reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Tak...jeśli ktoś chiruje na tarczyce będzie miał też poważne problemy z wagą...niestety. Moja koleżanka też stara się odchudzać. Przeszła już tyle różnych diet ale waga stoi w miejscu. Mimo bardzo wielu wyrzeczeń i pilnowania jadłospisu na każdym kroku. [emoji17] Lekarz który tylko potrafi oceniać...nie jest na właściwym miejscu.
Ja mam niedoczynność i nie mam problemów z wagą. Takze to nie reguła [emoji4]
 
jestem już po zastrzyku z progesteronem ( jakoś koło południa mi dali)i już po immunoglobuline. Mam aż siniaka na poldupku więc leżę tylko na prawym :D dawno mi tak tylka nie pokluli :p ostatni raz chyba że dzieciaka :) mam nadzieję ze najpóźniej w sobotę wyjdę bo plamien póki co nie ma :)

Trzymaj sie!! [emoji8][emoji8] bedzie dobrze [emoji106][emoji106]
 
Super fotki gratulacje ;)

Ciekawe czy Ci potwierdzi właśnie mnie to zastanawia bo dziś byłam zwykla mam ją wizyta prywatnie 16+1 i mówi że za wcześnie na płeć . Że dopiero na prenatalne połówkowe ok 20 tc się okaże w 4 d ....

W marcu na 1 prenatalne raczej obstawial chłopaka ale mówił że to wcześnie.... :confused:

Ja nie wiem na co im za wcześnie, w każdej ciąży dowiadywałam się płci na prenatalnych, fart ze się tak chłopcy ustawiali do zdjęć ze wszystko na wierzchu :) ale 4d to można sobie nawet nerki zrobić, a już tym bardziej dzidziutkowi w nastym tygodniu, bo rozumiem ze wcześniej przypomina raczej kijankę niż człowieka :p
 
Ja nie wiem na co im za wcześnie, w każdej ciąży dowiadywałam się płci na prenatalnych, fart ze się tak chłopcy ustawiali do zdjęć ze wszystko na wierzchu :) ale 4d to można sobie nawet nerki zrobić, a już tym bardziej dzidziutkowi w nastym tygodniu, bo rozumiem ze wcześniej przypomina raczej kijankę niż człowieka :p

No ja mam tylko prenatalne w 4d to marcowe i to w maju .

Dziś USG miałam takie normalne mniej widoczne niż prenatalne... A może sprzęt ma stary... Nie wiem . Tak czy siak niby z 12+6 widział chlopaka... Ale wolę nie nastawiać się i czekam do mają żeby to potwierdzić :eek:
 
Super fotki gratulacje ;)

Ciekawe czy Ci potwierdzi właśnie mnie to zastanawia bo dziś byłam zwykla mam ją wizyta prywatnie 16+1 i mówi że za wcześnie na płeć . Że dopiero na prenatalne połówkowe ok 20 tc się okaże w 4 d ....

W marcu na 1 prenatalne raczej obstawial chłopaka ale mówił że to wcześnie.... :confused:
Mi powiedzial na zwyklej wizycie [emoji4]
 
Dokładnie tak jak mówisz. Pracujemy oboje z mężem. A że mąż zapieprza jak wół to przekraczamy "progi" i nic nam sie nie należy. Całe życie panstwo z nas zdziera.. Pamiętam okres szkoły jak za świadectwo z paskiem kolezanki dostawaly stypendium a ja nic, bo przeliczyli hektary rodziców i przekraczalam próg kilkukrotnie:p nie bylo i nie ma sprawiedliwości w naszym kraju!

Tak naprawdę sam pomysł 500+ jest źle pomyślany. Jeśli to ma być dodatek "rodzinny", prospołeczny to niech to promuje dzietność ale w zdrowy sposób czyli niech te 500zł miesięcznie czyli 6 tysięcy rocznie będzie można odpisać od podatku. Tymczasem zlikwidowano ulgę podatkową na dzieci i zastąpiono ją bezsensowną darowizną. To promuje własnie patologiczny tryb życia, pokazuje że praca się nie opłaca. Owszem, dla tych którym życiu powodzi się gorzej, czy też powinęła im się noga powinny być innego rodzaju zapomogi, być może w wysokości 500+ właśnie. Ale główny podstawowy program powinien obejmować odpis od podatku a nie żywą gotówkę. Są różne następstwa tego programu, nie tylko wypadnięcie setek kobiet z rynku pracy i to na długo, co nie może być dobre w żadnym państwie. Są też te mniej oczywiste- jak brak małych dzieci do adopcji. Moja kuzynka od dawna stara się o adopcję i nie ma małych dzieci- menele bardziej dbają o nie jako żywych dostarczycieli gotówki, instytucje zaczynają odbierać dzieci dopiero około 2-3 roku życia, kiedy dzieci potrafią się już poskarżyć na rodziców a kolejne 500+ i tak jest już w drodze :(
 
Tak naprawdę sam pomysł 500+ jest źle pomyślany. Jeśli to ma być dodatek "rodzinny", prospołeczny to niech to promuje dzietność ale w zdrowy sposób czyli niech te 500zł miesięcznie czyli 6 tysięcy rocznie będzie można odpisać od podatku. Tymczasem zlikwidowano ulgę podatkową na dzieci i zastąpiono ją bezsensowną darowizną. To promuje własnie patologiczny tryb życia, pokazuje że praca się nie opłaca. Owszem, dla tych którym życiu powodzi się gorzej, czy też powinęła im się noga powinny być innego rodzaju zapomogi, być może w wysokości 500+ właśnie. Ale główny podstawowy program powinien obejmować odpis od podatku a nie żywą gotówkę. Są różne następstwa tego programu, nie tylko wypadnięcie setek kobiet z rynku pracy i to na długo, co nie może być dobre w żadnym państwie. Są też te mniej oczywiste- jak brak małych dzieci do adopcji. Moja kuzynka od dawna stara się o adopcję i nie ma małych dzieci- menele bardziej dbają o nie jako żywych dostarczycieli gotówki, instytucje zaczynają odbierać dzieci dopiero około 2-3 roku życia, kiedy dzieci potrafią się już poskarżyć na rodziców a kolejne 500+ i tak jest już w drodze :(

A takiego 2-3 latka to już nie chce ?
 
Dobra imiona dla chłopaka są typy nawet 3 , ale dla dziewczynki... Brakuje pomysłu ...

Może Wy coś podpowiecie ?

Z typu standardowych imion , nie zagraniczne i nie jakieś wymyślane cuda nowości hihi :confused:
 
reklama
Dobra imiona dla chłopaka są typy nawet 3 , ale dla dziewczynki... Brakuje pomysłu ...

Może Wy coś podpowiecie ?

Z typu standardowych imion , nie zagraniczne i nie jakieś wymyślane cuda nowości hihi :confused:

Liwia, Zuzia, pola, Lilka, Hania, Ada, Iga, Inka, Zoja, Helenka tyle mi na razie przychodzi na myśl
 
Do góry