reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja startowałam z wagą ok. 68 kg (168cm). Teraz jakiś +1kg więc nie jest źle ;)
Te mdłości to jest tragedia. A jeszcze mam znajomą, która twierdzi że coś takiego jak mdłości jie istnieje, że kobiety tylko tak wymyślają, żeby ludzie nad nimi skakali. Bo ona w ciąży nie miała więc nie ma.
Dzisiaj mi pogadankę na ten temat strzeliła, to tak mi się ciśnienie podniosło....

To jest moja 1. ciąża i nie bardzo ogatniam pewne tematy. Może rozwiniecie moje wątpliwości.
1. Co to jest to badanie prenatalne? Czym się różni od zwykłego usg?
2. Od czego zależy czy wiek coąży jest młodszy od OM. Jak to możliwe żeby ciąża była starsza od terminu OM?

Wiem, że wujek google wie wszystko ale tam utonęłam w tym wszystkim...
 
reklama
@Brrrownie badania prenatalne dzielimy na inwazyjne (np. amniopunkcja) i nieinwazyjne (usg, badanie z krwi). USG prenatalne różni się od zwykłego tym, że jest bardzo dokładne. Lekarz ocenia każy organ osobno, części ciała, może ocenić przepływy żylne, macicę, dokonuje różnych pomiarów dziecka.

8599sek27f3kxupf.png
 
W, kurcze, kategoryczny zakaz tycia, jakbyś nadwagę miala! Ja w pierwszej ciąży przytyłam prawie 30 kg, przy czym 20kg w trzecim trymestrze (God bless thyroid). Myślę że ciężko tyle przytyć będąc zdrowym, chyba, że zatrzymuje się woda w organizmie, a na to często nie mamy wpływu. Takie kategoryczne wagowe zakazy wywołują u mnie dreszcze. Potem kobita przekroczy o pół kilo i zjadają ja wyrzuty sumienia, a często jest Bogu ducha winna w tej sprawie.
Ot, takie luźne przemyslenia ;)
Idę żezrec banana i zagryźć kapusta kiszona :D
U niej to była dieta McDonalds zagryzany pączkami (W liczbie mnogiej oczywiście ) dziecko wazylo niecałe 3kg..także tego.. nie było to zatrzymywanie się wody czy jakaś choroba..no chyba że obzarstwo:)
 
Mnie tez dzis jakos tak brzuch zabolal pod prysznicem ale ja mam jelitowke wiec to moglo byc od tego.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Kkk88, ja płaciłam £39 za usg. Nieźle Cię skasowali..

Co do podnoszenia, ja moją 3-letnią córkę podnoszę, choć nie tak często i staram się jakoś delikatniej, ostrożniej. Zwykle podnoszę na krótko, ale nie czułam jeszcze bóli. Za to boli mnie po dłuższym wysiłku; w sobotę po pracy leżałam do końca dnia i całą niedzielę z bólem podbrzusza. Mąż musiał zająć się wszystkim, bo ja ledwo byłam w stanie chodzić.

A powiedzcie mi, czy Was boli podbrzusze pod prysznicem albo po nim? Przed ciążą kąpałam się w 2x cieplejszej wodzie, teraz kąpiele w letniej wodzie to dla mnie to koszmar, ale i tak po prysznicu zostaje ból.. :/

_____________
[emoji480]12.09.2018[emoji480]
Pocieszam się tym że to było razem z wizytą lekarską więc może dlatego..samej opcji usg nie widziałam;)
Dzień 4..zasypiam o 22 i budzę się o 4..masakra..:-( :(
 
Dzień dobry dziewczyny. Ja kombinuje jak tu iść zrobić wyniki na czczo i nie paść po drodze ;-) nie chce nawet myśleć o nudnosciach jakie mnie dopadną jak podniosę się zaraz z łóżka. Dobrze wiedzieć że to już (mam nadzieje) ostatnie tygodnie tej nadwrazliwosci na zapachy i marudzenia przy jedzeniu ;-)

gannvfxm7rdcfbwj.png
 
reklama
Do góry