reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duży pęcherzyk, za mały zarodek i brak serduszka

agula26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Maj 2009
Postów
51
Miasto
Olsztyn
Jestem po wizycie u ginekologa. Niestety pecherzyk jest za duży a zarodek za mały i nie widać bicia serca. Lekarz sprawdził nawet przepływy i nic. Zarodek ma 4,5 mm a pecherzyk jest jakieś 5 razy większy czyli ma jakieś 20 mm... Od zapłodnienia minęło jakieś 40-42 dni. Jest to mniej więcej 7tc i jakieś 2-3 dni... Ciężko określić mi dokładnie bo karmię piersią i mam nieregularne cykle - wiem tylko, że ostatnio współżyłam 15 grudnia i miałam wtedy prawdopodobnie dni płodne...
Lekarz stwierdził, że wygląda na to iż ciąża obumarła... Teraz mam przez 10 dni czekać aż zacznę krwawć a gdy to się stanie jechać do szpitala. Jeżeli w ciągu 10 dni nie zacznę krwawić to czeka mnie wywoływanie poronienia w szpitalu...
Tak bardzo chcialabym móc mieć jeszcze jakąś nadzieję :(
 
reklama
Ale to są normalne wymiary pęcherzyka i zarodka dla 7tc...
Cytuję: "W tym okresie ciąży pęcherzyk ciążowy ma wielkość 14-25 mm a zarodek (CRL) 4-7 mm."

Ja bym zrobiła badanie z krwi i powtórzyła dnia kolejnego, a najlepiej po 48 godzinach.
A przede wszystkim poszłabymdo innego lekarza. W moim przypadku poronienie musiał potwierdzić drugi lekarz - co moim zdaniem ma sens - gdyż jeden może się pomylić.

Niepokojący może być brak widocznego bicia serca. Ale powiem Ci, że ja wylądowałam w szpitalu z krwawieniem w 7tc. I też serduszka mi nie znaleźli i jeszcze powiedzieli, że ciąża jest za mała... A kilka dni później poszłam do swojego ginekologa na kontrolę i wszystko było jak trzeba - było serduszko, a wymiary idealnie pasujące do dnia ostatniej miesiączki.
Także nie trać wiary!
 
Jestem po wizycie u ginekologa. Niestety pecherzyk jest za duży a zarodek za mały i nie widać bicia serca. Lekarz sprawdził nawet przepływy i nic. Zarodek ma 4,5 mm a pecherzyk jest jakieś 5 razy większy czyli ma jakieś 20 mm... Od zapłodnienia minęło jakieś 40-42 dni. Jest to mniej więcej 7tc i jakieś 2-3 dni... Ciężko określić mi dokładnie bo karmię piersią i mam nieregularne cykle - wiem tylko, że ostatnio współżyłam 15 grudnia i miałam wtedy prawdopodobnie dni płodne...
Lekarz stwierdził, że wygląda na to iż ciąża obumarła... Teraz mam przez 10 dni czekać aż zacznę krwawć a gdy to się stanie jechać do szpitala. Jeżeli w ciągu 10 dni nie zacznę krwawić to czeka mnie wywoływanie poronienia w szpitalu...
Tak bardzo chcialabym móc mieć jeszcze jakąś nadzieję :(
Powtórz badanie usg za 10dni jak nie dostaniesz krwawienia.. mnie nastraszyl niesamowicie i dwa tygodnie później myślałam że usłyszę to czego nie chce usłyszeć A usłyszałam bicie serduszka
 
Ale to są normalne wymiary pęcherzyka i zarodka dla 7tc...
Cytuję: "W tym okresie ciąży pęcherzyk ciążowy ma wielkość 14-25 mm a zarodek (CRL) 4-7 mm."

Ja bym zrobiła badanie z krwi i powtórzyła dnia kolejnego, a najlepiej po 48 godzinach.
A przede wszystkim poszłabymdo innego lekarza. W moim przypadku poronienie musiał potwierdzić drugi lekarz - co moim zdaniem ma sens - gdyż jeden może się pomylić.

Niepokojący może być brak widocznego bicia serca. Ale powiem Ci, że ja wylądowałam w szpitalu z krwawieniem w 7tc. I też serduszka mi nie znaleźli i jeszcze powiedzieli, że ciąża jest za mała... A kilka dni później poszłam do swojego ginekologa na kontrolę i wszystko było jak trzeba - było serduszko, a wymiary idealnie pasujące do dnia ostatniej miesiączki.
Także nie trać wiary!
Bicie serca można usłyszeć gdy zarodek ma powyżej 6mm
 
Ale to są normalne wymiary pęcherzyka i zarodka dla 7tc...
Cytuję: "W tym okresie ciąży pęcherzyk ciążowy ma wielkość 14-25 mm a zarodek (CRL) 4-7 mm."

Ja bym zrobiła badanie z krwi i powtórzyła dnia kolejnego, a najlepiej po 48 godzinach.
A przede wszystkim poszłabymdo innego lekarza. W moim przypadku poronienie musiał potwierdzić drugi lekarz - co moim zdaniem ma sens - gdyż jeden może się pomylić.

Niepokojący może być brak widocznego bicia serca. Ale powiem Ci, że ja wylądowałam w szpitalu z krwawieniem w 7tc. I też serduszka mi nie znaleźli i jeszcze powiedzieli, że ciąża jest za mała... A kilka dni później poszłam do swojego ginekologa na kontrolę i wszystko było jak trzeba - było serduszko, a wymiary idealnie pasujące do dnia ostatniej miesiączki.
Także nie trać wiary!

Dałaś mi nadzieję... Może jest jeszcze szansa i za 10 dni jednak zobaczę upragnione serduszko...
 
@agula26 Ja bym tak długo nie wytrzymała w niepewności ;-) 10 dni to bardzo długo - zwłaszcza w takiej sytuacji (aczkolwiek mi lekarz też tak wizyty wyznaczał - ale ja powiedziałam, że tak długo nie wytrzymam). Ale prawda jest taka - że aby zobaczyć czy ciąża się rozwija dalej prawidłowo, to potrzeba czasu... Może spróbuj się umówić do innego ginekologa na USG? Nie masz teraz żadnych plamień ani bólu brzucha?
 
reklama
Do góry