reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

Podepne sie do tematu. Mam kilka pytań odnosnie zywienia rocznego dziecka:
1. Wg zleceń po roczku dziecko powinno chyba zjadac posilki z rodzinnego stołu. Tylko że u mnie na stole zdarzają sie potrawy solone, smażone, wieprzowina. Czy moge juz podawać takie potrawy dziecku czy jeszcze nie? Np. od czasu do czasu smażony kotlet z piersi kurczaka (ze zajęta panierką), gulasz wieprzowy?
2. Ile posiłków dziennie powinno jeść roczne dziecko? Moje zjada 3 posiłki stałe (ostatnio niezbyt duże objętości) + 1 nieduża przekąska (np pół kubka soku lub dosłownie 1-2 chrupki). Do tego kp rano, 2x w ciągu dnia przed drzemkami, wieczorem przed snem i w nocy. Dużo tego kp, dlatego na posiłki stałe czasem brakuje czasu :p .
3. Jakie soki i herbatki podawać? Do tej pory dawalam bobofrut i inne "po 6 miesiącu". Czy moge już dawać soki typu kubuś albo jakieś inne? Oczywiście 100% soki bez dodatku cukru itd.
A jakie podawać herbatki? Mogę dac np. zwykła rooibos? Oczywiście daję tez do picia wodę.
 
reklama
Podepne sie do tematu. Mam kilka pytań odnosnie zywienia rocznego dziecka:
1. Wg zleceń po roczku dziecko powinno chyba zjadac posilki z rodzinnego stołu. Tylko że u mnie na stole zdarzają sie potrawy solone, smażone, wieprzowina. Czy moge juz podawać takie potrawy dziecku czy jeszcze nie? Np. od czasu do czasu smażony kotlet z piersi kurczaka (ze zajęta panierką), gulasz wieprzowy?
2. Ile posiłków dziennie powinno jeść roczne dziecko? Moje zjada 3 posiłki stałe (ostatnio niezbyt duże objętości) + 1 nieduża przekąska (np pół kubka soku lub dosłownie 1-2 chrupki). Do tego kp rano, 2x w ciągu dnia przed drzemkami, wieczorem przed snem i w nocy. Dużo tego kp, dlatego na posiłki stałe czasem brakuje czasu :p .
3. Jakie soki i herbatki podawać? Do tej pory dawalam bobofrut i inne "po 6 miesiącu". Czy moge już dawać soki typu kubuś albo jakieś inne? Oczywiście 100% soki bez dodatku cukru itd.
A jakie podawać herbatki? Mogę dac np. zwykła rooibos? Oczywiście daję tez do picia wodę.

Ja nie jestem specjalistą, ale odpowiem jak to wygląda u mnie i mojego roczniaka (dopiero skończone)
1. Mięso mały dostaje różne, ale tylko pieczone i gotowane. Pieczony schab wieprzowy na przykład też. Smażonego jeszcze nie dostał. Solonego jadł tylko ogórka kiszonego. My z mężem lubimy różną kuchnię i większość się nie nadaje dla małego. Ale będę stopniowo wprowadzać nowe smaki małemu, z unikaniem smażenia.
2. Mój zjada 3-4 posiłki plus pierś kiedy chce.
3. Pijemy przegotowaną wodę i pierś. Ostatnio dostał domowy sok i wodę z cytryną. Też mu podeszło. Herbatek nie próbowaliśmy.

Też mam największy problem z obiadami. Reszta spoko, mój zjada i warzywa i owoce i mięso i nabiał. Tylko to gotowanie bez soli i pieprzu wielkiego gara, żeby odlać małemu jedną porcję, a potem doprawianie sobie na talerzu po pół roku trochę znudziło nasze dorosłe kubki smakowe :)
 
Mój syn miał alergie na białka mleka krowiego, marchewkę i jabłko. Po roku to minęło ale z przerażeniem wprowadzałam coś nowego. Problem rozwiązał się po tym jak synek poszedł do żłobka. Tam dostawał wszystko i okazało się że jest ok. Alergie minęły nawet nie wiem kiedy, bo bałam się próbować. Skok na głęboką wodę pomógł głównie mi :D
 
No właśnie - tak jak w temacie. Co jedzą Wasze dzieciaczki? Moja Natalka ma prawie 15 miesięcy i wciąż mi się wydaje, że jej dieta jest mało urozmaicona. A jak to wygląda u Was? Największy problem mam z obiadkami - co ugotować i jak, aby mogła jeść razem z nami?
Nasza dieta wygląda mniej więcej tak:
śniadanko (ok. 8-9:00) - chlebek z wędliną lub serkiem
ok. 11:00 - kaszka, jajecznica lub banan ewentualnie deserek
obiadek (ok. 14-15:00) - najchętniej słoiczek i podjadanie z mojego talerza
ok. 17:00 - serek, jogurt lub herbatniki
po 19:00 - kaszka mleczno-ryżowa (ulubiona z truskawkami)

nad ranem ok. 4-5:00 - 200 ml mleka

A co do picia - dostaje Kubusie z niewielką ilością wody, soczki dla dzieci i herbatki. A co Wy dajecie do picia? Czy można dziecią podawć Tymbarka lub inne soczki?

Czekam na informacje.

Pozdrawiam
Powinno być ok, mój syn miał straszne alergie pokarmowe więc odpadał jogurt, mleko, bułki i makarony. Była tragedia ale już ma ponad dwa lata i udało się wprowadzić produkty mleczne w ograniczonej ilości
 
Do góry