reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

u mojej doktor nie ma usg w gabinecie. przed wizytą wchodzę do położnej, bada wagę, ciśnienie i od 6 m-ca serduszko. I tak od 22 tc doktorka bada mnie ginekologicznie co wizytę. wcześniej tylko przy pierwszej wizycie, bo było plamienie.
 
reklama
A mi o dziwo jakoś dzisiaj nie chce się spać[emoji3] oglądam kuchenne rewolucje i jeść mi się zachciało[emoji16]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, trzymajcie mocno kciuki za moją krewkę... tak... trafiłam do szpitala po całonocnych skurczach i z dalszymi skurczami już rzadszymi ale jednak... Na obchodzie okazało się że problem leży w lecących na łeb na szyję wynikach krwi. Teraz na tym genialnym szpitalnym jedzeniu mam do soboty ruszyć wyniki w tą lepszą stronę bo inaczej czeka mnie transfuzja krwi. :-/

Na szczęście mąż mi przywiózł po pracy normalne jedzenie, to w końcu cukier mi skoczył do 116 po kolacji :) a odkąd tu jestem, to cały czas duuużo poniżej 100, gdzie ostatnio u diabetologa dostałam nakaz podniesienia go sobie do 120-130 przy mojej względnej normie właśnie 100-kilkanaście.
 
@Mikado93 no trzymam oczywiście !!!

@misianka zawsze mam badanie ginekologiczne plus usg tv i brzuszne. Wywiad rzeka, ciśnienie, waga. Normalnie jestem dopieszczona, że hej !!!

tak czytam o tych waszych wynikach krwi. Mnie jeszcze jak się starałam o ciążę, to lekarze uczulali na porządną suplementację. Żelazo to obowiązkowo na liście (sprawdzanie ferrytyny), wit D. W ciąży to jedno z głównych punktów na liście. Praktycznie 11 miesięcy starań plus ciąża cały czas lecę na tardyferonie, a wynik mam 12 . Szału nie ma, więc ile bym miała gdybym tego nie brała ?!
To naprawdę jest ważne dla nas i dla dzieciaczków.
 
Mój lekarz co wizytę mnie bada ginekologicznie i słucha serduszka

Mnie zbadał pierwszy raz jak poszłam na wizytę w 4 tygodniu później non stop usg a teraz na wizycie w 29 tyg badanie ginekologiczne i usg. Wiec nie przejmuj się każdy lekarz podchodzi do tego po swojemu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój ginekolog też nie bada co wizytę, chyba raz czy dwa zbadał ginekologiczne przez całą ciążę. Teraz w pon. Idę na wymaz w kierunku paciorkowca to pewnie mnie przebada, w sumie dobrze by było wiedzieć jak wygląda szyjka

Ale macie przygody z tymi szpitalami, nogi zacisnąć i maluchów nie wypuszczac.
 
Hej, trzymajcie mocno kciuki za moją krewkę... tak... trafiłam do szpitala po całonocnych skurczach i z dalszymi skurczami już rzadszymi ale jednak... Na obchodzie okazało się że problem leży w lecących na łeb na szyję wynikach krwi. Teraz na tym genialnym szpitalnym jedzeniu mam do soboty ruszyć wyniki w tą lepszą stronę bo inaczej czeka mnie transfuzja krwi. :-/

Na szczęście mąż mi przywiózł po pracy normalne jedzenie, to w końcu cukier mi skoczył do 116 po kolacji :) a odkąd tu jestem, to cały czas duuużo poniżej 100, gdzie ostatnio u diabetologa dostałam nakaz podniesienia go sobie do 120-130 przy mojej względnej normie właśnie 100-kilkanaście.
Zatrudnij męża do dowożenia codziennie jedzonka i będzie super[emoji3]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Misianka ja mam badanie na fotelu co wizyte jak wiekszosc widze
Mikado o kurde!!a co tam masz nie tak w tych wynikach:(?

Mnie sie dzis zle spalo choc o 20 chyba poszlam.Kurde ostatnio padam na twarz tak wczesnie.. pobudka 6:15 przez syna:p

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, ale Was wzięło z tymi szpitalami!!!! Trzymajcie się tam ciepło, bądźcie dobrej myśli, jak najmniej niepotrzebnych stresów.

Ja dziś spałam super świetnie :) recepta było położenie się grubo po 22:00 (w ciąży najczęściej zdarzało się zasypiać 20:30-21:00). Obudziłam się dopiero przed 6:00 do łazienki - cudownie :)
Pogoda dziś okropna, ale w perspektywie wieczorne spotkanie z przyjaciółkami, które mnie uskrzydla :)
 
reklama
Mikado o kurde!!a co tam masz nie tak w tych wynikach:(?
Bardzo ostra anemia, morfologia dosłownie z dnia na dzień spada, a i tak hemoglobina była 9.9 ostatnio i w ciągu tygodnia spadła do 8.7, a jak powtórzyli wyniki na następny dzień, to 8.4 już, reszta morfologii też albo wyskakuje z normy albo jest na granicy. A niby jadłam ostatnio nawet zdrowiej niż zwykle przez tą cukrzycę, witamin też nie zapominałam, kompletnie nie wiadomo czemu mi to tak spada... A niestety ostra anemia na naszym etapie w skrajnych przypadkach może wywołać poród przedwczesny i wg ordynatora to główny powód tak mocnych skurczów.
 
Do góry