda dalej taka szara... To było przez wczorajsze burze, ciśnienie mi skakało (140/90). Trochę trzeba ponarzekać, bo cała ciąża mi zleciała nad podziw dobrze :) Jeszcze do czerwca dojeżdżałam pociągiem do Krakowa na zajęcia :)
 
reklama
19369154_1320203328093265_108732122_o.jpg
Witam :)
Po długim niebyciu... miałam być Lipcowa ale jestem Czerwcowa Mama dwóch cudownych dziewczynek :)
Amelia i Ellen przyszły na świat w piątek 16.06.2017 o 15:14 i 15:16 przez CC.
Miało być rutynowe USG i KTG ale gdy czekałam na usg przyszła moja Pani doktor i powiedziała, że zaplanowali cesarke na godzinę 15 bo lewa dziewczynka może mieć problemy z doplywem tlenu.
Więc wysłali mnie do pokoju pełnego lekarzy, każdy z osobna wytłumaczył mi co i jak się będzie odbywało, minuta po minucie. Dostałam niebieskie ubranko bez pleców, zrobili badania, podali leki... i o 15 powiedzieli, CZEKAJĄ NA CIEBIE.
Nie denerwowalam sie za bardzo, muszę przyznac, że byłam bardzo spokojna, może dlatego, ze postawili mnie przed rzeczą dokonaną, więc nie bardzo mialam czas na myślenie, że za chwilę będę miała dwójkę dzieci i mega szycie na podbrzuszu. Nie mówiąc już o powikłaniach i tym podobnych rzeczach.
Wszystko przebiegło szybko i sprawnie.
Ja już jestem w domu ale dziewczyny musiały zostać w szpitalu, urodziły się w końcu 4 tygodnie wczesniej, po porodzie od razu pojechały na oddział w inkubatorkach, ale spędziły w nich tylko 3 dni, teraz tylko muszą nauczyć się jeść samodzielnie, póki co są karmione przez sondę, ale wczoraj spędziłam z nimi cały wieczór i Amelia wypiła z butli całe 30ml mleka, w końcu :) bo przecież to uparte małe dziewczynki są z moim charakterem :D

Tymczasem lecę pompowac mleko :D

Pozdrawiam ;)
 
Do góry