reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Za duży pęcherzyk, za mały zarodek i brak serduszka

agula26

Zaciekawiona BB
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Jestem po wizycie u ginekologa. Niestety pecherzyk jest za duży a zarodek za mały i nie widać bicia serca. Lekarz sprawdził nawet przepływy i nic. Zarodek ma 4,5 mm a pecherzyk jest jakieś 5 razy większy czyli ma jakieś 20 mm... Od zapłodnienia minęło jakieś 40-42 dni. Jest to mniej więcej 7tc i jakieś 2-3 dni... Ciężko określić mi dokładnie bo karmię piersią i mam nieregularne cykle - wiem tylko, że ostatnio współżyłam 15 grudnia i miałam wtedy prawdopodobnie dni płodne...
Lekarz stwierdził, że wygląda na to iż ciąża obumarła... Teraz mam przez 10 dni czekać aż zacznę krwawć a gdy to się stanie jechać do szpitala. Jeżeli w ciągu 10 dni nie zacznę krwawić to czeka mnie wywoływanie poronienia w szpitalu...
Tak bardzo chcialabym móc mieć jeszcze jakąś nadzieję :(

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
65
Ale to są normalne wymiary pęcherzyka i zarodka dla 7tc...
Cytuję: "W tym okresie ciąży pęcherzyk ciążowy ma wielkość 14-25 mm a zarodek (CRL) 4-7 mm."

Ja bym zrobiła badanie z krwi i powtórzyła dnia kolejnego, a najlepiej po 48 godzinach.
A przede wszystkim poszłabymdo innego lekarza. W moim przypadku poronienie musiał potwierdzić drugi lekarz - co moim zdaniem ma sens - gdyż jeden może się pomylić.

Niepokojący może być brak widocznego bicia serca. Ale powiem Ci, że ja wylądowałam w szpitalu z krwawieniem w 7tc. I też serduszka mi nie znaleźli i jeszcze powiedzieli, że ciąża jest za mała... A kilka dni później poszłam do swojego ginekologa na kontrolę i wszystko było jak trzeba - było serduszko, a wymiary idealnie pasujące do dnia ostatniej miesiączki.
Także nie trać wiary!

K

Kkk88

Gość
Jestem po wizycie u ginekologa. Niestety pecherzyk jest za duży a zarodek za mały i nie widać bicia serca. Lekarz sprawdził nawet przepływy i nic. Zarodek ma 4,5 mm a pecherzyk jest jakieś 5 razy większy czyli ma jakieś 20 mm... Od zapłodnienia minęło jakieś 40-42 dni. Jest to mniej więcej 7tc i jakieś 2-3 dni... Ciężko określić mi dokładnie bo karmię piersią i mam nieregularne cykle - wiem tylko, że ostatnio współżyłam 15 grudnia i miałam wtedy prawdopodobnie dni płodne...
Lekarz stwierdził, że wygląda na to iż ciąża obumarła... Teraz mam przez 10 dni czekać aż zacznę krwawć a gdy to się stanie jechać do szpitala. Jeżeli w ciągu 10 dni nie zacznę krwawić to czeka mnie wywoływanie poronienia w szpitalu...
Tak bardzo chcialabym móc mieć jeszcze jakąś nadzieję :(
Powtórz badanie usg za 10dni jak nie dostaniesz krwawienia.. mnie nastraszyl niesamowicie i dwa tygodnie później myślałam że usłyszę to czego nie chce usłyszeć A usłyszałam bicie serduszka

K

Kkk88

Gość
Cytuję: "W tym okresie ciąży pęcherzyk ciążowy ma wielkość 14-25 mm a zarodek (CRL) 4-7 mm."

Ja bym zrobiła badanie z krwi i powtórzyła dnia kolejnego, a najlepiej po 48 godzinach.
A przede wszystkim poszłabymdo innego lekarza. W moim przypadku poronienie musiał potwierdzić drugi lekarz - co moim zdaniem ma sens - gdyż jeden może się pomylić.

Niepokojący może być brak widocznego bicia serca. Ale powiem Ci, że ja wylądowałam w szpitalu z krwawieniem w 7tc. I też serduszka mi nie znaleźli i jeszcze powiedzieli, że ciąża jest za mała... A kilka dni później poszłam do swojego ginekologa na kontrolę i wszystko było jak trzeba - było serduszko, a wymiary idealnie pasujące do dnia ostatniej miesiączki.
Także nie trać wiary!
Bicie serca można usłyszeć gdy zarodek ma powyżej 6mm

agula26

Zaciekawiona BB
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0

Także nie trać wiary!
Dałaś mi nadzieję... Może jest jeszcze szansa i za 10 dni jednak zobaczę upragnione serduszko...

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
65
@agula26 Ja bym tak długo nie wytrzymała w niepewności ;-) 10 dni to bardzo długo - zwłaszcza w takiej sytuacji (aczkolwiek mi lekarz też tak wizyty wyznaczał - ale ja powiedziałam, że tak długo nie wytrzymam). Ale prawda jest taka - że aby zobaczyć czy ciąża się rozwija dalej prawidłowo, to potrzeba czasu... Może spróbuj się umówić do innego ginekologa na USG? Nie masz teraz żadnych plamień ani bólu brzucha?

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Pomocy! Brak zarodka, duży pęcherzyk żółciowy Potrzebuję porady 63
KasiaTysiąc Duży wcześniak Wcześniaki 10
R Zbyt duży przyrost wagi Noworodek 13
S Czy to może być ciąża? Potrzebuję porady 21
L Duży przyrost Beta Hcg Ciąża po poronieniu 8
89karola80 Duży przyrost beta hcg? Potrzebuję porady 11
Milmo Biustonosz do karmienia - duży biust Potrzebuję porady 5
E Nie dostałam zastrzyku immunoglobuliny - duży problem? Potrzebuję porady 5
M duży problem z niejadkiem Potrzebuję porady 29
M za duży obwód brzuszka Ciąża, poród, połóg 3
Gagatka88 Małe, ale Biuściaste Mamuśki - znalazłyście dla siebie stanik? Przyszłe mamy 11
monia-- Hej dziewczyny mam na stopie całkiem duży odcisk Potrzebuję porady 0
spoonhead Za duży apetyt? Żywienie 13
B Ubrania na duży biust Modowe porady i inspiracje... 5
M 6 tydzień boje się ze coś jest nie tak Potrzebuję porady 9
Casabella Ciąża, a torbiel.. Staramy się 17
Hankaa Pęcherzyk stanął w miejscu.. Ciąża, poród, połóg 4
K Pęcherzyk ciążowy 7.7mm 6 tydzien. Potrzebuję porady 71
M Widoczny pęcherzyk na USG przed @ Staramy się 87
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 2
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 0
Honest11 Pusty pęcherzyk ciążowy Ciąża, poród, połóg 22
KlaudiaD55 Beta hcg Potrzebuję porady 5
Mia991 6+1 sam pęcherzyk ciążowy. Ciąża, poród, połóg 18
N Pęcherzyk ciąży z pęcherzykiem zoltkowym bez zarodka. Potrzebuję porady 12
I USG 5t3d pusty pęcherzyk Potrzebuję porady 14
A Polip pęcherzyka żółciowego Potrzebuję porady 8
O Pusty pęcherzyk ciążowy a kolejne ciążę Potrzebuję porady 8
A Powiekszony pęcherzyk zoltkowy bez embriona Potrzebuję porady 18
aniolek254 Za mały pęcherzyk ciążowy Potrzebuję porady 531
K Pęcherzyk ciążowy, zółtkowy i płód Potrzebuję porady 23
Gusia 2106 Pusty pęcherzyk ciążowy Potrzebuję porady 7
K Splaszczony pęcherzyk ciążowy Potrzebuję porady 2
K Pęcherzyk nie pękł? Staramy się 13
N Pęcherzyk graffa Staramy się 3
A Pęcherzyk ciążowy Potrzebuję porady 9
Tysiek991 Za mały pęcherzyk Graffa Potrzebuję porady 7
F Problemy z pękaniem pęcherzyka. Potrzebuję porady 12
K Pęcherzyk żółtkowy Potrzebuję porady 15
B Za mały pęcherzyk 7tc Ciąża, poród, połóg 63
B Za mały pęcherzyk 7tc Potrzebuję porady 4
M Pęcherzyk Graafa Potrzebuję porady 8
halfalive Dziwny kształt pęcherzyka ciążowego. Potrzebuję porady 44
N Ciąża ??? Potrzebuję porady 41
A 7 dc i pęcherzyk 15mm Potrzebuję porady 7
Czerwonatruskawka Pęcherzyk ciążowy a zarodek Potrzebuję porady 2
L Pęcherzyk żółtkowy Potrzebuję porady 11
rena-chan Jak ginekolog wyczuwa pęcherzyk na początku ciąży? BB położna radzi mamom 6
Z Zarodek 9tydzien pęcherzyk 8tydzien BB położna radzi mamom 1
M 7mm pęcherzyk w 6 tc? Potrzebuję porady 10