reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Cześć dziewczyny, byłam wczoraj na usg - 21+6 i będę mieć 2 chłopców :) liczyłam na jedną dziewczynkę ale cóż ...
ale nie o to chodzi
Okazało się, że jeden ma płyn w osierdziu ok 2 mm wiec lekarz mówi zeby na razie spokojnie do tego podejść ale ja już się boje :( miałyście z tym styczność może?
 
reklama
Cześć! Ja również w ciąży bliźniaczej 21+6. Mam do Was pytanie, jak Wasze szyjki w ciąży z bliżniakami? Boję się, ze moja nie da rady :(
 
Tak, 2x200mg. Moja tez 4cm, ale jest lejek od wewnatrz. W poniedzialek mam konsultacje, zobaczymy czy nie zaloza pessaru. Od tyg czuje ucisk na pecherz, a od paru dni boli mnie spojenie łonowe (chyba). W pierwszej ciąży, pojedynczej, nic takiego nie odczuwałam. Nie wiem co mam uznać za normę, w ciąży bliźniaczej wszystko jest wieksze i ciezsze.
 
Tak, 2x200mg. Moja tez 4cm, ale jest lejek od wewnatrz. W poniedzialek mam konsultacje, zobaczymy czy nie zaloza pessaru. Od tyg czuje ucisk na pecherz, a od paru dni boli mnie spojenie łonowe (chyba). W pierwszej ciąży, pojedynczej, nic takiego nie odczuwałam. Nie wiem co mam uznać za normę, w ciąży bliźniaczej wszystko jest wieksze i ciezsze.

Niestety nie wiem jak to jest w przypadku lejka, musisz skontaktować się z jakims dobrym ginekologiem
 
Część dziewczyny, lekarz wczoraj na USG stwierdził u mnie 2 serduszka ale nie powiedział nic więcej - tylko że to ciąża jednojajowa. Każe czekać 2 tygodnie i wtedy zobaczymy co dalej... Strasznie się boje ze to ciąża 1k1o... Jestem aktualnie na początku 8 tygodnia.
 
Hej, w 8 tygodniu lekarz powinien z łatwością stwierdzić czy to ciąża dwukosmowkowa czy jednokosmowkowa i czy dwu czy jednoowodniowa, ja już w 6 tygodniu wiedziałam. A wydaje mi się że bez określenia tego nie można stwierdzić czy ciąża jest jednojajowa. Mi na początku lekarz powiedział żeby się nie nastawiac że będą bliźnięta, muszą zawsze trochę postraszyc, nie stresuj się na zapas :)
 
Jeśli powiedział że jednojajowa to musiał widzieć że jest 1kosm. 1owodniowa, tylko w takim wypadku ma pewność że jest 1jajowa. Nie martw się, taka ciąża nie zawsze musi sprawiać większy problem niż 2k2o ;)
 
A jeśli to 1k1o to poszukaj dobrego lekarza, albo najlepiej poradni ciąż wielopłodowych, wtedy będziesz spokojniejsza :-) . Napisz z jakich okolic jesteś, może któraś z dziewczyn ci poleci dobrego lekarza prowadzącego :-) a moje dziewczynki mają już jutro 4miesiące :-D ważą 4.7kg i 5.2kg i nie jest łatwo, ciągły armagedon :-\ ale już się uśmiechają i to wynagradza ten cały wysiłek IMG_20200122_150634.jpgIMG_20200122_143052.jpgIMG_20200122_150634.jpg
 
reklama
Tak, 2x200mg. Moja tez 4cm, ale jest lejek od wewnatrz. W poniedzialek mam konsultacje, zobaczymy czy nie zaloza pessaru. Od tyg czuje ucisk na pecherz, a od paru dni boli mnie spojenie łonowe (chyba). W pierwszej ciąży, pojedynczej, nic takiego nie odczuwałam. Nie wiem co mam uznać za normę, w ciąży bliźniaczej wszystko jest wieksze i ciezsze.
Mnie też boli, u mnie 19+4. Ból jest szczególnie przy podnoszeniu nogi nawet do wysokości kolana. Lekarz zbadał i nie mam rozejścia spojenia.
Co do szyjki to koło 6 cm, lekarz sam był zdziwiony. :)
 
Do góry