reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wkładka Mirena

Miałam Mirenę przez 5 lat, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, brak okresu był dodatkową zaletą. Dlatego polecam ten rodzaj antykoncepcji. Po jej usunięciu miałam mieć założoną kolejną, którą już zakupiłam w aptece, ale jak się w międzyczasie okazało nie potrzebuję jej :( ponieważ niezauważalnie przeszłam okres menopauzy. Zastanawiam się teraz co mogę zrobić z oryginalnie zapakowaną nową wkładką....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej a mam takie pytanie bo dosc nurtuje mnie obecna sytuacja, zalozylam mirene jakies dwa tygodnie temu, zaraz po miesiaczce, gin powiedzial ze nie musi to byc w czasie jej trwania wiec ok, dodatkowo zalecil przez pierwsze 40 dni stosowanie dodatkowej antykoncepcji w razie gdyby mirena nie zagniezdzila sie prawidlowo, wiec stosuje tabletki axia i moje pytanie brzmi, czy przez te dwa antykoncepcyjne srodki miesiaczka moze sie opóźnić lub calkowicie zaniknac po tak krótkim okresie ich stosowania? Slyszalam ze tak moze byc, ale zeby az tak szybko, co prawda mam bóle ale miesiączka sie nie zjawia. Dodam ze jestem 3 mies po porodzie i nie karmie piersia, ostatnio miesiaczke mialam planowo a teraz poki co nic ( opoznienie 2 dni)
 
Hej a mam takie pytanie bo dosc nurtuje mnie obecna sytuacja, zalozylam mirene jakies dwa tygodnie temu, zaraz po miesiaczce, gin powiedzial ze nie musi to byc w czasie jej trwania wiec ok, dodatkowo zalecil przez pierwsze 40 dni stosowanie dodatkowej antykoncepcji w razie gdyby mirena nie zagniezdzila sie prawidlowo, wiec stosuje tabletki axia i moje pytanie brzmi, czy przez te dwa antykoncepcyjne srodki miesiaczka moze sie opóźnić lub calkowicie zaniknac po tak krótkim okresie ich stosowania? Slyszalam ze tak moze byc, ale zeby az tak szybko, co prawda mam bóle ale miesiączka sie nie zjawia. Dodam ze jestem 3 mies po porodzie i nie karmie piersia, ostatnio miesiaczke mialam planowo a teraz poki co nic ( opoznienie 2 dni)
Tą są tabletki antykoncepcyjne? Nie za dużo tych hormonów? Mówiac o dodatkowym zabezpieczeniu ginekolog mialm na mysli raczej prezerwatywe.
 
Nie, nie... kazal lykac dodatkowo te tabletki, recepte mi wypisal.
U mnie lekarka powiedziała że można od razu bez niczego. Ja jeszcze dla swojego spokoju zabezpieczała się dodatkowo prezerwatywa przez miesiąc ale później.juz hulaj dusza :D Ale wracając do Twojego pytania to pewnie moze przez takie podwójne hormony.
 
No wlasnie tez mi sie wydaje ze brak krwawienia jest spowodowany tymi podwojnymi hormonami bo mam bóle tak jak normalnie przy miesiaczce tylko brak krwi... no nic pójdę na kontrole to to sprawdze :)
 
Miałam levosert, co do okresów to super, jeden dzień w miesiącu plamienia na brązowo, bez bólu, w sumie nie posiadałam nawet podpasek tylko wkładki wystarczaly w zupelnosci
 
Mam Mirenę około miesiąc. Zakładaną miałam w środku cyklu. Czy to jest możliwe, że po miesiącu od założenia mam owulację, bo wszystko na to wskazuje? Czy w pierwszych miesiącach stosowania Mireny może wystąpić owulacja? Od dwóch dni pobolewa mnie jajnik, a dziś zaobserwowałam śluz płodny. Dziewczyny pomóżcie, bo jestem zdezorientowana.
 
reklama
Hmm a może coś ci po prostu nie pasuje w tej wkładce? Miałaś robione jakieś badania? Mnie przykładowo lekarz zrobił badania alergiczne i wyszło że nie mogę stosować żadnych wkładek dlatego wybraliśmy inny rodzaj antykoncepcji,biorę belarę. I te pigułki bardzo dobrze mi służą. Nie miewam żadnych dolegliwości wręcz pomogły mi z PMS em i bolesnymi miesiączkami. idz do lekarza .
 
Do góry