reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

To koniecznie słuchaj się lekarza i odpoczywaj. Faktycznie córcia malusia, waga mojej szacowana w podobnym czasie to 2200g. Teraz jest najintensywniejszy okres wzrostu i napewno jeszcze nabierze masy. Trzymaj się ciepło.
My wszystkie też się trzymamy.

Martwi mnie to, że taka malutka ale od początku była troszkę mniejsza. Mialam robione dokładne badania, przepływy są dobre i cała reszta rozwija się prawidlowo. Lekarze mówią, że być może taka jej natura bo ja duża też nie jestem.
 
reklama
Jak do tej pory obowiazki domowe były tylko na mojej głowie bo zawsze sobie sama radzilam ale mąż po wczorajszych wydarzeniach chyba się troszkę wystraszył i zadeklarował się, że będzie robił wszystko po pracy i ja mam więcej odpoczywać. Synek zostaje do końca tygodnia w domu a potem będzie chodzić z babcia i tata na zmianę.
Tobiasz miał 3600 gram i 57 cm i urodziłam naturalnie.
Super, ze maz sie troche poczul :) koncowka jest juz dla ciebie trudna, szczegolnie, ze masz juz dziecko ktorego nie mozesz ot tak sobie zaniedbac.
A jak nie wszystko bedzie zrobione - trudno. Najwyzej pranie wstawi maz, nie bedzie poprasowane a na obiad czesciej pizza bedzie :) to nie jest jeszcze tragedia.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Martwi mnie to, że taka malutka ale od początku była troszkę mniejsza. Mialam robione dokładne badania, przepływy są dobre i cała reszta rozwija się prawidlowo. Lekarze mówią, że być może taka jej natura bo ja duża też nie jestem.
Syn po tacie, corcia po mamie. Moze tak być. A ty sie duza urodzilas?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Precious ojej!Odpoczywaj jak najwiecej i trzymam kciuki by Mala przybierala teraz na masie juz fajnie do samego konca:*

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
M@gda jest to możliwe bo mój mąż jest wysoki i syn do niego podobny. Ja jak się urodziłam byłam tlusciutka - 3500 gram :eek:ale 51 cm. Masz rację co do obowiązków domowych, świat się nie zawali jak się czegoś nie zrobi. Pomału damy radę :happy:
Dzięki dziewczyny, ja również mam nadzieję, że przybierze jeszcze dużo na wadze. :)
 
Przybierze, a jak bedzie mniejsza to trudno, nie kazde dziecko musi byc wielkie. Grunt, ze zdrowa :)

Podobno dzieci w.ostatnich tygodniach przybieraja 200-300g tygodniowo, wiec jakby nawet przybierala 200g x 6tyg to mas 1,2kg. Razem 3 kilo, co jest bardzo ladna waga urodzeniowa.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przybierze, a jak bedzie mniejsza to trudno, nie kazde dziecko musi byc wielkie. Grunt, ze zdrowa :)

Podobno dzieci w.ostatnich tygodniach przybieraja 200-300g tygodniowo, wiec jakby nawet przybierala 200g x 6tyg to mas 1,2kg. Razem 3 kilo, co jest bardzo ladna waga urodzeniowa.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Staram sie tak pozytywnie myśleć, bo zamartwianie nic jej nie pomoże.
 
Precious nie denerwuj sie tak odpoczywaj. Mi w pierwszej ciazy lekarz tez mowil ze dziecko male ponizej normy na dolnych centylach i kazal sie cieszyc jak przytyje do 2700 w dniu porodu ciaze przenosilam a mala urodzila sie 3120 do dzis jest chudzina ale sprawnoscia fizyczna przewyzsza swoje rowiesniczki bardzo szybko siedziala chodzila.

Co do kluc to i ja sie dolacze ciagnie i kluje tam na dole jak chodze w pierwszej ciazy tak nie mialam jutro bede na wizycie to podpytam doktorka od czego to :)

A tak poza tym fajnie ze wrocilyscie juz myslalm ze ucieklyscie na stale w inne miejsce :)
 
reklama
Precious nie denerwuj sie tak odpoczywaj. Mi w pierwszej ciazy lekarz tez mowil ze dziecko male ponizej normy na dolnych centylach i kazal sie cieszyc jak przytyje do 2700 w dniu porodu ciaze przenosilam a mala urodzila sie 3120 do dzis jest chudzina ale sprawnoscia fizyczna przewyzsza swoje rowiesniczki bardzo szybko siedziala chodzila.

Co do kluc to i ja sie dolacze ciagnie i kluje tam na dole jak chodze w pierwszej ciazy tak nie mialam jutro bede na wizycie to podpytam doktorka od czego to :)

A tak poza tym fajnie ze wrocilyscie juz myslalm ze ucieklyscie na stale w inne miejsce :)
3 kilo to fajna dzidzia, zeby ja urodzic. Chyba nie mialas problemu z porodem naturalnym ;)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry