reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@milusia83 i @Gabrysia95 no tak, u mnie wg OM w 9+0 1.89 cm - termin to 15.02 , natomiast wg USG był to 8+3 - termin 19.02
Mąż ma uridziny 16.02 , od początku mówi, że Miś musi sie urodzić w Jego urodziny [emoji173]
A właśnie - ksywka Miś - u nas w rodzinie, ponieważ w ostatnim USG (selfi dziś rano dodane) wygląda jak najprościej narysowany Miś [emoji173][emoji173]
Jak zobaczylam to zdjecie dzisiaj też przyszlo mi do glowy ze taki Misiu [emoji7]
 
reklama
@milusia83 i @Gabrysia95 no tak, u mnie wg OM w 9+0 1.89 cm - termin to 15.02 , natomiast wg USG był to 8+3 - termin 19.02
Mąż ma uridziny 16.02 , od początku mówi, że Miś musi sie urodzić w Jego urodziny ❤
A właśnie - ksywka Miś - u nas w rodzinie, ponieważ w ostatnim USG (selfi dziś rano dodane) wygląda jak najprościej narysowany Miś ❤❤
Niby tak... Niby nie można nocek, nie można dłużej niż 8 godzin, nie można dłużej w pracy stojąco/chodzącej niż 3 h (z przerwami)... Ale to teoria. Są pracę, gdzie nie ma możliwości dopasowania oracy do kobiety ciężarnej czy zmiany stanowiska na ten okres. Teoria wygląda inaczej i praktyka również...
 
Oj dokładnie. Niestety też wielu pracodawców mimo możliwości nie chce kobiecie dopasować organizacji pracy tak by jej było lżej [emoji58]
Ja pracuje w spółdzielni mieszkaniowej. Praca lekka biurowa, od czasu do czasu załatwianie spraw z klientami czy wizyty w urzędach. Ale atmosfera w pracy i podejście kierownika to dno. Mogę być pewna, że nawet gdybym źle się czuła to jego nic by to nie obchodziło i wydolna musiałabym być i tak na 200% normy.
Niby tak... Niby nie można nocek, nie można dłużej niż 8 godzin, nie można dłużej w pracy stojąco/chodzącej niż 3 h (z przerwami)... Ale to teoria. Są pracę, gdzie nie ma możliwości dopasowania oracy do kobiety ciężarnej czy zmiany stanowiska na ten okres. Teoria wygląda inaczej i praktyka również...
 
Niby tak... Niby nie można nocek, nie można dłużej niż 8 godzin, nie można dłużej w pracy stojąco/chodzącej niż 3 h (z przerwami)... Ale to teoria. Są pracę, gdzie nie ma możliwości dopasowania oracy do kobiety ciężarnej czy zmiany stanowiska na ten okres. Teoria wygląda inaczej i praktyka również...
W sumie tak, jak dlugo sie dobrze czujesz :)
Ja ostatnio do Pani manager pociagu z kwiatami lecialam...bylismy w Londynie na koncercie Tiesto, a ze koncert mial sie skonczyc pozno to zarezerwowalam bilety na pociag na pierwszy kurs rano nastepnego dnia, pomyslelismy, ze polazimy sobie kilka godzin, Londyn noca jest piekny :) w kazdym razie, koncert skonczyl sie przed 23, wyskakalam sie I bylam baaardzo zmeczona (wtedy jeszcze nie wiedzialam, ze to dlatego, ze w brzuszku nowe zycie sie tworzylo ;), postanowilismy leciec na ostatni pociag I sprobowac szczescia ;) dotarlismy na czas, ale pan konduktor powiedzial, ze to od Pani manager zalezy czy mozemy jechac czy nie, a ona wysluchala, pozwolila I jeszcze nam herbatke ciepla na podroz zrobila! :) dodam tylko, ze bilety byly nie zamienialne, takze tylko I wylacznie na pociag o 6 rano dnia nastepnego, takze wcale ale to wcale nie musiala sie zgodzic zebysmy podrozowali jej pociagiem :) na nastepny dzien zadzwonilismy zeby sie dowiedziec kiedy znow bedzie w Leeds I zanieslismy bukiet [emoji253] jako takie "thank you" :)
 
Oj dokładnie. Niestety też wielu pracodawców mimo możliwości nie chce kobiecie dopasować organizacji pracy tak by jej było lżej [emoji58]
Ja pracuje w spółdzielni mieszkaniowej. Praca lekka biurowa, od czasu do czasu załatwianie spraw z klientami czy wizyty w urzędach. Ale atmosfera w pracy i podejście kierownika to dno. Mogę być pewna, że nawet gdybym źle się czuła to jego nic by to nie obchodziło i wydolna musiałabym być i tak na 200% normy.
No tak, ale niektorym sie wydaje, ze praca biurowa to latwiejsza w ciazy...tymczasem trzeba tez pomyslec o tym, jak duzy jest stres wlasnie, bo stres to jeszcze gorzej niz np stanie w pracy
 
No właśnie z tym siedzeniem też jest czasami problem. Dzisiaj miałam taką sytuację, że nie mogłam usiedzieć... Już mi głupio było wstawać, bo ile można mieć wymówek :/ Zaczynam się bać czy to nie jakieś hemoroidy, mam nadzieje, że nie :o
 
No właśnie z tym siedzeniem też jest czasami problem. Dzisiaj miałam taką sytuację, że nie mogłam usiedzieć... Już mi głupio było wstawać, bo ile można mieć wymówek :/ Zaczynam się bać czy to nie jakieś hemoroidy, mam nadzieje, że nie :o
U mnie w pracy na 45 minut siedzenia w ciazy przysluguje 15 minut przerwy, a jesli chodzi o hemoroidy to oj tak, siedzenie jest najgorsze, moja kolezanka po dlugim locie dostala hemoroidow, ale to juz jak w polowie ciazy byla...A wszedzie pisza, zeby zs dlugo na dupsku nie siedziec :(
 
U mnie też przysługuje, ale biuro jest niewielkie to nie będę krążyć w kółko :D limit odwiedzin w kibelku/ kuchni został dzisiaj wyczerpany :) Ale jak współpracownicy się dowiedzą to będę śmielej sobie wstawać :)
 
reklama
U mnie też przysługuje, ale biuro jest niewielkie to nie będę krążyć w kółko :D limit odwiedzin w kibelku/ kuchni został dzisiaj wyczerpany :) Ale jak współpracownicy się dowiedzą to będę śmielej sobie wstawać :)
A podwyzszane biurko? Zebys mogla pracowac na stojaco jak Ci sie znudzi siedziec?
Aaa to nie wiedza jeszcze :) wszystko sie zmieni jak sie juz pochwalisz :)
 
Do góry