reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Twoja historia bardzo podobna do mojej, w 18 tyg również trafilam na sor . Poronienie wg lekarzy A dla mnie poród też przechodziła tak jak ty. Ciężko rodzic dziecko że świadomością że żyło.... też miałam mieć synka. Ja po poronieniu krwawilam 6 tyg. Mialam powikłania po lyzeczkowaniu. U mnie skrócona szyjka i rozdarcie przez escherichia coli,lekarz prowadzący sugerował z moich objawów zapalenie pęcherza.Niestety nie poszlam do innego ,bo mialam zaufanie,chodzilam 10 lat , z dwoma poprzednimi ciazami. Po tym co sie stalo stracilam calkowicie zaufanie do lekarzy, konsultuje sie teraz u conajmniej dwóch,bo przestalam wierzyc im.
Teraz w miarę załapałam równowagę fizyczną i psychiczną. Czekamy na wyniki badań i chcemy starać się o kolejna ciąże.
Boję się kolejnej ciazy ale chyba bardziej pragnę dzieciątka....
A co to jest escherichia coli i skad sie to bierze?
 
reklama
A co to jest escherichia coli i skad sie to bierze?
Escherichia coli to bakteria bytujaca w naszych jelitach, kiedy zaburzone jest ph bakterie łatwo się przemieszczają z odbytu do pochwy i dalej już wiadomo co się dzieje. W ciazy niestety ph się zmienia i łatwiej o infekcje. Szkoda ze wczesniej tego nie wiedzialam😢
 
Escherichia coli to bakteria bytujaca w naszych jelitach, kiedy zaburzone jest ph bakterie łatwo się przemieszczają z odbytu do pochwy i dalej już wiadomo co się dzieje. W ciazy niestety ph się zmienia i łatwiej o infekcje. Szkoda ze wczesniej tego nie wiedzialam😢
A to jakis wymaz pobieralas?skad sie dowiedzialas ze to masz?
 
A to jakis wymaz pobieralas?skad sie dowiedzialas ze to masz?
Lekarz na wizycie po poronieniu podejrzewał ta bakterie jako powód poronienia. Pobrał wymaz z pochwy na grzyby i bakterie. Wynik był jednoznaczny. Później leczenie . To jest tzw. Badanie czystości pochwy, ja wcześniej nigdy nie miałam wykonanego, a powinno się w ciazy wykonać.
 
Lekarz na wizycie po poronieniu podejrzewał ta bakterie jako powód poronienia. Pobrał wymaz z pochwy na grzyby i bakterie. Wynik był jednoznaczny. Później leczenie . To jest tzw. Badanie czystości pochwy, ja wcześniej nigdy nie miałam wykonanego, a powinno się w ciazy wykonać.
Kurcze ja przy łyżeczkowaniu nie mialam zadnego wymazu.Nieraz mnie cos zaswedzi, uplawow nie nam i teraz sie zastanawiam czy zapobiegawczo nie zrobic takiego wymazu przed staraniami.
 
Kurcze ja przy łyżeczkowaniu nie mialam zadnego wymazu.Nieraz mnie cos zaswedzi, uplawow nie nam i teraz sie zastanawiam czy zapobiegawczo nie zrobic takiego wymazu przed staraniami.
Ja wymaz miałam robiony podczas kontroli u lekarza. Wymaz z pochwy radzę zrobić, a podczas ciazy zalecane jest 3 razy wykonać, tylko nie każdy lekarz to robi. Prywatnie koszt na grzyby i bakterie to ok 70zl. Gdybym miała ta wiedzę wcześniej ....ehh
 
Ja wymaz miałam robiony podczas kontroli u lekarza. Wymaz z pochwy radzę zrobić, a podczas ciazy zalecane jest 3 razy wykonać, tylko nie każdy lekarz to robi. Prywatnie koszt na grzyby i bakterie to ok 70zl. Gdybym miała ta wiedzę wcześniej ....ehh
I normalnie lekarz podczas kontroli po lyzeczkowaniu moze zrobic taki wymaz czy trzeba sie gdzies prywatnie zapisac?
 
reklama
Do góry