reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@Oczekujaca123 Ja nie mówię, że źle, że Vojta. Interesuje mnie czym kierują się rehabilitanci przy wyborze metody. A w domu - to fakt, że ciężko ćwiczyć... I jeszcze się człowiek zastanawia czy wszystko dobrze robi i czy nie zaszkodzi. Także wygląda na to, że zaczynają od bobath, a dopiero później zmieniają.
 
Ja na vojte się nie zgodziłam i nie żałuję. Młody miał 2,5mca jak zaczął ćwiczyć bobathami. Fakt ćwiczyliśmy aż do pierwszego roku życia, a później przeszliśmy na integrację sensoryczną, ale dziś prawie po nim nie widać tego co przeszedł. U nas napięcie mięśniowe było obniżone, asymetria, stopy szpotawe. Neurolog poleciła właśnie bobathy, bo jej zdaniem vojte była za ciężką dla mózgu młodego po świeżych wylewach.
Pamiętam jak trafiłam do lekarza rehabilitacji po kontynuacje skierowania i zrobił ze mnie wyrodną matkę, że na vojte się nie godzę i że jak po pierwszym roku życia dziecko będzie w takim stanie to wpisze w kartę rozpoznanie porażenia mózgowego i oczywiście to będzie tylko moja wina. Później byłam u niego tylko raz, pokazać jak bardzo się mylił.
 
Hej dziewczynki. Skontaktowałam się z moją panią ginekolo I powiedziałam że od dwóch dni robię zastrzyki z heparynę i powiedziała że bardzo dobrze. Mam brać zastrzyk raz dziennie, teraz Akard i raz kwas foliowy 15 mg tylko zapomniałam zapytać czy dawka Acard to 75-150.
Za dużo emocji mam dzisiaj i zapomniałam także zapytać czy mogę wykonać leczenie kanałowe zęba bo akurat na dzisiaj mam wizytę i nie bardzo wiem jak postępować. Będę bardzo Wdzięczna za podzielenie się waszymi doświadczeniami.

PS. Swoją drogą to co ja bym bez was zrobiła, super że jest to Forum!
 
@Takaja123 gratuluję pracy!!! [emoji122]

@Oczekujaca123 dobrze że wychodzi teraz co jest nie tak i uda się wszystko pięknie naprostować.

@Dmalw u Ciebie chyba początek ciąży? Jeśli to pilne i boli to idź, ale dentystę zalecają w 2 trymestrze raczej.

Bardziej upierdliwe , dużego bólu jeszcze nie mam. Miałam dzisiaj zacząć kanałowe leczenie i za plombowanie jednego zęba już po leczeniu kanałowym ale to bez żadnego znieczulenia.

Tak, to bardzo Wczesna ciąża
 
@Oczekujaca123 melduję, że od poniedziałku zaczynam pracę w zawodzie :D jsk na razie wszystko idzie po mojej myśli. :) a jak tam u Was? Jak Amelka i Staś? :)

@roki_1991 jak tam u Was jak Wiki? :)

@kb.karola90 kochana, a jak tam u Was leci? Jsk tam Antos? :)

Przesyłam buziaki dla Waszych Maluszków ❤️
Super ze się udało z tą pracą! :)
Dziękuję że pytasz. U nas dobrze. Wikusia rośnie, zaraz będzie 5 miesięcy!!! Ja nie wiem kiedy to zlecialo. Ogólnie jest kochana, chociaż w nocy mam ochotę ją oddać komuś, albo wystawić za okno :p nie no, żart. Chociaż noce mamy ciężkie. Pobudka koło 1 w nocy i minimum 2h na cyca. Potem różnie ze spaniem. Także czasem wstaje jak zombie... Ale i tak kocham ją najbardziej na świecie ;)
A jak u was??

@nnat. Wszystko na razie w aspekcie fizycznym wychodzi i jest do wypracowania więc teoretycznie mogę być spokojna, ale wiadomo gdzieś z tylu głowy siedzi, że ciągle jednak coś... :(
U Amelki jest lekka asymetria , ale generalnie nic więcej póki co nie ma. Plus prawdopodobnie refluks.
Te wszystkie.prpblemy co mamy to ma.je mnóstwo dzieci nawet urodzonych o czasie... Ale stres jest, że znów coś wyjdzie więcej:(

@witch84 tak chodzimy. Najpierw miała być profilaktyka , bo wczesniactwo A jednak jest wzmożone napięcie j Stasia i asymetria u Amelki. No i Rehabilitujemy się Vojta...

Kochana, u mnie Wiki urodzona o czasie, też mamy asymetrie i to sporą, obniżone napięcie, wiotkosc krtani i buzia wiecznie otwarta... Rak do zabawek nie chce dalej wyciągać. Ale obraca się ładnie na brzuszek. Też chodzimy na rehabilitację, oczywiście prywatnie, bo na nfz mamy termin na listopad...... W domu staram się z nią ćwiczyć, ale też różnie to jest. I tak, też sobie wmawiam nie wiadomo co... Do tego ma dużą główkę, powyżej 97centyla, rośnie szybko i też się stresuje... Póki co pediatra mówi że jeszcze okej, ale będziemy obserwować... Chyba wolałabym skierowanieg na usg główki żeby się uspokoić...
Życie rodzica niestety też stresuje, ale dla naszych maluchów damy radę ;)
 
@Takaja123 Gratuluje pracy! ❤️ Cieszę się ze u ciebie zmiany na lepsze ;)
@Oczekujaca123 @roki_1991 Dacie radę dziewczyny i wasze dzieciaczki również! ☺️ Zawsze lepiej się rehabilitować od samego początku, niż „olać to” i zostawić swojemu biegowi. Wiadomo ze musicie odkryć w sobie ogromne pokłady siły i wiary ... ale już bardzo dużo przeżylyscie, prawda? Wiec tym razem tez sobie poradzicie ☺️ A dzieciaki już niedługo, nie będą odbiegać w niczym od rówieśników! ❤️
@Dmalw Ja bym brała 75.. to i tak ze masz i acard i heparynę, gdzie inni lekarze przepisują tylko 1. Jak za mocno rozrzedzisz sobie krew, może ci się zrobić jakiś krwiaczek i możesz plamić/ krwawić... a tego byśmy nie chciały , prawda? ;) Także heparyna i acard 75;)
 
reklama
@Takaja123 Gratuluje pracy! ❤ Cieszę się ze u ciebie zmiany na lepsze ;)
@Oczekujaca123 @roki_1991 Dacie radę dziewczyny i wasze dzieciaczki również! ☺ Zawsze lepiej się rehabilitować od samego początku, niż „olać to” i zostawić swojemu biegowi. Wiadomo ze musicie odkryć w sobie ogromne pokłady siły i wiary ... ale już bardzo dużo przeżylyscie, prawda? Wiec tym razem tez sobie poradzicie ☺ A dzieciaki już niedługo, nie będą odbiegać w niczym od rówieśników! ❤
@Dmalw Ja bym brała 75.. to i tak ze masz i acard i heparynę, gdzie inni lekarze przepisują tylko 1. Jak za mocno rozrzedzisz sobie krew, może ci się zrobić jakiś krwiaczek i możesz plamić/ krwawić... a tego byśmy nie chciały , prawda? ;) Także heparyna i acard 75;)

Racja,dziękuje!
PS. Mam mega dobrą lekarkę ale długo na terminy się czeka. Oj bede musiała sie uczyc cierpliwosci. Poprzedni lekarz (który nie odróznił poronienia z plamieniem iplantacyjnym !!!!) był na "zawołanie". Coś za coś :(
 
Do góry