reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwurozna macica w ciąży.

Dołączył(a)
30 Lipiec 2019
Postów
9
Witam. Jestem w 13 tygodniu ciąży i Wczoraj byłam u lekarza na kontrolnym USG i lekarz mi powiedział że mam dwurozna macie. Jak zapytałam czy ma to wpływ na dziecko odpowiedział mi że nie mam co się martwić i nic więcej nie chciał powiedzieć. Czy ktoś z was też miał taki przypadek i jest w stanie mi coś powiedzieć więcej? Najbardziej chodzi mi o to czy ma to jakiś wpływ na dziecko albo odbije się to na dziecku po urodzeniu. Z góry dziękuję
 
reklama
Rozwiązanie
Hej hej ja mam dwurozna macice fakt tak jak napisała Jadwiga ciężkie ciaze trzeba się oszczędzać na Maxa :) u mnie było to tak przed pierwszą ciaza taka straszą gin powiedziała mi o tym ale nie zaglebialam się w to później zaszlam w ciaze niestety w 8 tc ja straciłam ale przez krwiaka druga zaś przez brak bijacego serduszka a dziś jestem 11tc ciazy i mam dużo leków :) oszczędzaj się dużo i będzie dobrze mój lekarz mi powiedział że nie z taką wada dziewczyny rodziły :)
Ja mam podobna wadę macicy. To trudne ciaze, trzeba sie bardzo oszczędzać. Brałam duzo leków. Mam troje dzieci, dwoje z 38 tyg i jedno z 40.
Dwoje ma hipotrofii, ale to nie jest jakiś wielki problem. Po prostu są mali. Np ta z 40 tyg miała tylko 46 cm
 
Witam. Jestem w 13 tygodniu ciąży i Wczoraj byłam u lekarza na kontrolnym USG i lekarz mi powiedział że mam dwurozna macie. Jak zapytałam czy ma to wpływ na dziecko odpowiedział mi że nie mam co się martwić i nic więcej nie chciał powiedzieć. Czy ktoś z was też miał taki przypadek i jest w stanie mi coś powiedzieć więcej? Najbardziej chodzi mi o to czy ma to jakiś wpływ na dziecko albo odbije się to na dziecku po urodzeniu. Z góry dziękuję
Wszystko zależy od stopnia zdeformowania macicy.

Mnie też na USG lekarz nastraszył, że mam dwurożną, po czym w opisie badania wpisał "łukowata". A to jest normalna macica o lekko zmienionym kształcie. Nie jest uznawana za deformację.

Ale oczywiście są i takie zmiany, które mogą wpływać na ciążę.

Co lekarz napisał w opisie badania o macicy?
 
Wszystko zależy od stopnia zdeformowania macicy.

Mnie też na USG lekarz nastraszył, że mam dwurożną, po czym w opisie badania wpisał "łukowata". A to jest normalna macica o lekko zmienionym kształcie. Nie jest uznawana za deformację.

Ale oczywiście są i takie zmiany, które mogą wpływać na ciążę.

Co lekarz napisał w opisie badania o macicy?
Nic. Zrobił tylko zdjęcia usg macicy i dołączył do karty
 
reklama
Hej hej ja mam dwurozna macice fakt tak jak napisała Jadwiga ciężkie ciaze trzeba się oszczędzać na Maxa :) u mnie było to tak przed pierwszą ciaza taka straszą gin powiedziała mi o tym ale nie zaglebialam się w to później zaszlam w ciaze niestety w 8 tc ja straciłam ale przez krwiaka druga zaś przez brak bijacego serduszka a dziś jestem 11tc ciazy i mam dużo leków :) oszczędzaj się dużo i będzie dobrze mój lekarz mi powiedział że nie z taką wada dziewczyny rodziły :)
 
Rozwiązanie
Do góry